Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Blog

20.09.2019

JBL Flip 5 je zvukový parťák do každého počasia

Keď sme testovali predchádzajúcu generáciu Flip 4, skonštatovali sme, že ide o perfektný reproduktor s kvalitným zvukom. Ako si počína jeho novší súrodenec? Nesklame naše vysoké očakávania?

viac informácií...
18.09.2019

Najlepšie True Wireless slúchadlá do uší: JBL Reflect Flow

Nie, toto ocenenie nie je vymýsel pisateľa, aby vás prilákal na nejaké vypeckované slúchadlá. Toto čerstvé ocenenie je reálne od odbornej poroty EISA tvorenej redaktormi zo špecializovaných časopisov Európy, pre rok 2019/2020. Poďme sa teda pozrieť, čím si to zaslúžili tieto slúchadlá.

viac informácií...
16.09.2019

PARNÉ ČISTENIE: Najúčinnejší spôsob údržby domácnosti

Hľadáte pomocníka, ktorý Vám uľahčí upratovanie? Počuli ste už o parných čističoch, ale myslíte si, že ich nemôžete použiť pretože máte drevené podlahy? Vyvedieme Vás z omylu. Prečo Vám parné čističe zjednodušia upratovanie domácnosti, kde všade ich môžete využiť, ako fungujú, prečo by ich mala mať každá domácnosť, v ktorej žijú alergici a tiež o mýtoch, ktoré sa o parnom čistení šíria svetom sa dozviete v našom ebooku.

viac informácií...
12.09.2019

Nový JBL Flip 5 konečně v Česku a Slovensku!

Máme tu ďalšiu video recenziu na reproduktor JBL Flip 5 od nášho obľúbeného kanálu "WhiteRabbit Channel #WRTECH". Vo videu sa dozvieš okrem iného, že jeden menič je niekedy viac ako dva!

viac informácií...
10.09.2019

Recenze JBL Flip 5: Další vylepšení populárního reproduktoru

V dnešním testu se podíváme už na 5. generaci evergreenu v oblasti bezdrátových reproduktorů – JBL Flip 5. Čtvrtou generaci jsme testovali loni na jaře a velmi se nám líbila, nyní se na trh dostává pátá a my se tak můžeme podívat, v čem je jiná a co se oproti loňsku změnilo.

viac informácií...
06.09.2019

Nielen varič vajec

Veľmi dávno, ale noazaj dávno, tak v minulom storočí, sme mali doma varič vajec. Príprava bola jednoduchá. Naliali ste vodu, vložili vajcia a zapli. A mali ste vajcia natvrdo alebo na mäkko. Podľa toho ako ste si to nastavili. A teraz prichádza sofistikovanejšie riešenie.

viac informácií...
04.09.2019

JBL slúchadlá s čistým zvukom a ANC

Live 650 BTNC sú slúchadlá cez hlavu s veľkými mušľami a aktívnym odhlučnením.

viac informácií...
02.09.2019

Xénia odporúča: Odolný reproduktor JBL Xtreme 2

Nepatrím k ľuďom, ktorí počúvajú hudbu pri každej možnej príležitosti, no neznamená to, že by som hudbu nemala rada vôbec.

viac informácií...
29.08.2019

JBL TUNE120TWS sú dizajnové, bezdrôtové a cenovo dostupné

Absolútne bezdrôtové slúchadlá do uší s elegantným a pohodlným dizajnom sú novým prírastkom do JBL rodiny.

viac informácií...
27.08.2019

Recenze JBL Live 650 BTNC – bezdrátová sluchátka se solidním ANC a skvělou výdrží

Hledáte pohodlná, dobře hrající a stylová bezdrátová sluchátka s podporou aktivního potlačení okolního hluku? V současné době je na trhu poměrně velký výběr a svou troškou chce přispět také výrobce JBL, který aktualizoval své loňské modely. Na letošní novinku v podobě JBL Live 650 BTNC se podíváme v tomto testu. Jde o vyšší řadu minulý týden testovaných sluchátek JBL Live 500BT.

viac informácií...
23.08.2019

Ruší vás okolie? Vyskúšajte JBL Live 650BTNC

JBL má svoje produkty perfektne zvládnuté a svojho zákazníka dobre pozná. Neprekvapí preto, že JBL Live 650BTNC sú správnym a istým krokom. Najväčšou prednosťou je ANC, zvuk je tradične na vysokej úrovni.

viac informácií...
21.08.2019

Největší průšvih JBL? Sluchátka JBL Tune 120 TWS zkouší reparát!

Máme tu ďalšiu videorecenziu od nášho partnera. V minulosti "zvozil" slúchadlá JBL Free, tak sme mu poslali k otestovaniu JBL Tune 120TWS. Ako dopadli, si môžete pozrieť vo videu.

viac informácií...
19.08.2019

Recenze JBL Endurance Run BT: Spolehlivý parťák pro běžce

Sluchátka JBL z řady Endurance jsou zaměřeny na aktivní jedince, kteří chtějí poslouchat i při běhání, cvičení nebo podobných aktivitách. Loni jsme tu měli model Endurance Sprint, dnes se podíváme na novinku pro rok 2019 – JBL Endurance Run BT, které jsou základním modelem bezdrátových běžeckých sluchátek.

viac informácií...
16.08.2019

Vybombované a skutočne bezdrôtové sluchátka JBL Reflect Flow

Po mojej poslednej recenzii z minulého roka o bezdrôtových sluchátkach JBL Reflect mini 2 som bol tým modelom tak nadšený, že som si ani nemyslel, že ho len tak niečo môže prekonať. Potom prišla super predražená novinka od Applu s bezdrôtovými slúchatkami a tak začala honička u konkurencie, kto skôr prekoná ich model. Firma JBL odpovedala vymakaným modelom JBL Reflect Flow, ktorý je prioritne určený na šport a tak už tradične v ušiach držia, ako prilepené. No to nieje všetko, čím ma tento nový model dostal od prvej chvíle, ako som sa ho naučil správne používať. Poďme si teda prejsť všetky jeho výhody. Nevýhody som totiž zatiaľ neobjavil a to je fakt.

viac informácií...
15.08.2019

Nech vám neujdú tie najlepšie produkty pre rok 2019/2020

Viete čo je EISA? Nie? EISA je jedinečné združenie 55 špecializovaných časopisov z 29 štátov. Medzinárodne známe ako európske ceny EISA, zahájili svoju činnosť v roku 1982, kedy šéfredaktori piatich európskych foto magazínov celkom prvý krát zvoli "Fotoaparát roka". Vtedy nemali tušenia, že z ich stretnutia o pár rokov neskôr vznikne asociácia EISA - European Imaging and Sound Association.

viac informácií...
13.08.2019

Recenze JBL Live 500BT: Základní over-ear bezdrátová sluchátka s příjemným zvukem

Společnost JBL se vrhla na omlazení jejich produktových řad a my se tak dnes podíváme na první letošní novinku, která k nám zavítala do redakce. Jedná se o bezdrátová sluchátka JBL Live 500BT, která s cenovkou těsně pod hranicí čtyř tisíc korun míří do poměrně hustě okupovaného segmentu.

viac informácií...
09.08.2019

Pripojte si bluetooth sluchádla a reproduktory k počítaču

Všetky bezdrôtové slúchadlá aj reproduktory s technológiou bluetooth nemusíte používať len s mobilným telefónom. Môžete ich plnohodnotne používať aj domácim počítačom či notebookom. Najmä v prípade notebooku to veľmi odporúčame, pretože integrované reproduktory nehrajú zas nejako kvalitne.

viac informácií...
07.08.2019

JBL Pulse 4: Ešte krajší reproduktor na trhu

JBL Pulse 3 bol a ešte stále je najkrajším prenosným bluetooth reproduktorom na trhu. Je možné, aby bol ešte krajší? Určite. Tento reproduktor má svojho pokračovateľa.

viac informácií...
07.08.2019

Co jsme viděli na mezinárodní konferenci Ariete

Značka Ariete je tradiční Italský výrobce malých domácích spotřebičů s historií od roku 1964, patřící do rodiny DeLonghi.

viac informácií...
05.08.2019

BRUTÁLNÍ VÝKON 1100 W?! Nový JBL Partybox 1000!

Hneď na pondelok tu máme pre Vás prvú video recenziu najväčšieho prenosného reproduktoru JBL PartyBox 1000. O videorecenziu sa postarali na youtube kanáli WhiteRabbit Channel #WRTECH. Nájdite si 16 minút a pozrite si, čo dokáže tento vydarený reproduktor od JBL! A aby sme nezabudli. Už ho máme v ponuke, tak si ho môžete objednať!

viac informácií...
01.08.2019

JBL Endurance PEAK vs. JBL Free BT, ktoré si vybrať?

JBL nezaostáva za konkurenciou a v ponuke Bluetooth slúchadiel do uší má už niekoľko modelov tzv. True Wireless, teda plne bezdrôtových slúchadiel. Z jeho dnes už celkom bohatej ponuky sme sa podrobnejšie pozreli na dvojicu JBL Free BT a JBL Endurance PEAK. Ktoré z nich by sme vám odporučili?

viac informácií...
30.07.2019

Harman Kardon Esquire Mini 2: Malý ale s bravúrnym zvukom

Na tento reproduktor som sa tešil, pretože mám rád dobrú hudbu, kvalitný zvuk a, ako asi každý, prémiové výrobky. HK Esquire Mini 2 spĺňa všetky tieto požiadavky.

viac informácií...
26.07.2019

Trio štýlových slúchadiel: JBL série LIVE

V tejto recencii sme otestovali trojicu slúchadiel z novej série JBL LIVE, ktorá nahrádza úspešnú sériu E. Nová séria JBL LIVE prináša mnoho zlepšení v podobe nových funkcií Ambient Aware a TalkThru, lepšiu výdrž batérie, zlepšený zvuk a dizajn, viacbodové pripojenie a tiež možnosť nastaviť si slúchadlá cez aplikáciu My JBL Headphones. Slúchadlá majú k dispozícii aj hlasových asistentov Google Assistant a Amazon Alexa. Výsledky testovania trojice slúchadiel sme spojili do spoločného článku, pretože modely Live 500 BT a Live 400 BT sa líšia len konštrukciou mušlí a priemerom akustických meničov. Model 500 BT je typu over-ear a 400 BT typu on-ear. Najvyšší model Live 650 BTNC je takisto typu over-ear a navyše má aktívne potláčanie hluku okolia. Logá na škatuliach prezradia, že všetky tri recenzované slúchadlá podporujú funkcie hlasových asistentov Google Assistant alebo Amazon Alexa. Aktivujú sa dotykovým senzorom na ľavej mušli alebo tlačidlom Action. V krajinách, kde nie je dostupný Google Assistant, môžete dvojitým poklepaním po ľavej mušli aktivovať hlasového asistenta. Ak chcete využívať inteligentného hlasového asistenta Amazon Alexa, treba túto službu nastaviť v mobilnej aplikácii My JBL Headphones.

viac informácií...
24.07.2019

Recenzia JBL Under Armour True Wireless Flash

Na prvý pohlad by vám ani nenapadlo, že slúchadlá JBL Under Armour True Wireless Flash sú urcené pre športovcov. Majú totiž velmi elegantné výsuvné hliníkové puzdro s tkaninovou šnúrkou pre uchytenie. To však nie je len na ozdobu.

viac informácií...
22.07.2019

Elegantné riešenie

Americkú ikonu Harman/Kardon nie je nutné pravdepodobne nikomu predstavovať. Má svoje stabilné miesto v našich obývačkách, autách, osobných počítačoch i mobilných zariadeniach. Druhá generácia Esquire Mini 2, ktorého rozmery sú stále na úrovni penaženky, prináša iba jemne prepracovanejší dizajn, ale predovšetkým opäť o niečo lepší zvuk vďaka novému širokopásmovému meniču.

viac informácií...
18.07.2019

Malé, hravé, odolné, ideálne na leto

JBL rozširuje ponuku slúchadiel a prenosných odolných reproduktorov o viacero noviniek určených pre malých hifistov. Nejde pritom o žiadne hračky na jedno použitie, ale o poctivo navrhnuté modely pripravené zniesť aj menej šetrné zaobchádzanie.

viac informácií...
16.07.2019

Solis je v kuchyni jako doma. Tady jsou ti nejlepší pomocníci

O značce Solis se vypráví legendy. Solis vlastně jednou takovou legendou doopravdy je. Známe ji už více než 110 let. Za první objev označený touto značkou však nemůže nic jiného, než touha po kvalitním a bezbolestném životě.

viac informácií...
12.07.2019

Otestovali sme JBL PartyBox 1000! Je to poriadny kus reproduktora.

Nedočkavo sme očakávali kamión, ktorý nám viezol pravidelnú dávku tovaru od JBL. V jeho úložnom priestore sa viezla novinka: JBL PartyBox 1000! Model JBL PartyBox 300 hral už dosť hlasno a boli sme zvedaví, čo dokáže táto novinka ktorá sľubuje výkon až 1100W!

viac informácií...
10.07.2019

Co se děje s tělem při alergii a jak vám může pomoct přenosný inhalátor?

Podle aktuálních statistik trpí nějakou formou alergie dva miliony Čechů. V Evropě je pak situace ještě horší. Alergik je každý druhý obyvatel EU. Procento osob trpících alergií by mělo i do budoucna stoupat. Z dalších výzkumů dále vyplývá, že 70 % alergiků se kvůli alergii cítí limitováno při každodenních činnostech a 40 % se cítí frustrováno komplikacemi, které jim přináší chronické alergické nemoci. Díky přenosnému inhalátoru tomu však tak být nemusí.

viac informácií...
08.07.2019

Predstavujeme budúci bestseller: True Wireless slúchadlá JBL Tune 120TWS

Na jar tohto roka sme testovali plne bezdrátové slúchadlá do uší určené na šport. Teraz sa nám dostali principálne identické slúchadlá určené tentoraz na bežné používanie. Poďme sa na ne teda pozrieť.

viac informácií...
04.07.2019

Nepříjemné projevy alergie lze mírnit inhalací

Pylová sezóna je v plném proudu. Zhruba u jedné třetiny obyvatel České republiky se pravidelně či nárazově objevuje nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu. S prvními projevy pylové alergie se můžeme setkat už v únoru s květem prvních jarních keřů. Od tohoto období, až do podzimu, kdy uzavírají sezónu ambrozie a pelyněk, se nepříjemným alergickým reakcím nevyhne řada z nás. Jak jejich projevy zmírnit anebo si alespoň trošku ulehčit? Odpovědí je inhalace.

viac informácií...
02.07.2019

Podarená trojička on-ear

Popularita slúchadiel vybavených bezdrôtovou technológiou bluetooth podľa štatistík z roka na rok rastie. Prispieva k tomu najmä ich zlepšujúca sa cenová dostupnosť, zvyšujúca sa kvalita reprodukcie prostredníctvom bluetooth streamovania a tiež pridávanie nových zaujímavých funkcií. Séria slúchadiel JBL LIVE strieda v ponuke sériu JBL E, pričom prináša prepracovanejší dizajn, vylepšenia zvuku a tiež implementáciu viacerých nových technológií. Nová séria LIVE pozostáva z trojice bezdrôtových modelov na na uši a jedným modelom do uší. Testovaná trojička slúchadiel na uši je si síce príbuzná vo viacerých parametroch, ale každé zo slúchadiel plánuje osloviť inú skupinu zákazníkov.

viac informácií...
01.07.2019

#PozdravzPrazdnin – vyhrajte JBL PartyBox 300 a horúce novinky od JBL

Čím väčší, tým viac zábavy! To sme si povedali, keď sme pre vás vyberali ceny do „Pozdravu z prázdnin“ druhého pokračovania našej populárnej letnej súťaže na Instagrame. Preto, neváhajte a zapojte sa! Možnosť vyhrať najväčší z našich reproduktorov JBL PartyBox 300, alebo tie najhorúcejšie novinky, tu nie je každý deň. K prázdninám neodmysliteľne patrí hudba, slnko, cestovanie či šport, ukážte nám na Instagrame, ako si ho užívate vy.

viac informácií...
28.06.2019

Poriadne sme schladili horúcu novinku: JBL Flip 5

Už tu máme 5. verziu veľmi populárneho reproduktora. Od prvej verzie prešiel poriadnym vývojom a pozrieme sa na to, ako sa tento reproduktor vyvinul v tejto verzii. Už teraz vieme povedať, že tento kúsok sa veľmi podaril.

viac informácií...
26.06.2019

Praktický zabiják komárov

Komár - neodbytný otravný hmyz, ktorí znepríjemňuje deň vždy a všade. Preto nás potešilo, keď sa nám v sklade objavila netypická novinka od MediaTechu za veľmi prijateľnú cenu. A pustili sme sa aj ihneď do testovania.

viac informácií...
24.06.2019

Jak přežít jarní alergii? Pomocníkem jsou bylinky i pitný režim

V České republice trpí nějakou formou alergie zhruba třetina populace. Mezi nejčastější alergické projevy patří vodnatá rýma, svědění a pálení sliznic, chronický zánět čelních dutin, zarudlé oči a v krajním případě také problémy s dýcháním. Jak svému tělu ulevit, pokud jste vyzkoušeli standardní postupy a nic nezabírá? Máme pro vás několik alternativních tipů.

viac informácií...
20.06.2019

Športová elegancia

Ponuka spolupráce Under Armoru a JBL sa rozširuje inteligentným, zmysluplným a istým krokom. Najnovší prírastok Under Armour True Wireless Flash by JBL to len potvrdzuje. Spoločnosti reagujú na trend absolútne bezdrôtových slúchadiel, prirodzene, neopúšťajú športový motivačný zvuk a ponúkajú niečo, čo by sa dalo nazvať športovým luxusom.

viac informácií...
18.06.2019

Multigrily Solis: Je libo čínu, palačinky, raclette anebo pizzu?

Představte si geniální gril, který v sobě kombinuje klasickou grilovací plochu s plochou pro přípravu domácí pizzy, raclette, palačinek a pánev Wok. Že něco takového je možné jen ve futuristických filmech? Rádi vás vyvedeme z omylu. Nejen tyhle, ale ještě mnohem víc vychytávek nabízí multigrily značky Solis.

viac informácií...
14.06.2019

Řádně zkalibrovaný MultiBeam

Do nekončící bitvy za lepší televizní zvuk vysílá společnost Harman/Kardon v řadě Enchant těžké váhy, soundbary 800 a 1300, kterým může v případě zájmu spodní partie krýt i subwoofer z téže řady. H/K se rozhodl vydat vlastní cestou a místo, řekněme, tradičních technologií sází na vlastní platformu MultiBeam. Udělal dobře?

viac informácií...
12.06.2019

Unikátní filtrační konvice na eliminaci mikroplastů z pitné vody

V naší firmě se již stalo jistou oblíbenou tradicí, že se vždy těšíme na seznámení s novinkami a každý vzorek, který se objeví v kanceláři, je podroben emotivnímu, kolektivnímu testování.

viac informácií...
12.06.2019

JBL predstavuje nový rad LIVE trojicou slúchadiel

Bezdrôtová séria slúchadiel Live ponúka lepšiu výdrž batérie, hlasových asistentov alebo Ambient Aware a TalkThru. Nechýba charakteristický JBL zvuk.

viac informácií...
10.06.2019

Bakterií a prachu je v koupelně spousta. Můžou za to naše (zlo)zvyky

Hned v úvodu začneme šokujícím tvrzením – koupelna je společně s toaletou semeništěm bakterií. Nejvíce jich najdete v záchodové míse. Pokud před spláchnutím mísu nezavřete, bakterie odletují do okolí. A to i do vzdálenosti několika metrů! O nic lépe na tom není ani zubní kartáček. Pozor také na spáry okolo vany nebo mezi kachličkami.

viac informácií...
06.06.2019

JBL má úplne novú sériu audio drobností pre deti

Pod značkou JBL sa na trh dostal nový rad audio produktov určený deťom. Jeho označenie je príznačné, JR, teda „junior“. Svojim ratolestiam môžete dopriať prenosný reproduktor alebo slúchadlá.

viac informácií...
04.06.2019

Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě

Ať už zvolíte laminát, linoleum, dřevo, koberec anebo dlažbu, vždycky budete řešit, jak udržet vybranou krytinu hygienicky nezávadnou a čistou. Tím spíš, pokud se ve vaší rodině nachází alergik anebo astmatik. Určité druhy podlahových krytin jsou totiž pro roztoče dokonalým útočištěm a ideálním místem k rozmnožování.

viac informácií...
31.05.2019

Reálne sme používali JBL PartyBox 300 na otvorenom štadióne

Dva kúsky týchto reproduktorov sme mali možnosť reálne otestovať na športovom podujatí Čokoládová tretra. Stačil výkon reproduktoru JBL PartyBox 300, ktorý je 120W na potreby tohto podujatia? To sa dočítaš ďalej.

viac informácií...
31.05.2019

Hudbu si mužete vzít s sebou

Přenosný Bluetooth reproduktor si můžete snadno přenést kamkoliv, kde chcete poslouchat oblíbenou hudbu, ať už ji budete poslouchat v garáži, na zahradě nebo třeba v parku. Kvalita těchto přenosných zdrojů hudby se neustále zvyšuje a některé modely, například od JBL nebo Ultimate Ears, se reprodukcí přibližují vyšší třídě klasických reproduktorů. Bluetooth reproduktory nabízí o mnoho lepší zvuk než smartphony či přenosné počítače, ale na rozdíl od klasických reproduktorů nepotřebují kabely a napájení, takže je možné je snadno přenášet. Díky vestavěné baterii navíc dokážou na cestách přežít i celý den.

viac informácií...
29.05.2019

Prenosné navigácie TomTom sa snažia držať krok s dobou

Dnes už každý telefón zastúpi prenosnú navigáciu. Je to výborná voľba pre občasné používanie. A ak sa chcú výrobcovia navigácií udržať na trhu, musia prichádzať neustále s inováciami. Jeden z takýchto lídrov na trhu je TomTom. Ten prišiel nedávno s prekvapivou inováciou.

viac informácií...
27.05.2019

Harman Kardon Onyx Studio 5 – nová štýlovka s výborným zvukom

Harman Kardon koncom minulého roka predstavil a rovno i uviedol na trh nasledovníka slávnej série Onyx Studio. Piata generácia ponúka štýlový dizajn, výborný zvuk a celkom slušnú cenu.

viac informácií...
23.05.2019

Mytí oken nemusí být nutné zlo. Stačí zapojit parní čistič

Jedna z nejméně oblíbených domácích činností? Nesporně mytí oken! Neustálé otírání, stírání přebytečné vody, čištění a leštění asi nikomu na náladě nepřidá. Naštěstí existuje mnohem účinnější a efektivnější způsob, jak čistých oken dosáhnout. Tajemství spočívá ve vysokém tlaku, teplotě a páře. Tahle kombinace je typická pro parní čističe Ariete!

viac informácií...
21.05.2019

Noční zvlhčování vzduchu teď bude ještě příjemnější

Suchý vzduch v místnosti je problém. Při nízké vlhkosti totiž vysychají dýchací cesty, oslabuje se naše obranyschopnost a snadněji podléháme onemocněním. Zejména malé děti jsou náchylnější, protože ještě nemají plně vyvinutý imunitní systém. Abyste se těmto komplikacím vyhnuli, je potřeba osvojit si základní zásady správného větrání a při opravdu nízké vlhkosti v domě anebo bytě pořídit kvalitní zvlhčovač.

viac informácií...
17.05.2019

Budíte se kvůli žízni? Může jít o banalitu, ale také závažný problém

Žízeň můžeme velmi zjednodušeně charakterizovat jako pocit potřeby příjmu tekutin. Tuto potřebu ovlivňuje a řídí především část našeho mozku nazývaná hypotalamus. Buňky v něm umístěné jsou v neustálém kontaktu s protékající krví, u které kontrolují její složení. Je-li v krvi přítomná vysoká koncentrace rozpuštěných látek, vyšlou tyto buňky signál, že je potřeba krev naředit vodou. A my tak pocítíme potřebu napít se.

viac informácií...
15.05.2019

Doma si v matracích pěstujeme alergeny. Spouštějí rýmu a můžou za nepříjemné vyrážky

Podle nejnovějších výzkumů trpí nějakou formou alergie čtyři z deseti Čechů. Málokdo si ale uvědomuje, že ideální podmínky pro výskyt a množení alergenů máme všichni doma. Prach v našich domácnostech, jakožto směsice různých látek, umožňuje shromažďování hned několika alergenů najednou. Nejčastěji se setkáváme s plísněmi, alergeny zvířat, roztoči nebo pylem. Zvláště na jaře spousta alergiků trpí víc, než v kterékoli jiné části roku. Víte, jak s alergeny, roztoči, prachem a pyly bojovat? Máme pro vás pár tipů.

viac informácií...
15.05.2019

Nové slúchadla JBL Live 650BTNC a Live 400BT sme poriadne prevetrali

Do rúk sa nám dostali čerstvé novinky slúchadiel, z ktorých jedny majú funkciu ANC. ANC = Active Noise Cancelling = Aktívne potlačenie okolitého hluku. To sa akurát hodilo, pretože sme mali naplánované letecké cesty do Talianska a Španielska a nie je lepšieho testu, ako túto funkciu otestovať počas letu.

viac informácií...
13.05.2019

Žízeň a naše bezohlednost – pohroma pro životní prostředí

Doba plastová, environmentální katastrofa anebo celoplanetární problém. I tak se mluví o palčivém plastovém problému současnosti. Podle OSN bude do padesáti let v oceánech méně ryb než plastového odpadu. Jedné PET lahvi přitom trvá neuvěřitelných 450 let, než se nadobro rozloží. Řada z nás ale stále z obchodů nosí těžké balíky vod. Když se k tomu všemu přidá ještě lhostejnost a bezohlednost vůči životnímu prostředí, v kombinaci s netříděním plastů, problém je na světě.

viac informácií...
09.05.2019

Vybíráme inhalátor pro dítě: Na co se zaměřit a co nepodcenit?

Ať už se vy anebo vaše ratolesti potýkají s neustálým nachlazením, infekcí horních anebo dolních dýchacích cest, alergiemi či astmatem, pravděpodobně jste se už informovali o možnostech inhalace. Inhalace je známá již z dob starého Egypta, kdy se velké oblibě těšily inhalační roztoky z máty anebo eukalyptu. Doba ale notně pokročila a dnes se již můžeme inhalaci věnovat prostřednictvím moderních přístrojů. Protože je jich na našem trhu nepřeberné množství, je občas složité se v jejich nabídce bezpečně zorientovat. Situace je o to komplikovanější, pokud vybíráte inhalátor pro děti.

viac informácií...
08.05.2019

#hudbounadoraz – súťaž o bezdrôtové športové bluetooth slúchadlá

Všetci instašportovci, ak chcete počúvať pri vašom výkone hudbu cez top športové slúchadlá, teraz máte šancu. Na našom Instagrame rozbiehame súťaž o úplne bezdrôtové slúchadlá vyvíjané elitnými športovcami, JBL Under Armour Flash a JBL Endurance Peak.

viac informácií...
06.05.2019

Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší

Ještě pořád doma zakopáváte o pestrobarevné kbelíky, třášnové mopy, čisticí prostředky a hromady nevzhledných hadříků? A co kdybychom vám řekli, že tohle všechno můžete jednou pro vždy vyhodit? Fikce? Nikoli. Spolehlivým, ekonomickým a také ekologickým společníkem v domácnosti je moderní parní čistič!

viac informácií...
02.05.2019

Ako správne nabíjať moje slúchadlá/reprák?

Každý sa obáva akú dlhú životnosť má batéria v prenosnom reproduktore či slúchadlach. Ak budeš dodržiavať naše rady, životnosť batérie vieš predĺžiť aj o niekoľko rokov. Len treba zabudnúť na to, čo nám predajcovia elektroniky niekoľko rokov vtĺkali do hláv a akosi sa tento mýtus zakorenil.

viac informácií...
29.04.2019

Zvlhčovač vzduchu anebo inhalátor? To je, oč tu běží!

Často se setkáváme s dotazy, zda se vyplatí pořídit inhalátor anebo zvlhčovač vzduchu. Hned zkraje musíme doplnit, že jde o dva naprosto odlišné přístroje, jejichž použití vám může pomoci v mnohých oblastech života. Vzájemné srovnání tak bude záležitostí dnešního článku.

viac informácií...
25.04.2019

Športové, výkonné, dizajnové

Mám v rukách ďalší z modelov športových bluetooth slúchadiel, ktoré vznikli kooperáciou tradičnej audio značky JBL a športovej trendovej Under Armour. Sport Wireless Pivot idú výkonnostne ešte ďalej ako predošlé modely UA. Okrem doteraz najvyššej odolnosti voči vode a prachu, ktorú stanovuje stupeň ochrany IPX7, sa vďaka dvojitému dômyselnému mechanizmu uchytenia Sport Flex Fit do ucha a poza ucho perfektne fixujú a aj počas najnáročnejšieho tréningu ostanú stabilne na svojom mieste.

viac informácií...

Archív