Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Blog

20.03.2019

Veľmi lacné bluetooth slúchadlá na denné používanie od Jam Audio

Keď hovoríme o lacných, naozaj myslíme tým veľmi lacné. Za necelých 20€ už môžete mať bezdrôtové slúchadla na bežné používanie a ani vám nebude až tak ľúto ak ich niekde zabudnete či stratíte.

viac informácií...
18.03.2019

Recenze JBL Partybox 300 – když potřebujete nazvučit pořádnou párty

V dnešní recenzi trochu odbočíme od zajetého stereotypu sluchátek a přenosných bezdrátových reproduktorů, neboť se nám do redakce dostal mazlíček od společnosti JBL, jehož krabice váží bezmála dvacet kilo a svou velikostí dává najevo, že o nic kompaktního rozhodně nepůjde. Máme k dipozici monstrózní reproduktor JBL Partybox 300 a na následujících řádcích se vám pokusím přiblížit, jak se mi s reproduktorem o celkovém výkonu 120 W žilo v běžné domácnosti.

viac informácií...
14.03.2019

Ďalšie reproduktory Jam Audio zo série Hang

Pred pár mesiacmi sme vám predstavili šikovný reproduktor Hang Up. Ten nás oslovil netradičným prevedením a samolepiacou plochou pre uchytenie na akýkoľvek povrch. Teraz tu máme na stole jeho väčších súrodencov Hang Tight a Hang Around.

viac informácií...
12.03.2019

Rozdielne dvojičky

Koncom minulého roka sme testovali najväčší a najdrahší prenosný reproduktor Jam Audio Zero Chill. Tentoraz tu máme dva podobné kompaktnejšie prenosné reproduktory od toho istého výrobcu, ktoré ťa zaujmu najmä prekvapivou cenovkou.

viac informácií...
11.03.2019

Plýtvání potravinami jako problém současnosti. Jen v Česku se ročně vyhodí 829 851 tun potravin

Plýtvání potravinami představuje významný sociální, ekologický a ekonomický problém současné společnosti, který byl dlouho opomíjen. Odborníci se mu začali věnovat až po roce 2000. Jen pro představu – potravinový odpad tvoří v Česku asi 30 % veškerého odpadu tuzemských domácností. A to není rozhodně málo. Co udělat, abyste pomohli tuto nepříjemnou statistiku snížit? Odpovědí mohou být vakuovací systémy Status.

viac informácií...
08.03.2019

Športové slúchadlá od JBL nie sú na bežné používanie

Značka JBL už niekoľko rokov spolupracuje so známou značkou športového oblečenia Under Armour. A portfolio perfektne dopĺňa značka JBL so svojimi športovými slúchadlami cez hlavu. Tieto sme si zobrali aj na otestovanie, či sú použiteľné aj na bežné používanie.

viac informácií...
08.03.2019

Futuristické reproduktory budou poletovat kolem hlavy. Počítá s tím patent Harmanu

Prostorový 3D zvuk už dnes nikoho nepřekvapí, řeší se buď rozmístěním více reproduktorů v poslechové místnosti, nebo úpravou zvuku. Jelikož se ale vývoj nikdy nezastaví, audio společnosti neustále vymýšlí nové způsoby, jak prostorového zvuku docílit s ještě silnějším efektem a větší kvalitou zvuku. Se skutečně originálním nápadem přišel Harman - nechal si patentovat poletující reproduktory.

viac informácií...
06.03.2019

Recenze Harman/Kardon Onyx Studio 5 – velmi příjemný společník

Po delší době a návalu sluchátek se v recenzi podíváme na bezdrátový reproduktor. A nejde o nějaký nezajímavý kousek, naopak. Bezdrátové reproduktory Onyx od výrobce Harman/Kardon patří mezi velmi populární. Náš konkrétní model nese číslovku 5 a na v následujícím textu se podíváme na to, jak na nás zapůsobil. Jeho předchůdci si vždy odnesli dobré hodnocení, bude na tom pětka podobně?

viac informácií...
06.03.2019

Recenzia JBL Under Armour Sport Wireless Train: Slúchadlá od športovcov pre športovcov

Model s pravdepodobne najdlhším názvom. Slúchadlá Wireless Train sú primárne určené pre aktívnych ľudí, a to nielen do posilňovne, ale aj na behanie. Už samotná konštrukcia prezrádza, že to je tak trochu iný športový kúsok.

viac informácií...
28.02.2019

Recenzia JBL Tuner: Multimediálny reproduktor s rádiom

Tak tento reproduktor nás zaujal. Je to spojenie FM rádia s digitálnym tunerom a DAB/DAB+ rádiom. Tento koncept sa nám páčil a reproduktor si mnohí obľúbite. Na svoju veľkosť má len jeden menič, je univerzálny, a tak je to štandardný reproduktor. Vzhľadom na svoje využitie má na prednej strane malý podsvietený displej, ktorý poslúži ako informačný systém pri rádiu. Škoda, že nezobrazuje aj názov prehrávaných skladieb. Jeho zobrazovanie je limitované na rozhlas, zobrazenie stupňa hlasitosti, ladenie staníc a informáciu o prepojení cez Bluetooth.

viac informácií...
26.02.2019

Recenzia JBL Endurance DIVE: Konečne slúchadlá, ktoré držia v ušiach

Slúchadlá nielen na behanie a nielen za kancelársky stôl. Ako už názov napovedá, s JBL Endurance DIVE sa môžete nielen potápať, ale aj plávať. Odolajú kompletnému ponoreniu do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. To znamená, že dážď alebo používanie v bazéne im nejako neublíži.

viac informácií...
22.02.2019

Slúchadlá JBL C45BT budete radi nosiť celé hodiny

Pod značkou JBL sú na Slovenskom trhu v ponuke ďalšie z tzv. on-ear bezdrôtových slúchadiel. Tie nesú pomenovanie JBL C45BT. Medzi toľkými modelmi značky sa môžu zdať ako jedny z davu. Opak je však pravdou. Prečo si to myslíme?

viac informácií...
20.02.2019

TEST JBL Xtreme 2: eXtrémne odolný a eXtrémne hlučný

Sú tomu presne dva roky, čo som testoval prvý Xtreme od JBL. Vtedy ešte najväčší prenosný reproduktor od tohto hudobného giganta si získal moje sympatie. Druhá generácia tohto podareného valca prišla prednedávnom a prináša zopár chytrých vylepšení, vďaka čomu sa z Xtreme 2 stáva ešte lepší reproduktor.

viac informácií...
18.02.2019

Recenzia JBL Clip 3: Reproduktor pre mladých

Hodí sa aj pre cestovateľov a výrobca ho skonštruoval tak, aby ste ho mohli mať zapnutý na ruksaku alebo na nejakom pútku. Má karabínu a ako celok ide o dosť pevný reproduktor. Má vodotesnosť IPX7. Odolá dažďu, no ponorenie do bazéna by nemusel celkom zvládnuť. Je stavaný skôr na náhodné postriekanie. Keď ho zašpiníte, môžete ho mokrou handrou umyť.

viac informácií...
15.02.2019

Jak často inhalovat? Nejlépe denně, tvrdí odborníci

Vzduch kolem nás je plný cizorodých částic, které se během dýchání mohou dostat do dýchacích cest. Abychom si o těchto částicích udělali konkrétní představu, pak doplníme, že jde o nejrůznější choroboplodné zárodky, alergeny i nebezpečné zplodiny. Díky pravidelné inhalaci je sliznice dýchacího ústrojí schopna sama se s těmito nečistotami vypořádat. K tomu, aby byla inhalace účinná je však potřeba držet se základních zásad, které spočívají v pravidelnosti léčby.

viac informácií...
14.02.2019

Recenze JBL Train Under Armour – maximálně do posilovny?

V dnešní recenzi se podíváme na zajímavá sluchátka, na kterých se společností JBL spolupracovala také známá firma Under Armor, zabývající se výrobou sportovního oblečení a příslušenství. Bezdrátová sluchátka JBL Sport Wireless Train Under Armor tak už na první pohled napovídají, jaké je jejich hlavní využití – mělo by jít o ideální sluchátka do posilovny.

viac informácií...
12.02.2019

JBL TUNE 500BT: „Skladačky“ s veľkým zvukom

Okrem bluetootových reproduktorov ponúka JBL aj niekoľko modelov blue­toothových slúchadiel. Testované slúchadlá JBL TUNE 500BT patria cenovo do nižšej kategórie, to však automaticky neznamená, že by boli horšie. Poďme sa teda pozrieť, čo ponúkajú.Slúchadlá sú polootvorenej koncepcie, takže mušle sa nosia na ušiach a neobopínajú ich. To je jedna z ciest, ako môžu byť slúchadlá veľkostne univerzálne. Hlavový most je z pružného, ale pevného plastu a vrchná časť je z vnútornej strany čalúnená. Ide o klasické pouličné slúchadlá, mušle sa dajú natočiť o 90° a sklopiť dovnútra hlavového mosta, takže ich ľahko prenesiete v batohu alebo taške na notebook. Ovládacie prvky sa obmedzujú na tlačidlo zapnutia a trojtlačidlo s reguláciou hlasitosti a pauzou pri prehrávaní, respektíve prijatí/ukončení hovoru. Ovládacie prvky spolu s nabíjacím konektorom micro USB sú umiestnené na pravej mušli. Káblové pripojenie slúchadlá neumožňujú.

viac informácií...
11.02.2019

Uchovávání potravin ve vakuu nabízí řadu výhod

O plýtvání potravin jsme se zmínili už v předchozím článku. Znovu ale musíme zopakovat, že tento jev představuje významný sociální, ekologický a ekonomický problém současné společnosti. Podle posledních odhadů tvoří potraviny až 30 % veškerého odpadu domácností. Snížení tohoto alarmujícího čísla je přitom nesmírně snadné. Stačí při nákupu přemýšlet a potraviny vhodně uchovávat. K tomu vám poslouží vakuovací systémy a storage boxy značky Status.

viac informácií...
09.02.2019

Tomáš Portyk, česká jednička v severskej kombinácii testoval športové bluetooth slúchadla JBL Endurance Sprint

Mráz a elektronika, nie sú práve najlepšími kamarátmi, preto nás zaujímalo ako sa bude dariť našim najpredávanejším športovým bluetooth slúchadlám JBL Endurance Sprint v treskúcej zime. V súčasnosti najlepší český reprezentant v severskej kombinácii, víťaz olympiády mládeže, 25. muž zimnej olympiády, Tomáš Portyk, odcestoval v polovici januára spolu so slúchadlami do nórskeho Trondheimu. Okrem trojice pretekov svetového pohára absolvoval aj niekoľko tréningov, kedy slúchadlá stihol otestovať. A my sa ho teraz opýtame, ako to spolu zvládli.

viac informácií...
08.02.2019

Recenzia JBL T110: Pre každého čo chce za málo peňazí, kvalitný zvuk

Ultralacné slúchadlá v podaní JBL. Kto túto značku pozná, ten vie, že aj za takú nízku cenu sa oplatí zbystriť pozornosť. Je to nástupca modelu JBL 100, ktorý hral veľmi dobre a v odborných kruhoch získaval uznanie. Toto je takisto plastový model, vďaka čomu sú slúchadlá ľahké a nie sú náchylné na vypadávanie. Na výber sú opäť tri veľkosti náušníkov.

viac informácií...
07.02.2019

Chystáte se inhalovat? Na tohle byste neměli zapomenout

Účinky inhalování znali už naši předci ve starověkém Egyptě. V té době jim sice život neulehčovaly dnešní vychytávky v podobě kompresorových anebo ultrazvukových inhalátorů, měli však vlastní způsoby, jak inhalovat výpary třeba z eukalyptu. Dnes jsou možnosti inhalace daleko zajímavější a rozmanitější. Ani ten nejlepší a nejdražší inhalátor ale nebude fungovat správně, pokud si neosvojíte zásady jeho správného používání.

viac informácií...
06.02.2019

JBL Charge 4 – pohodový reproduktor aj do nepohody

Štvrtá generácia prenosného Bluetooth reproduktora radu JBL Charge zaznamenala niekoľko nezanedbateľných zmien. Viacero z nich je zásadných. Zároveň však reproduktoru JBL Charge 4 niečo chýba.

viac informácií...
06.02.2019

#HUMANSOFJBL – Posledná šanca vyhrať bluetooth slúchadlá od JBL

Foto súťaž na našom instagrame sa chýli ku koncu. V hre zostávajú posledné 3 kusy slúchadiel a jedna 50% zľava na produkty JBL. Ak ste sa doteraz neodhodlali zapojiť, teraz je na to ten správny čas.

viac informácií...
04.02.2019

Jam Audio Zero Chill (HX-P606) - Bluetooth reproduktor aj do bazéna

Bluetooth reproduktorov rôznych tvarov, veľkostí a s rozdielnymi kapacitami batérií je na trhu množstvo. My sme mali možnosť krátko otestovať model od málo známej značky Jam Audio. Tá patrí do skupiny značiek napríklad aj s House of Marley. Nejde teda o žiadneho nováčika na trhu.

viac informácií...
01.02.2019

Slúchadlá JBL Endurance Peak elegantne dopĺňajú túto sériu

Už vyše pol roka je na trhu séria Endurance športových slúchadiel od JBL. S týmito slúchadlami si viete zvoliť tie správne slúchadlá pre akýkoľvek šport. Dokonca aj plávanie. Ale len začiatkom roka firma JBL doplnila túto sériu o model Peak. Poďme sa na neho pozrieť. Prekvapil nás vo viacerých smeroch.

viac informácií...
31.01.2019

JBL Charge 4: Reproduktor na párty aj k bazénu

Značka JBL platí v oblasti prenosných blue­toothových reproduktorov za etalón a asi by ste ťažko hľadali niekoho, kto by ju nepoznal. Novinka je už štvrtou generáciou modelu Charge, to znamená, že prináša v jednom tele prenosný bluetoothový reproduktor s výkonnou batériou a kvalitným zvukom a powerbank. Tak ako jeho firemní súrodenci a predchodcovia je cielený na mladú klientelu, ponúka preto atraktívny nápadný dizajn s vyhotovením vo viacerých, menej či viac divokých farbách a odolnosť proti prachu a vode. Rovnako ako model 3 sa pýši stupňom ochrany až IPX7, čo znamená 30-minútové ponorenie v hĺbke 1 m. Mal by tak prežiť výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa nedopatrením môže ocitnúť v bazéne. Batéria dostala vyššiu kapacitu, až 7500 mAh, a tak umožní počúvanie hudby takmer až 20 hodín, samozrejme, podľa nastavenej hlasitosti. Ako naznačuje názov, ďalšia funkcia je možnosť napájania iného zariadenia. To sa síce deje iba prúdom 1 A, ale na to, aby ste si mohli z mobilu ďalej prehrávať hudbu, to postačí.

viac informácií...
29.01.2019

Recenzia JBL Bar 2.1: Dunivý zvuk pod váš televízor

Vhodné k TV prijímaču ako univerzálne ozvučenie. Iný dôvod na kúpu soundbaru mať asi nebudete. Dizajn a prispôsobenie vlastností tejto zostavy ju priamo predurčuje. V tejto verzii aj so samostatným basovým meničom. Skoro 2 kg vážiaci hlavný zvukový panel obsahuje všetky dostupné konektory. Prepojenie medzi basovým reproduktorom je bezdrôtové. To je značná výhoda a tak jediný kábel, ktorý z neho vedie, je ten do elektrickej siete.

viac informácií...
25.01.2019

10 nejúčinnějších inhalačních roztoků, které si připravíte z běžně dostupných surovin

Známe to všichni – v průběhu podzimu anebo na počátku zimy se ordinace lékařů plní dětskými i dospělými pacienty s nejrůznějšími druhy respiračních onemocnění. Trápí nás kašel, rýma, nachlazení, záněty vedlejších dutin nosních, chřipky i angíny. Víte ale, že existuje způsob, jak předcházet sezónním nemocem, zmírnit projevy alergie anebo astmatu? Nejde o žádný zázrak, nýbrž o velice jednoduchou, bezpečnou a přesto nesmírně účinnou metodu. Tou je inhalační léčba.

viac informácií...
23.01.2019

Sieťové reproduktory čoskoro v ekosystéme Apple

Jednou z najdôležitejších noviniek ktoré firma Apple predstavila na konferencii WWDC v júni 2018 je povolenie prísných podmienok pre získanie certifikátu Apple HomeKit. Už nie je vyžadovaný špeciálny hardwarový chip. A čo to pre nás ako spotrebiteľov znamená?

viac informácií...
22.01.2019

Spoločnosť JBL predstavila 5. generáciu bluetooth reproduktora JBL Flip

Spoločnosť JBL, ktorý patrí do skupiny Harman, už dlhé roky prináša na trh audio zariadenia určené pre masy. Na rozdiel od korporátnej značky Harman/Kardon sú jej produkty cenovo dostupnejšie, farebnejšie, ale pritom vôbec nerobia kompromisy v oblasti zvukovej kvality.

viac informácií...
21.01.2019

S prenosným reproduktorom JBL PartyBox 300 zažijete poriadnu párty

Ak sa na stretnutiach s priateľmi radi zabavíte pri dobrej hudbe, ale malé prenosné reproduktory sa vám zdajú málo „hlučné“, tak vyskúšajte prenosný párty reproduktor JBL PartyBox 300. S ním určite zažijete poriadnu párty.

viac informácií...
18.01.2019

Firma JBL predstavila trojicu slúchadiel so vstavanou službou Google Assistant

Google Assistant sa objavuje čoraz častejšie ako súčasť Bluetooth headsetov. Spolupráca s JBL začala minulý rok so zariadeniami série Everest, teraz spoločnosť predstavila ďalšie zariadenia v novej sérii slúchadiel Live.

viac informácií...
17.01.2019

Recenze JBL Free – levnější alternativa za AirPods?

Hledáte plně bezdrátová sluchátka ale AirPods vám z nějakého důvodu nevyhovují? S alternativou tuto zimu přišla společnost JBL, která před pár týdny začala prodávat zcela bezdrátová sluchátka JBL Free. Ty nabídnou velice podobné vlastnosti jako bestseller od Applu, s nějakými kompromisy navíc, avšak s podstatně nižší cenou.

viac informácií...
16.01.2019

JBL má štvoricu nových plne-bezdrôtových slúchadiel

Bezdrôtové slúchadlá sú stále v móde a značka JBL na výstave CES 2019 predstavila hneď štvoricu nových modelov. Vybrať si tak môže skutočne každý.

viac informácií...
15.01.2019

Vyvracíme největší mýty o pitném režimu v zimě. Proč v něm sehrává ústřední roli filtrační konvice LAICA?

Pitný režim – to je to, oč tu běží! Mnozí si myslí, že se o něm v poslední době diskutuje až přespříliš. Jiní naopak tvrdí, že osvěta okolo pitného režimu by mohla být ještě intenzivnější. Ať už patříte na jednu anebo druhou stranu barikády, určitě je vám jasné, že ani tak nejde o to, kolik tekutin vypijete, ale z čeho se bude váš pitný režim skládat a jak pravidelný bude. Máme pro vás 7 nejčastějších mýtů, které se kolem něj v zimním období točí, a osvětlíme také, proč je právě zima ideálním obdobím pro pořízení filtrační konvice LAICA.

viac informácií...
11.01.2019

JBL Xtreme 2 - vyššia odolnosť, mohutnejší zvuk

JBL Xtreme v prvej generácii prišiel na trh nečakane. Nič podobné tu tuším vtedy nik neponúkal. Odolný reproduktor, ktorý otváral ústa všetkým mojim známym. Potom sa na trhu objavilo viacero podobných kúskov s rovnakým logom a Xtreme už nebol až tak unikátny. Konečne tu teda máme update, ktorý dobehol hlavne konkurenciu z vlastnej dielne.

viac informácií...
09.01.2019

Legendárna značka Solis slávi 110 rokov. Také boli jej začiatky

Čo má spoločné Zürich, reumatizmus a fyzika? Viac, než si na prvý pohľad myslíte. Práve vďaka kombinácii vyššie uvedeného vznikla jedna z legiend, ktorá po 110 rokoch spríjemňuje životy rodinám, firmám i jednotlivcom po celom svete. A Slovensko nie je výnimkou. Ale aby sme nepredbiehali, vezmeme to všetko pekne poporiadku. Poďte spoločne s nami odhaliť tajomstvo, ktoré sa ukrýva za legendou s názvom Solis.

viac informácií...
08.01.2019

Čo všetko vieme o novinkách JBL z CES 2019 v Las Vegas

Niektoré novinky sme viac menej očakávali a ostali sme niektorými aj prekvapení. JBL Flip 5 bola jednou z očakávaných noviniek ale na zadok sme sa posadili z nového JBL PartyBox 1000! Zhromaždili sme pre vás informácie ktoré zatiaľ vieme.

viac informácií...
07.01.2019

6 neoddiskutovatelných výhod parního čištění. Znáte je všechny?

Parní čističe jsou hudbou budoucnosti. Neškodí životnímu prostředí a nedráždí alergiky ani domácí zvířata. Během několika mála chvilek s nimi vyčistíte prakticky celou domácnost. Nepotřebují chemické prostředky, protože v sobě kombinují účinnou sílu páry, vysoké teploty a tlaku. Proto v oblasti úklidu nemají konkurenci.

viac informácií...
03.01.2019

Inhalace jako moderní a šetrný způsob prevence a léčby mnoha nemocí. TOP 5 nejlepších roztoků do inhalátorů.

Vzduch kolem nás je plný cizorodých částic, které se během dýchání mohou dostat do dýchacích cest. Jde zejména o bakterie, viry, alergeny choroboplodné zárodky anebo nebezpečné zplodiny. Jak udržet sliznice dýchacího ústrojí v pořádku a zajistit, aby se dokázala sama s těmito nečistotami vyrovnat? Odpovědí může být inhalace za pomocí moderních inhalátorů Laica.

viac informácií...
02.01.2019

NAY TECHBOX roka 2018: Predstavujeme slúchadlá a soundgear od JBL

Aj v aktuálnom ročníku súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2018 môžete hlasovať za tie najlepšie produkty, bankové aplikácie a operátorov. Medzi najlepšími nechýbajú ani vynikajúce slúchadlá JBL Under Armour Sport Wireless Train a JBL Soundgear BTA, ktoré sú nominované v kategórii SLÚCHADLÁ a INOVÁCIA roka 2018.

viac informácií...
28.12.2018

Jam Audio Out There: Najlacnejšie Bluetooth slúchadla s ANC na trhu

Sami sme prekvapení, kam sú schopní zájsť výrobcovia slúchadiel s cenou, aby uspeli na vysoko konkurenčnom trhu. Teraz sa nám dostávajú do rúk hádam najlacnejšie bluetooth slúchadla s aktívnym potlačením šumu. Pri cene tesne pod 70€, sme zvedaví kde ušetrili.

viac informácií...
20.12.2018

JBL má masívny Bluetooth reproduktor, ktorý na párty určite neprehliadnete

Pod značkou JBL skupiny Harman, ktorú vlastní Samsung, vznikol pred asi mesiacom nový, presnejšie dva nové bezdrôtové reproduktory, ktoré sú ako stvorené pre bujaré a hlučné oslavy. Napovedá to aj ich označenie. V JBL ich jednoducho nazvali PartyBox.

viac informácií...
18.12.2018

Recenze JBL Tune 500 – když už EarPods nestačí

V dnešní recenzi se podíváme na nejlevnější model sluchátek od společnosti JBL – kabelový model Tune 500. Sluchátka s cenou necelých osmi set korun budou bojovat především s originálními sluchátky EarPods, které Apple přibaluje k iPhonům. Jak si model od JBL stojí?

viac informácií...
14.12.2018

JBL TUNE 600BTNC - noise canceling za stovku

Bluetooth slúchadlá naberajú na popularite, veď klasické 3,5 mm audio konektory z našich smartfónov pomaly ale isto miznú. Tento model od JBL by mohol upútať pozornosť každého nadšenca hudby, ktorý chce slúchadlá cez uši (on-ear) a zároveň začína poškuľovať po technológii aktívneho potláčania okolitých ruchov (Active Noise Canceling).

viac informácií...
13.12.2018

Najvýkonnejší JBL reprák na svete?

Máme tu ďalšiu videorecenziu na najväčší "prenosný" reproduktor od JBL od WhiteRabbit Channel. A neostalo iba pri recenzii. Porovnali ho aj s JBL Boombox, ktorý je pri tomto kúsku trochu stratený. Pozri si túto krátku 10 minútovú videorecenziu.

viac informácií...
12.12.2018

TEST JBL Charge 4: Opäť o chlp lepší!

Očakávaná novinka, ktorá bola predstavená koncom augusta na veľtrhu IFA 2018 sa konečne dostáva do predaja. Jeden z najobľúbenejších prenosných reproduktorov prichádza v štvrtej verzii, ktorá je opäť o čosi lepšia.

viac informácií...
10.12.2018

Vezmeš si ma?

Máme jednú malú čiernu štýlovú krabičku. Keby bola o niečo menšia, môže si naša polovička myslieť, že máme prsteň a chceme ju požiadať o ruku. Ale to je len čerstvá novinka od Jam Audio.

viac informácií...
06.12.2018

Jam Zero Chill: Takmer dokonalý reproduktor

Pred niekoľkými dňami sme sa pozreli na šikovný reproduktor značky Jam Audio. Tentoraz tu máme reproduktor z druhého konca kategórie. V kategórii prenosných reproduktorov patrí v značke Jam Audio medzi najdrahšie. Nebojte sa, tá cenovka nie je až taká vysoká.

viac informácií...
05.12.2018

JBL Charge 4: Poriadne basy s vodeodolným reproduktorom

Jeho meno nie je zvolené náhodne a reproduktor má vstavanú powerbanku. Sám je totiž napájaný batériou s kapacitou 7500 mAh. Novinka sa nabíja cez USB-C port. Batéria umožní 20 hodín prehrávania.

viac informácií...
04.12.2018

Luxusné, šmrncovné a cestovné

Jesenná kolekcia slúchadiel od JBL rozširuje aj rodinu Everest o konštrukčne i dizajnovo zaujímavý model Everest Elite 150NC. Z vnútra peknej a pomerne veľkej krabičky vyberám prenosné zipsovacie puzdro, v ktorého pravej polovici po otvorení nachádzam na mäkkom čalúnenom vnútrajšku úhľadne osadené slúchadlá. Štuple do uší sú pevne fixované vo vytvarovaných komôrkach a káblik je prichytený pásikom so suchým zipsom. Veľmi elegantné a funkčné riešenie. V ľavej polovici je v elastickom vačku dvojica náhradných nadstavcov rozdielnych veľkostí a, samozrejme, oranžový nabíjací káblik. Už prvý kontakt mi prezrádza, že model Everest Elite 150NC patrí kvalitatívne a pravdepodobne i cenovo do vyššej ligy.

viac informácií...
03.12.2018

Filtračné konvice Laica: Poradíme ako na zdravé pitie

Voda je bezpochyby najdôležitejšou tekutinou pre náš organizmus, a práve preto je častým predmetom vedeckého skúmania. Tak ako sa menia trendy v našom životnom štýle a storočiami si ľudstvo prechádza rôznymi obdobiami, menia sa aj názory na dôležitosť pitného režimu. Dnes medzi odborníkmi prevláda názor, že čistá voda, je to najlepšie čo môžete dopriať svojmu organizmu. Prečo to tak je? Akú vodu pijeme, na čo by sme si mali dať pozor a zopár perličiek z minulosti si môžete prečítať v našom ebooku.

viac informácií...
03.12.2018

Značka Solis sa za 110 rokov stala legendou. Čím si nás získala?

Tohto roku je to presne 110 rokov od založenia jednej z najvýznamnejších a najrešpektovanejších značiek, ktoré stoja za výskumom a distribúciou spotrebičov pre profesionálne použitie i domácnosť. Reč je o švajčiarskej značke Solis, ktorú v roku 1908 založil istý vedecký pracovník špecializujúci sa na fyziku – doktor W. Schaufelberger.

viac informácií...
30.11.2018

JBL Endurance DIVE Riešenie!

Absolútne vodeodolné bezdrôtové slúchadlá môžu na prvé počutie znieť ako niečo, čo by malo byť dnes už aj samozrejmosťou, no riešenie skrýva zopár úskalí. JBL Endurance DIVE sa s nimi popasovali statočne. Vlastne, zrejme vyriešili všetko, čo bolo treba.

viac informácií...
29.11.2018

Proč parní čističe Ariete nejsou jako ty z teleshoppingu?

„Horste, tohle je super, ultra, mega moderní čistič, se kterým vyčistíš podlahy, sousedovu kočku i šéfův oblek. Nepotřebuje vodu, nepotřebuje chemikálie, nepotřebuje vlastně vůbec nic. Pohání ho totiž solární elektřina. A když, Horste, zavoláš během následujících pěti minut, získáš nejen jeden, ale rovnou dva naše univerzální čističe. No jen řekni, není tohle báječné? Je to báječné!“

viac informácií...
28.11.2018

JBL Tuner: Stvorený na cesty

V minulom čísle som vám predstavil tento prenosný JBL rádio repráčik v skratke ako novinku s popisom pár základných technických parametrov. Počas leta som v jeho spoločnosti strávil niekoľko pohodových dní, a tak som si spravil pomerne presný obraz, čo všetko dokáže a kde má svoje hranice.

viac informácií...
27.11.2018

Baristi testovali kávovary Ariete

Nie je to tak dávno, čo sme navštívili pražiareň kávy značky Ebenica. Tentoraz sme tam neboli za účelom sa oboznamovania, ako sa správne pripravuje káva či postupu praženia kávy, aj keď posledné menované sme tiež videli. Teraz nám baristi mali otestovať pákové espresso kávovary a penič na mlieko značky Ariete.

viac informácií...
26.11.2018

JBL Under Armour Sport Wireless Train: Nielen do fitka

Spolupráca JBL a športovej značky Under Armour má jasný koncept. Ponúkať modely slúchadiel, ktoré spĺňajú náročné špecifiká konkrétneho športu, ktoré zároveň môžete používať v bežné dni. Firmy sa s modelom JBL Under Armour Sport Wireless Train zamerali na fitnescentrá, ako napovedá už samotný názov. Výsledkom sú over-ear bezdrôtové slúchadlá s perfektným dizajnom.

viac informácií...
22.11.2018

Hudební svět JBL

JBL, americký výrobce reproduktorů s více než 701etou tradicí, je součástí koncernu Harman lnternational lndustries, který v roce 2016 převzal jihokorejský Samsung. Spojení s největším výrobcem chytrých telefonů na světě dává velký smysl - hudbu dnes přece převážně posloucháme ze smartphonů. V nabídce JBL proto najdeme výkonné bezdrátové Bluetooth reproduktory, velké reprobedny pro ozvučeni zahradních party i rllzné typy sluchátek - pro sportovce, na pohodlné denní nošení na cestách nebo kvalitní poslech pfi práci a odpočinku. Všechny produkty JBL vynikají moderním designem a špičkovým zvukem.

viac informácií...
21.11.2018

Prvá česká videorecenzia na JBL PartyBox

Od nášho partnera huramobil.cz tu máme prvú českú videorecenziu na čerstvú novinku JBL PartyBox. Vo videu si pozriete ako v skutočnosti vyzerá a čo všetko dokáže. Nemusíte nič čítať, len spustiť video!

viac informácií...
20.11.2018

Under Armour Sport Wireless Train: Sluchátka stvořená pro váš trénink

Hledáte sluchátka, která s vámi vydrží každodenní zápřah v posilovně? Kultovní značky JBL a Under Armour přichází tento podzim s dalším modelem ve společné řadě sluchátek. Under Armour Sport Wireless Train přináší design ve stylu Under Armour ve spojení s technologickými inovacemi JBL, díky čemuž jsou tato sluchátka jedinečným produktem, který se skutečně zaměřuje na to, co potřebujete při sportu nebo tréninku v posilovně. Sluchátka perfektně sedí a rychle schnou, takže se můžete soustředit na svůj výkon, zatímco skvělý zvuk vám pomáhá k lepší motivaci a soustředění.

viac informácií...
16.11.2018

Zaujímavý repráčik Jam Audio Hang Up

Síce to nie je JBL, ale zaujal nás reproduktor od firmy Jam Audio. Ten sa do našeho hľadáčiko dostal práve kvôli niektorým vychytávkam, ktoré nám pri prenosných reproduktoroch chýbajú. Poďme sa na tento malý kúsok pozrieť.

viac informácií...
16.11.2018

Filtračná kanvica LAICA ako ochranca spotrebiteľov i prírody. Zoznámte sa, prosím!

Ďalšia zbytočnosť do domácnosti alebo moderný a nesmierne štýlový doplnok, bez ktorého si už nedokážete predstaviť prípravu lahodných pokrmov, obľúbených nápojov, kávy či čaju? To je otázka, ktorú si položí pravdepodobne každý spotrebiteľ stojaci pred rozhodnutím, či si má zadovážiť filtračnú kanvicu alebo nie. A pretože vám chceme toto rozhodnutie uľahčiť, pripravili sme pre vás dnešný článok. Dozviete sa v ňom, prečo sú filtračné kanvice LAICA spoločníkom, bez ktorého sa v budúcnosti nezaobídete.

viac informácií...
15.11.2018

Prvá recenzia JBL Under Armour Train od českého kráľa cyklistiky 2017 Tomáše Bábeka

Ekrazit v nohách má kráľ českej dráhovej cyklistiky 2017 Tomáš Bábek a my sa netajíme, že sme si padli do oka s týmto chlapíkom, naplneným pozitívnou energiou.

viac informácií...
14.11.2018

Recenze JBL Everest Elite 150 NC – neutrální poslech bez rušení

V dnešní recenzi se podíváme na bezdrátová sluchátka střední třídy – JBL Everest Elite 150 NC. Jak již název napovídá, jedná se o nejnižší model prémiové řady Everest Elite, jež navíc disponuje funkcí aktivního potlačení okolního zvuku. Vzhledem ke své kompaktní velikosti by se mohlo jednat o ideálního společníka na cesty, pojďme se tedy na sluchátka pořádně podívat.

viac informácií...
12.11.2018

JBL PartyBox je už na Slovensku

V sklade nám vyložili od výrobcu JBL prvý kúsok reproduktoru JBL PartyBox 300, ktorý zaberá plochou balením pol europalety. Nebolo nám viac treba a ihneď sme sa pustili do rozbaľovania. Našťastie sme mali k dispozícii už rozbalený JBL Boombox a JBL Xtreme 2, takže bolo okamžite s čím porovnávať.

viac informácií...
09.11.2018

Humans of JBL – Štartujeme súťaž o 15x lifestylové bluetooth slúchadlá

Na Instagrame spúšťame kampaň Humans of JBL, v priebehu ktorej rozdáme až 15 kusov lifestylových bluetooth slúchadiel JBL. Vyhrať jedny z nich môžete, ak do 28. februára pridáte originálnu fotku s krátkym textom na svoj Instagram, v ktorom nebude chýbať hashtag #humansofjbl.

viac informácií...
08.11.2018

JBL GO2: Minivodník

Miniaturní voděodolný Bluetooth reproduktor nabízí slušnou hudební reprodukci za velmi dobrou cenu. Oproti předchozímu modelu je o něco větší a těžší a má také o něco větší kapacitu baterie.

viac informácií...
07.11.2018

#dobavodova přichází! Jak na to, abyste se stali její součástí?

Filtrovaná voda – to je pojem, pod kterým si řada z nás představí tekutinu zbavenou chemických a jiných nečistot, případně vodu, která projde úpravou za pomocí filtračních zařízení. Ve skutečnosti to není až taková věda, jak se může na první pohled zdát. Filtrovanou, chemicky a zdravotně nezávadnou, chutnou a ještě k tomu cenově dostupnou vodu může mít každý z nás. Doma a kdykoli k dispozici. Stačí k tomu jedna jediná změna, kterou ve svém životě uděláte. Vyměníte zdlouhavé nošení lahví za pořízení filtrační konvice. Co taková konvice zvládne a proč by měla být součástí vaší povinné výbavy? To bude součástí následujících řádků.

viac informácií...
06.11.2018

JBL Xtreme 2 – skutočný zvukový extrém

Jedným z najnovších prírastkov medzi prenosnými Bluetooth reproduktormi je pokračovateľ rodu extrémnych, JBL Xtreme 2. Oproti predchodcovi zaznamenal ako dizajnové, tak aj technické zmeny.

viac informácií...
02.11.2018

JBL Tuner Black – perfektný reproduktor s rádiom

JBL Tuner Black je perfektným a hlavne kompaktným reproduktorom, ktorý zároveň slúži ako bezdrôtové rádio. Okrem podareného dizajnu váš očarí aj kvalitným zvukom.

viac informácií...
01.11.2018

Humans of JBL – Súťaž o 15x lifestylové bluetooth slúchadla

Každý sme iný, a predsa máme niečo spoločné, sme Humans of JBL. Milujeme život a značku JBL, to je to čo nás spája, cesta, ktorou sme sa k JBL dostali bola však u každého z nás iná. Inšpirujme sa navzájom a podeľme sa na Instagrame o túto cestu. Pätnásť najoriginálnejších príspevkov bude odmenených lifestylovými bezdrôtovými slúchadlami od JBL.

viac informácií...
31.10.2018

Neinvestujte zbytočne do vybavenia auta

Firma Apple sa umúdrila a s príchodom iOS 12 sa postarali o jednú podstatnú novinku. Umožnil aplikáciam tretích strán zrkadliť navigáciu na displeji automobilu. A vývojari okamžite prišli s aktualizáciami navigačných a my sme neváhali a otestovali to na multimediálnych jednotkách Kenwood.

viac informácií...
29.10.2018

Recenzia: JBL XTREME2: Prenosný vodovzdorný reproduktor s vynikajúcou reprodukciou basov

Dvojka v názve naznačuje druhú, zlepšenú verziu tohto populárneho maxireproduktora. Zdokonalenia sa týkajú predovšetkým integrácie technológie JBL Connect+ na bezdrôtové prepojenie viacerých reproduktorov. Reproduktor má takisto zvýšenú odolnosť proti vode na úrovni štandardu IPX7. V praxi to znamená, že vydrží ponorenie do hĺbky 1 metra počas 30 minút. Samozrejme, iba s dobre uzatvoreným krytom konektorov. Konštrukcia reproduktora umožňuje jeho zavesenie na plece, pričom oká na popruhy sú dizajnovo veľmi dobre zakomponované.

viac informácií...
25.10.2018

Reproduktor JBL Xtreme 2 skvěle hraje a otevřete si s ním i pivo

Reproduktory od JBL se vždy zaměřovaly na skvělý zvuk a hezký vzhled. Jinak tomu není ani v případě modelu Xtreme 2, který je odolný, mobilní, dobře vypadá a skvěle hraje.

viac informácií...
23.10.2018

Za ty peníze docela kvalitní ticho

Elegantní on-ear sluchátka Tune 600BTNC navrhla americká firma JBL z koncernu Harman, který nyní patří korejské firmě Samsung, a jsou vyrobena v Číně. Aby ten trochu komplikovaný životopis byl ještě dokonalejší, je nad kloubem levé mušle země původu trochu skrytě označena v azbuce. Tak tohle je ten globální svět!

viac informácií...

Archív