História

Na začiatku bola

vízia...

Naša spoločnosť je len o tri mesiace mladšia ako Slovenská Republika. Mnohí z nás v nej pracujú od jej samotného založenia.

DSI Slovakia s.r.o.  bola založená v roku 1993 ešte pod menom Datart Slovakia s.r.o. Po rozdelení na maloobchodnú a veľkoobchodnú spoločnosť v roku 2000, sa DSI Slovakia podarilo vytvoriť distribučný model s jedným logistickým centrom a dvoma obchodnými tímami.

DSI Slovakia, so sídlom v Košiciach a distribučným skladom v Senci pri Bratislave, je hodnotená medzi TOP3 najzdravšími spoločnosťami Košického kraja podľa Hospodárskych novín a Deloitte. 

0
rokov na trhu
 • 1993

  Založenie spoločnosti DSI

  Spoločnosť DSI Slovakia s r.o. bola založená v roku 1993 ako veľkoobchodný distribútor spotrebnej elektroniky.

 • 1996

  TOP 50

  Po troch rokoch sa už zaradila do TOP50 obchodných spoločností s nepotravinárskym tovarom na Slovensku.

 • 1996 - 2006

  Rast

  Pomohli sme otvárať súkromný biznis stovkám až tisícom podnikateľov. Našimi klientami sa stali postupne najvýznamnejšie maloobchodné spoločnosti, od slovenských, ako Nay až po zahraničné obchodné reťazce ako Datart, K-Mart, Tesco, Metro, Carrefour, Kaufland, Billa.

  So špeciálizáciou obchodu sme sa naučili hľadať obchodné riešenia pre špecifických zákazníkov. Takto sa našimi klientami stali postupne aj niektoré zastúpenia európskych automobiliek ako Škoda, FIAT, Peugeot, Renault.

 • 2006

  Expanzia

  V roku 2006 sme založili v Českej republike 100% dcérsku spoločnosť, DSI Czech s.r.o., do ktorej sme vložili naše knowhow a zastúpenia značiek, ktoré sme získali pre Českú aj Slovenskú republiku.

 • 2008 - 2009

  Rozširovanie sortimentu

  So zmenou trhu v krízových rokoch 2008 - 2009 sme rozšírili sortiment o domáce spotrebiče, výrobky pre zdravie, šport a nové technológie. Obchodnými partnermi sa stali najvačšie spoločnosti v online biznise v našom regióne : Alza, Czc.cz, Mall, Kasa.cz, Hej.sk, TS-Bohemia.

 • 2012

  Na "výbornú"

  Dun& Bradstreet, spoločnosť poskytujúca už 160 rokov hospodárske informácie pre riadenie rizík v obchode, pre finančný a poisťovnícky sektor, kótovaná na NewYorskej burze (NYSE) pod DNB,  v októbri 2012 potvrdil spoločnosti DSI Slovakia rating na A1, s prepožičaným právom používať túto známku, ktorým potvrdil jej postavenie na trhu a označil "situáciu spoločnosti za výbornú”. Tieto výsledky spoločnosť naďalej potvrdzuje.

 • 2017 - 2018

  Zdravá firma

  Na základe analýzy výsledkov spoločností ratingovou agentúrou Bisnode, nás v ankete Hospodárskych novín zaradili za rok 2017 na štvrté a za rok 2018 na tretie miesto v rebríčku najzdravších obchodných spoločností Košického kraja.

 • 2018

  Efektívne logistické centrum

  Náš centrálny sklad pre Českú a Slovenskú republiku sme umiestnili do Bratislavy, odkiaľ sme schopní dodávať tovar do 24 hodín. Od roku 2018 dodávame tovar pre český aj slovenský trh z nášho moderného skladu v logistickom centre v Senci pri Bratislave.

  V roku 2018 sme si pripomenuli 25 rokov od založenia spoločnosti. Od toho istého roku distribuujeme tovar do Slovenskej aj Českej republiky z nového centrálneho skladu v Senci.