Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Blog

29.06.2021

Test: JBL BAR 5.1 Surround

Model JBL BAR 5.1 Surround představuje v současné firemní nabídce spíše střední třídu, nicméně reprodukcí designovanou jako 5.1 se snaží suplovat klasická domácí kina, tedy poskytovat i prostorový zvuk. Což v případě zvukové lišty, která má všechny reproduktory v jedné řadě před posluchačem, je mnohdy spíše marketingové označení.

viac informácií...
24.06.2021

TEST: JBL Live Free NC+ TWS

Model ze střední části nabídky TWS špuntů nabízí americká značka ve čtyřech provedeních s genderově vyváženou barevnou škálou (černá, tmavě modrá, starorůžová a bílá). Kompaktní dobíjecí pouzdro poskytuje zázemí špuntům s většími dynamickými měniči (ø 6,8 mm), jejichž poměrně velká, ale anatomicky tvarovaná těla však v uších dobře drží, což v boltcích jistí i navlečené silikonové kroužky s nízkými výstupky, jež lze volit ze dvou velikostí. Prostor mezi měniči a bubínky pomáhají utěsnit silikonové ušní nástavce, které jsou (včetně instalovaných) k dispozici ve třech velikostech.

viac informácií...
24.06.2021

#POZDRAVZPRAZDNIN – SÚŤAŽ O NADUPANÝ REPRODUKTOR JBL CHARGE 5 na TikTok

Tradičná letná súťaž s JBL je tu! Natoč krátke video, ako tráviš svoje prázdniny s JBL produktami a vyhraj nový model JBL Charge 5. Do štvrtého pokračovania #pozdravzprazdnin sme pre teba pripravili ten najpopulárnejší reproduktor. Ak chceš mať tie najaktuálnejšie info o súťaži, sleduj nás na TikToku: @jbl_cz_sk_official a Instagrame: @jbl_cz_sk. Poďme ale už na pravidlá súťaže.

viac informácií...
22.06.2021

TEST: JBL Bar 2.1 Deep Bass

Americká společnost JBL (nyní v rámci korporace Harman International vlastněná Samsungem) vyrábí širokou škálu profesionální i domácí audiotechniky, v níž nechybí ani kategorie soundbarů. Cenově je Bar 2.1 Deep Bass zhruba uprostřed nabídky, se zhruba metrovou šířkou je vhodný spíše pro větší televizory.

viac informácií...
21.06.2021

Vákuovačka STATUS PROVAC 360 – delo do každej prevádzky

Predstavím Vám skutočné „delo“, profesionálnu vákuovačku PROVAC 360 od slovinskej značky STATUS. Bola vyvinutá špeciálne pre profesionálne kuchyne, mäsiarstva, predajne syra a iné výrobné zariadenia, ktoré každodenne skladujú veľké množstvo potravín. Zaujímavá môže byť aj pre tých, ktorí chcú len to najlepšie a majú veľké množstvá potravín, ktoré chcú uložiť rýchlo a efektívne, teda rybári, poľovníci či farmári. Inak vákuovanie nie je žiadna novinka – vynašiel ho Edison koncom 19. Storočia. A čo to teda je? Nič zložité. Vákuum je proste prostredie bez vzduchu, nič, vzduchoprázdno. Nie je tam teda ani kyslík. Kde nie je kyslík, veci nekysnú, nemnožia sa baktérie a potraviny vydržia dlho čerstvé. Uvádza sa, že majú až 4 krát dlhšiu životnosť. To je priemer. Ale napríklad také varené jedlo vám s pomocou chladničky vydrží bežne 2 dni, s pomocou vákuovania až 10. Čerstvé ovocie a zelenina vydrží namiesto 5 až 20 dní, chlieb a pečivo namiesto 2 až 10 dní.

viac informácií...
20.06.2021

Rádio na stůl i na cesty

Digitální rozhlasové vysílání (DAB) v Česku běží, a třebaže má před sebou ještě dlouhou cestu plnou nejasností (viz S&V 4/21), rozhodně už nyní je co poslouchat. Následující dvojice DAB rozhlasových přijímačů (samozřejmě zvládají i FM) patří do kategorie stolní a přenosné.

viac informácií...
17.06.2021

HARMAN KARDON CITATION 200: Porozprávajte sa so svojím reproduktorom

Harman Kardon je známy výrobca audiozariadení a jeho produktový rad multiroomových systémov Citation nezaprie svoj pôvod v Škandinávii. Celý rad má v podstate jednotný dizajn, takže či si vyberiete malý reproduktor s rádiom, alebo veľký stĺpový model, všetky môžete pokojne rozmiestniť v jednej domácnosti. Rovnako je to aj s testovaným Citation 200. Povrch prístroja je potiahnutý prémiovou zmesovou vlnenou tkaninou od firmy Kvadrat, ktorá je odolná proti vode aj usadzovaniu nečistôt. V kombinácii s dizajnovým koženým pútkom a plieškom s logom výrobcu vpredu to vyzerá veľmi dobre.

viac informácií...
16.06.2021

Ideálne športové slúchadlá? JBL ponúka nové modely stvorené na športovanie

Beh môže byť niekedy otupný a náročný, najmä ak neustále sledujete hodinky a kilometre, ktoré ste prešli. JBL ponúka na tento účel ideálne bežecké slúchadlá. Vyskúšali sme si ich.

viac informácií...
15.06.2021

JBL XTREME 3: Prenosný a odolný reproduktor s vynikajúcou reprodukciou basov

Rozmery, hmotnosť a v neposlednom rade aj atraktívny dizajn navodzujúci pocit robustnosti naznačujú, že tento prenosný reproduktor dokáže ozvučiť aj väčšiu miestnosť, prípadne outdoorovú párty. Preto má zvýšenú odolnosť proti vode na úrovni štandardu IP67. V praxi to znamená, že bez úhony prežije aj hustý dážď či pád do vody, samozrejme, iba s dobre uzatvoreným krytom konektorov. Konštrukcia reproduktora umožňuje jeho zavesenie na plece, pričom oká na popruhy sú dizajnovo veľmi dobre zakomponované. Na popruhu je umiestnený aj praktický otvárač na fľaše.

viac informácií...
14.06.2021

Vákuovačka nie je hračka! Ale ďalšia z položiek na vašom gastro "must have" zozname

"Upozonenie: Obstaranie vákuovacieho systému môže spôsobiť závislosť na vákuovaní!" Tak presne táto veta vám prebleskne hlavou, keď s vákuovačkou prvýkrát rozbalíte a začnete odhaľovať jej funkcie a vychytávky. Kto raz vyskúša pohodlie, ktoré vákuovanie potravín prináša, už sa s týmto praktickým pomocníkom nedokáže rozlúčiť. Dôvod? Jeden rozhodne nie je!

viac informácií...
10.06.2021

Reálne skúsenosti Harman/Kardon Citation Multibeam 700

Viete aký je ideálny a takmer dokonalý produkt? To sú presne tie, ktoré používate bez rozmyslu podvedome, fungujú bez akéhokoľvek zaváhania a nemusíte nič riešiť. Presne takýto pocit sme mali zo soundbaru Harman/Kardon Citation Multibeam 700.

viac informácií...
10.06.2021

Multifunkčný mlynček Zelmer: súčasť povinnej výbavy každého milovníka mäsových špecialít

Hľadáte výkonného pomocníka, ktorý vám pomôže s prípravou domácich klobás, mletého mäsa k nedeľnému obedu alebo so základom na poctivé domáce hamburgery? Nehľadajte! Našli sme ho za vás. A dokonca poctivo otestovali. Toto je multifunkčný elektrický mlynček Zelmer - zoznámte sa, prosím!

viac informácií...
08.06.2021

JBL CHARGE 5: Zábava na párty aj k bazénu

V poradí piata generácia modelu Charge zostáva verná svojmu názvu a prináša v jednom zariadení prenosný bluetoothový reproduktor s veľkou batériou, kvalitným zvukom a funkciou powerbanku. Rovnako ako predchodca je cielený predovšetkým na mladú klientelu, ktorej ponúka atraktívny dizajn vo viacerých farebných kombináciách a odolnosť proti prachu a vode. Oproti predchodcom sa však zvýšil stupeň ochrany z IPX7 na IP67. Bez problémov tak prežije výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa môže ocitnúť v bazéne. Oproti štvrtej generácii reproduktor o pár milimetrov narástol vo všetkých rozmeroch, ale hmotnosť išla o niekoľko gramov dole. Vo zvukovej časti pribudol výškový menič s priemerom 20 mm a širokopásmový menič je o niečo väčší, má rozmery 52 × 90 mm. Lepšiu reprodukciu basov a rozptýlenie zvukového poľa napomáha dvojica pasívnych žiaričov s priemerom 65 mm. Kapacita batérie zostala na rovnakej hodnote 7500 mAh, vďaka čomu umožní počúvanie hudby takmer 20 hodín. Nabíjanie ďalšieho zariadenia je možné výkonom 5 W.

viac informácií...
08.06.2021

#DRZIMPALCENASIM – Ukáž, ako fandíš našim futbalistom a vyhraj soundbar alebo herný headset

Štartujeme veľkú súťaž pre všetkých futbalových fanúšikov o hodnotné ceny. EURO 2021 a zápasy našej reprezentácie posadia pred obrazovky a na letné terasy od najvernejších až po sviatočných fanúšikov. Kreativita bola vždy silnou stránkou športových fanúšikov, a tak nezabudnite zachytiť, ako držíte palce našim počas šampionátu. Zdieľajte vaše fandenie na vašom Instagrame a možno sa usmeje šťastie práve na vás a získate skutočné skvelé ceny.

viac informácií...
07.06.2021

Pijete v práci barelovou vodu? Na toto by ste si mali dať pozor!

Ak ste priaznivci verejnoprávnych rozhlasových staníc, možno ste v minulosti zaznamenali rozhovor s "Bohom vody". Presne tak sa totiž prezýva švajčiarský odborník Matthias Mende, ktorý sa v rozhlasovom rozhovore rozhovoril o kvalite vody, ktorú pijeme.

viac informácií...
07.06.2021

Vetrám si hlavu a zapchávam uši

Tiež to tak máte? V tejto recenzii Vám predstavím moje postrehy k JBL športovým slúchadlám, konkrétne k modelom JBL SPRINT, JBL ENDURANCE PEAK 2, JBL REFLECT MINI NC, Under Armour Flash X a LIVE PRO +.

viac informácií...
06.06.2021

Lexon Oslo News+: Štýlové DAB/FM so škandinávským dizajnom

Rádio Lexon Oslo News+ vám prináša obľúbené rozhlasové stanice, prehrávanie hudby, integrovaný budík a bezdrôtovú nabíjačku. Páči sa vám škandinávsky dizajn? Poďme sa pozrieť na tento štýlový kúsok.

viac informácií...
04.06.2021

#JBLDIZAJN – kreatívna súťaž, ktorá priniesla viac ako 200 grafík a fotografií

V priebehu apríla sme usporiadali kreatívnu súťaž pre všetkých milovníkov kvalitnej fotografie a grafického designu. Všetok tento povyk vznikol v našich JBL hlavách, keď sme premýšľali ako zapojiť fanúšikov do tvorby našich nových webových stránok.

viac informácií...
03.06.2021

Hlasoví asistenti na Slovensku

Väčšina nových JBL bluetooth slúchadiel ponúka integrovanú podporu hlasových assistentov. Bohužiaľ stále nepodporujú slovenský alebo český jazyk, či už sa jedna o Google, Alexu či Siri, ale keď ovládate aspoň základy angličtiny či nemčiny (tých jazykov je viac), tak ich môžete využívať aj vy. Takmer!

viac informácií...
01.06.2021

JBL TUNE 510 BT: Kompaktné ľahké a pohodlné

Slúchadlá sú v konštrukčnom vyhotovení onear, teda na uši. Mušle sú menšie, takže doliehajú na ucho, ale ho neprekrývajú. Pre slúchadlá tohto typu je charakteristický primerane silný prítlak, aby obvod mušlí čo najtesnejšie priľahol na ucho a slúchadlá pevne držali aj pri chôdzi.

viac informácií...
31.05.2021

#POZDRAVZPRAZDNIN – súťaž o 10 x #TYWOLESLUCHATKA JBL Reflect Mini NC

Tradičná letná súťaž s JBL je tu! Vyfoťte, ako trávite vaše prázdniny s JBL produktami a vyhrajte jedny z 10 slúchadiel JBL Reflect Mini NC. Do štvrtého pokračovania #pozdravzprazdnin sme pre vás pripravili doposiaľ najviac cien. Čoraz populárnejšie True Wireless slúchadlá, alebo ako sme si ich u nás :D pomenovali #TyWoleSluchatka, budú hrať toto leto hlavnú rolu. Ak chcete mať tie najaktuálnejšie info o súťaži, sledujte nás na Instagrame @jbl_cz_sk. Poďme ale už na pravidlá súťaže.

viac informácií...
28.05.2021

Lexon Oblio: Bezdrôtová nabíjačka a UV dezinfekcia telefónu v jednom

Ak hľadáte najlepšiu a výnimočnú bezdrôtovú nabíjačku pre svoj mobilný telefón, práve ste ju našli. Už nemusíte hľadať ďalej. Lexon Oblio je bezdrôtová nabíjačka v tvare vázy pre tých, ktorí chcú niečo iné. A navyše vám aj vyčistí a zabije všetky baktérie na povrchu telefónu pred tým, ako začnete telefonovať.

viac informácií...
27.05.2021

JBL TUNE 660 NC: Prenosnosť ako priorita

K dispozícii som mal slúchadlá vo farebnom variante Rose čiže svetloružovom, atraktívnom hlavne pre dievčatá. V ponuke je aj modrá, biela a čierna verzia, takže každý si môže vybrať farbu, ktorá dopĺňa jeho štýl. Kompaktné rozmery a primeraný prítlak, aby mušle priliehali na ucho a slúchadlá spoľahlivo držali na hlave, ich predurčuje aj na dynamickejšie aktivity, napríklad športovanie v bezpečnom prostredí.

viac informácií...
26.05.2021

Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Dnešným článkom, v ktorom si predstavíme zásadné rozdiely medzi jednotlivými čističmi Ariete, pokračujeme v sérii príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko pri zaistení hygienickej nezávadnosti a pri optimálnom využívaní zdrojov. Nielen ľudských, ale aj tých ostatných. Ako vybrať správny parný čistič? Čítajte ďalej a dozviete sa to!

viac informácií...
26.05.2021

Ako na obnovenie Bluetooth slúchadiel JBL do výrobneho nastavenia?

Občas sa môže stať, že TBluetooth slúchadla z nejakých dôvodov štrajkujú. Je v nich nahraný nejaký operačný systém a môže sa stať, že sa sekne. Práve na to výrobca zabudoval do slúchadiel kombináciu stlačení tlačidiel pomocou ktorých môžete tento systém vrátiť do výrobneho nastavenia. Väčšinou stačí tento reset spraviť a slúchadlá fungujú ako nové. Aj preto vám prinášame zoznam týchto "skratiek" na aktuálne predávané modely.

viac informácií...
25.05.2021

Nový firmware pre slúchadlá série JBL Club prináša Personi-Fi

JBL neprestáva prekvapovať z nových modelov uvedených na trh, ale aj pri existujúcich modeloch. Jednoduchou aktualizáciou získate ďalšiu funkciu. A to je aj prípad nového firmware pre slúchadla série JBL Club. Teraz si slúchadlá môžete prispôsobiť tak, akoby vám boli vyrobené priamo na mieru.

viac informácií...
24.05.2021

Vákuovanie pre začiatočníkov: Viete, čo všetko dokážu moderné vakuovačky?

Dnešným článkom pokračujeme v sérii o vákuovaní - procese, ktorý umožní uchovať potraviny dlhšie čerstvé a chutné. Hoci si vákuovačky a vákuovacie systémy mnohí spájame skôr s väčšími reštauračnými prevádzkami, v skutočnosti sa títo praktickí pomocníci čoraz častejšie objavujú aj v moderných domácnostiach, kde šetria nielen čas, ale predovšetkým peniaze. Čo všetko vákuovačky teda dokážu? Čítajte ďalej a dozviete sa to!

viac informácií...
24.05.2021

Ako na obnovenie TWS slúchadiel JBL do výrobneho nastavenia?

Občas sa môže stať, že True Wireless slúchadla z nejakých dôvodov štrajkujú. Je v nich nahraný nejaký operačný systém a môže sa stať, že sa sekne. Práve na to výrobca zabudoval do slúchadiel sekvenciu krokov pomocou ktorých môžete tento systém vrátiť do výrobneho nastavenia. Väčšinou stačí tento reset spraviť a slúchadlá fungujú ako nové. Aj preto vám prinášame zoznam týchto "skratiek" na aktuálne predávané modely.

viac informácií...
21.05.2021

Recenze domácího kina JBL Bar 9.1: 820W a Dolby Atmos ve vašem obýváku

V dnešním testu se podíváme na vrcholný model domácího kina, který má v nabídce společnost JBL. Jedná se o JBL Bar 9.1 True Wireless a jak již název napovídá, jde o vícekanálový systém disponující plně bezdrátovými reproduktory s podporou Dolby Atmos a vskutku brutálním deklarovaným výkonem. Jak si vede sestava za necelých 30 tisíc v praxi a stojí za to?

viac informácií...
19.05.2021

Reproduktor s podporou Google Home aj ako domáca dekorácia: Harman/Kardon Citation 200

Pripojiteľný cez Bluetooth, Wi-Fi a jedna z najlepších možností zvukového systému v Google Home. Citation 200 svojím výkonom a kvalitou hudby rozhodne prekvapí. Je to reproduktor, ktorý sa dá ľahko premiestniť, kam potrebujete. Má vlastný držiak na prenášanie a keď bude treba, má svoje miesto v nabíjačke. Stačí ho na ňu len položiť.

viac informácií...
19.05.2021

Ako na obnovenie prenosných reproduktorov JBL do výrobneho nastavenia?

Občas sa môže stať, že reproduktor z nejakých dôvodov štrajkuje. Je v ňom nahraný nejaký operačný systém a môže sa stať, že sa sekne. Práve na to výrobca zabudoval do prenosných reproduktorov kombináciu tlačidiel pomocou ktorých môžete tento systém vrátiť do výrobneho nastavenia. Väčšinou stačí tento reset spraviť a reproduktor funguje ako nový. Aj preto vám prinášame zoznam týchto "skratiek" na aktuálne predávané modely.

viac informácií...
19.05.2021

Inhalovanie pre začiatočníkov: Prvá pomoc pri problémoch nejasného pôvodu

V predchádzajúcom článku z nášho seriálu "Inhalovanie pre začiatočníkov" sme si povedali, čo všetko pravidelná inhalácie zvládne a kedy by sme ju mali zaradiť do nášho denného harmonogramu. V dnešnom pokračovaní si naopak prezradíme, že inhalácia vie pomôcť aj s dýchacími alebo kožnými problémami nejasného pôvodu.

viac informácií...
14.05.2021

JBL Boombox 2 – ideálny reproduktor na po-koronové časy

Leto sa pomaly ale isto blíži a s ním veríme, že sa vrátia aj záhradné oslavy a grilovačky. Práve na nich nemôže chýbať dobrá hudba, o ktorú sa vám postará bezdrôtový párty reproduktor JBL Boombox 2. Ten nadväzuje na svojho úspešného predchodcu a pridáva novú funkciu PartyBoost, ktorá nahrádza Connect+ a umožňuje prepojiť až 100 reproduktorov JBL s touto funkciou.

viac informácií...
13.05.2021

Aktualizujte si JBL Bar 2.1 Deep Bass

JBL vydala nový firmware pre soundbar JBL Bar 2.1 Deep Bass. Ten odstraňuje problém so zvláštnym správaním diaľkového ovládača. Ak sa vás tento problém týka, čítajte ďalej.

viac informácií...
13.05.2021

Spoločnosť Harman má nový rekord!

Spoločnosť HARMAN a jej značky JBL, Harman Kardon, AKG, Infinity a Mark Levinson získali za posledných osem rokov 426 ocenení za dizajn a technológie týkajúce sa 333 rôznych produktov spotrebnej elektroniky. Len za tento rok získali neuveriteľných 44 ocenení Red Dot za produktový dizajn vrátane vysoko prestížneho ocenenia "Red Dot Best of the Best", čím vytvorili nový rekord spoločnosti. Spoločnosť HARMAN priniesla domov rekordných 15 ocenení v kategórii slúchadiel a vyhrala sedem zo siedmich návrhov v kategórii luxusného audia.

viac informácií...
10.05.2021

Kvalitný zvuk za dostupnú cenu od JBL

V kategórii TWS (úplne bezdrôtových slúchadiel) máte na výber slúchadlá povedzme do 50 eur a potom je tu kategória s cenou blížiacou sa k 100 eurám. Dvojica slúchadiel za 99 eur, ktorú sme testovali, predstavuje zlatý stred. Máte tu všetko podstatné a tvoria dobrý a spoľahlivý základ funkcií, ale aj veľmi dobrého zvuku. Nekupujete to najlacnejšie a zároveň ani to najdrahšie, ak nepotrebujete ešte viac funkcií. Napríklad ANC alebo dotykové ovládanie.

viac informácií...
07.05.2021

Kupujete kvalitné mäso? A viete, ako ho vlastne spoznať?

Ako zákazníci musíme byť neustále v strehu. Kvalita niektorých potravín totiž nie je v našich obchodných reťazcoch bohvieako dobrá. Typickým príkladom je mäso a mäsové výrobky. Problémom týchto výrobkov môže byť dodatočne pridaná voda, nadmerné (a zbytočné) množstvo soli alebo látky, ktoré nemajú v mäse čo robiť (napríklad rastlinná bielkovina, farbivá, arómy a pod.). Ako spoznať naozaj kvalitné mäso? Tu je pár tipov.

viac informácií...
06.05.2021

Recenzia JBL Reflect Mini NC: Dobrá voľba, ak chcete ANC a niečo na športovanie

Pri týchto slúchadlách ide o akúsi klasiku s tým, že sú viac prispôsobené pri aktívnejšom pohybe. Na rozdiel od bežných slúchadiel majú v balení aretačné vložky, podobne ako pri modeli Flash X, ktoré pomáhajú držať slúchadlá v ušiach. Na výber sú tri veľkosti, rovnako tak aj tri veľkosti nadstavcov do ucha.

viac informácií...
05.05.2021

LEXON MINO+ je malý, ale šikovný. A dostane vás skvelým zvukom

O dizajnovke LEXON, ktorá vo svojich radoch už tradične dáva priestor hlavne mladým kreatívcom, ste už asi počuli. Značka založená v roku 1991 je dnes už známa prakticky na celom svete.

viac informácií...
04.05.2021

Ešte lepšia párty?

Séria Partybox od JBL príjemne dospieva. Zatiaľ čo na začiatku domáce párty reproduktory strhávali pozornosť najmä výkonom, prvý generačný nástupca rieši praktické nedostatky. A rieši ich dobre! JBL Partybox 310 je tu!

viac informácií...
03.05.2021

Laica Filter Fast Disk: Malý vzhľadom, ale veľký výkonom!

O pitnom režime sa hojne diskutuje už desaťročia. Tou najprirodzenejšou tekutinou pre naše telo je ale obyčajná voda. A pokojne tá kohútiková. Jej kvalita sa ale naprieč republikou rôzni. Kým niekde nám z kohútikov tečie voda, ktorá je svojím zložením podobná tej dojčenskej, inde môžeme mať problém s jej typickým chlórovým zápachom alebo nie príliš dobrou chuťou. Ako to zmeniť? Odpoveďou sú filtračné kanvice Laica, v ktorých srdci je ukrytý inovatívny filter Fast Disk. Čo všetko dokáže? Prezradíme?

viac informácií...
29.04.2021

Séria TUNE od JBL v roku 2021 dospela

JBL sa tento rok vrátilo k dvojici uzavretých náušných slúchadiel z roku 2018, ktoré sú výrazné vo svojej TUNE sérii. JBL TUNE 500BT vyrástli na TUNE 510BT a JBL TUNE 600BTNC po troch rokoch dorástli na model TUNE 660BTNC. V čom sa zmenili a oplatí sa vymeniť 3 roky starý model za ten aktuálny z roku 2021?

viac informácií...

Archív