Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Recenzie

JBL Live 400BT: Prekvapivý zvuk

06.04.2020
Tato sluchátka mají téměř vše, co ocení mladí uživatelé. Dokáží pracovat dátově i bezdrátově, pordávají se ve čtyřech barevných provedeních, jsou lehká a skládací, dlouho vydrží na baterii a hlavně mají příznivý poměr mezi výkonem a cenou.
" class="more-information">viac informácií...

Jablkový ELIXÍR- imunita v „živých“ pohároch

06.04.2020
V predchádzajúcich článkoch sme vám ukázali ako pripraviť magický elixír lásky a netradičnú „berber whiskey“. Tentokrát sme sa zamerali na elixír, ktorý podporí vašu imunitu a zaujme netradičným servírovaním. Jablká predstavujú symbol zdravia, plodnosti a vraví sa, že ľudia, ktorí majú radi jablká sú zábavní a charizmatickí. My sme si pri výrobe jablkového elixíru užili naozaj veľa srandy a výsledný nápoj sme si nevedeli vynachváliť.

Jablkový Elixír pripravíte úplne jednoducho:


Potrebné ingrediencie:
1. Filtrovaná voda (0,5 l)
2. 100% jablkový džús 1 l
3. Celá škorica 2ks + niekoľko ks na miešanie
4. Šupky z 1 pomaranča
5. Šupky z 1 citróna
6. Klinčeky

1. Vitamínový základ
V prvom kroku sme ošúpali pomaranč a citrón, ktoré sme predtým dôkladne umyli horúcou vodou. Do hrnca sme naliali cca  0,5 l. Vody do ktorej sme vložili šupky spolu klinčekmi a škoricou. Na vitamínový základ sme použili vodu z filtračnej fľaše Flow’n go, ktorá z nej odstránila chlór a výrazne tak vylepšila jej chuť. Výrobca tejto filtračnej fľaše, Laica, myslel aj na zachovanie minerálov v prefiltrovanej vode, ktoré sú pre naše telo doslova nevyhnutné. Vo vode sa tak uchovali všetky potrebné minerály bez zápachu a príchute chlóru. Po prevarení sme do nášho základu priliali 100% jablkový džús. Potom sme sa pustili do prípravy „živých“ pohárov.

2. Poháre k nakusnutiu
Od dnešného dňa si Jablkový elixír nevieme predstaviť naservírovaný v obyčajnom pohári. Živé poháre môžete po vypití ich obsahu celé skonzumovať a získať tak oveľa viac vitamínov. Stačí odrezať vrchnú časť jablka a lyžičkou „vydlabať“ jeho vnútro. Následne do „živých“ pohárov prelejeme náš elixír a servírujeme.

Jablkový elixír

Tento zázračný nápoj si môžete vychutnávať nielen v zimnom, ale aj v letnom období. Voľba je len na vás.

P.S.: Nezabudnite sa oň podeliť" class="more-information">viac informácií...

JBL BAR 5.1 SURROUND: užite si fakt poriadny zvuk

03.04.2020
Na výstave IFA predstavila firma JBL svoju novú vlajkovú loď na riešenie zvuku predovšetkým k televízoru. Je to JBL BAR 5.1 SURROUND a je to najvybavenejší zo soundbarov od tejto už legendárnej firmy. Intenzívne sme ho v redakcii testovali a prinášame naše dojmy.

Zvuk ako kategória sama o sebe

Ako už názov hovorí, toto je 5.1 kanálový zvukový systém. Hlavný panel obsahuje päť 50 W reproduktorov, na oboch koncoch sú ešte prúdiace tweetery. Subwoofer má výkon 300 W, celkový frekvenčný rozsah zostavy je 40 Hz ÷ 20 kHz. A BAR 5.1 naozaj vytvára priestorový (výrobca dokonca hovorí panoramatický) zvuk. V praxi tak naozaj počujete, ako sa osoby vo firme pohybujú, odkiaľ prichádzajú doplnkové zvuky a pod. Výborné je to napr. pri sledovaní futbalu. Celkový zvukový výkon tejto zostavy je až 550 W, a to je fakt veľa.

Ak už budete investovať nie malú sumu za tento vynikajúci subwoofer, určite viete, prečo to robíte. Toto nie je o náhodnom nákupe. Vo svojej domácnosti musíte mať možnosť pustiť hudbu naozaj nahlas (od 40 % vyššie), lebo len vtedy sa prejavia jeho vlastnosti. My sme mali na test práve televízor TCL EC780, ktorý je už od výroby vybavený špeciálnym soundbarom ONKYO a sám už produkuje veľmi dobrý zvuk. Na nižšej hlasitosti tak nerozpoznáte, či ide zvuk zo zabudovaného alebo externého soundbaru.

Obrovský rozdiel nastane, keď to fakt „vypálite“ (nad 70 %). JBL BAR 5.1 SURROUND tu funguje tak, že basy vám rozkmitajú vnútorné orgány. Doslova cítite výbuchy vo filme vo vašom žalúdku, bránica sa natriasa pri dupote koní a aj vlasy vám povievajú pri behu hlavného hrdinu. Ak si môžete dovoliť v premietacej miestnosti poriadny zvuk, lepší ako v kine, potom je JBL BAR 5.1 SURROUND rozhodne pre vás. Samozrejme, čím je originálny zvuk na vašom televízore horší, tým viac oceníte tento soundbar.

My sme soundbar pripojili k televízoru pomocou dodávaného HDMI kábla s využitím ARC (Audio Return Channel). Je to ideálna forma spojenia, len ten kábel je presa len trochu hrubší a vidieť ho. Práve tu by sa uplatnil kábel na optický prenos zvuku, ktorý je tenký a kvalitatívne ešte o niečo vyššie ako metalické spojenie. Len spomeňme, že k dispozícii je aj Bluetooth pripojenie, pri ktorom však v súvislosti so spojením s televízorom môžete zaznamenať isté oneskorenie zvuku za obrazom. Prejaviť sa to môže hlavne pri hraní hier s využitím televízora. Korekcia s diaľkovým ovládačom je možná, ale nemusí ísť vždy o konštantný odstup zvuku od obrazu.

Naopak, Bluetooth pripojenie so smartfónom je ideálne. Je úplne bezdrôtové, tu oneskorenie nevadí a s použitou verziou Bluetooth 4.2 zvuk nestráca na kvalite. Aspoň nie počuteľne.

JBL Bar 5.1 Surround

Pokročilé pripojenia
Súčasťou soundbaru je aj Wi-Fi pripojenie, ktoré umožňuje integráciu s Google Chromecast a Apple Airplay 2. My sme využili spárovanie s Google Home. Takto je možné pohodlne streamovať hudbu alebo hlasovo ovládať zariadenie. Hlavný panel sa dá ešte pripojiť na internet cez Ethernet.

Prepojenie soundbaru je možné aj tak, že zdroj obrazu a zvuku pripojíte najprv naň a z neho potom prechádza na zobrazovaciu jednotku – televízor alebo projektor. Takto je možné zapojiť napr. Blu-ray prehrávač, XBOX alebo Playstation a obraz prechádza cez soundbar v 4K rozlíšení s podporou HDR10 a Dolby Vision.

Mimochodom, JBL BAR 5.1 SURROUND už neobsahuje 3,5 mm jack port a hoci je tu USB port, tento sa využíva len na servisné účely, nie na prehrávanie hudby z USB kľúča. Obe vlastnosti považujeme v súčasnej dobe za logické.

Na hornej strane hlavného panelu je ešte jednoduché ovládanie s určením hlasitosti, výberu vstupu a na jeho prednej strane svieti označenie aktuálneho typu pripojenia. Diaľkovým ovládačom sa dá ešte meniť sila basovej zložky v troch stupňoch, dosiahnuť okamžité stíšenie hudby a prepínať vstup.

Výhody
- kvalita zvuku a predovšetkým basov
- možnosti pripojenia
- dizajn a spracovanie

Nevýhody
- vyššia cena
- chýba optický kábel

Verdikt
Ak hľadáte niečo, čo vám radikálne vylepší zvuk vášho televízneho prijímača či chcete streamovať kvalitnú hudbu z mobilu a máte na to podmienky, tak JBL Bar 5.1 SURROUND je ideálne riešenie pre vás. Samozrejme, musíte mať aj nahrávky v príslušnej kvalite. S týmto soundbarom získate bohatý a hlasitý zvuk so širokými možnosťami použitia. Rovnako je výhodou elegantný dizajn a vzhľadom na výkon aj kompaktné rozmery." class="more-information">viac informácií...

Výrobník syra B-cheese: výroba domácich syrov od A po Z

02.04.2020
Ak patríte medzi vášnivých konzumentov rôznych druhov syra a zaujíma vás, ako tieto pochúťky pripraviť priamo vo vašej kuchyni, stiahnite si náš e-book. Okrem množstva receptov na prípravu tradičných talianskych syrov v ňom nájdete aj všetky potrebné informácie o syridlách, rôznych druhoch mlieka a pod. Bonusom sú recepty pre vegetariánov, vegánov a ľudí trpiacich potravinovými alergiami či intoleranciami. Dobrú chuť!
Stiahnite si náš e-book pre neskoršie čítanie.


Stiahnite si náš e-book pre neskoršie čítanie." class="more-information">viac informácií...

FM rádio ešte nie je mŕtve. Firma JBL uvádza novinku: JBL Tuner XL

30.03.2020
Koncom apríla 2020 by sa mala na našom trhu objaviť novinka. Prenosný reproduktor s integrovaným FM/DAB/DAB+ tunerom. Nie je priamym pokračovateľom modelu JBL Tuner (to sa pripravuje model JBL Tuner 2). Máme už k dispozícii predbežnú technickú špecifikáciu. Pozrite sa s nami, na čo sa môžete tešiť.

Súhrn technických parametrov
Výkon: 10W
Frekvenčný rozsah: 70Hz - 20kHz (-6dB)
Odstup signálu od šumu: >80dB
Typ batérie: Lithium-ion polymer 11.7Wh
Nabíjací čas: 4 hodiny (5V/0.9A)
Bluetooth verzia: 4.2
Bluetooth profily: A2DP v1.2, AVRCP v1.5
Ladenie DAB: 174.928MHz - 239.200MHz
Ladenie FM: 87.5MHz - 108MHz
Rozmery: 145x167x103mm
Hmotnosť: 1.15kg

Finálna špecifikácia sa v dobe uvedenia ešte môže mierne líšiť. JBL Tuner XL sa začne predávať koncom 04/2020 za 149,- €." class="more-information">viac informácií...

6 vecí, ktoré zabúdame dezinfikovať

29.03.2020
V posledných týždňoch sme všetci citlivejší na dodržiavanie hygienických zásad a čistoty. Niet sa čomu diviť. Z víkendového väčšieho upratovania sa stal každodenný boj s neviditeľnými baktériami a vírusmi. Do upratovania zapájame celú rodinu a všetci poctivo dodržiavame odporúčania hygienikov. Čo však vlastne vieme o baktériách, vírusoch, ich šírení, miestach množenia a hlavne, o ich úspešnom vyhubení? Naozaj sa stačí zamerať na najohrozenejšie miesta v byte, odstrániť špinu, ťažkopádne si „odfúknuť“ a znovu to absolvovať o niekoľko dní (tí poctivejší aj každý deň)? Skúsme sa na túto problematiku pozrieť menej stereotypne.

Vírusy vs. baktérie
Pravdepodobne ste už počuli o tom, že vírusy a baktérie fungujú na rôznych princípoch a pri ich vyhubení platia rozdielne pravidlá. Vírusy sú primitívne nebunkové organizmy, ktoré sa nedokážu rozmnožovať, rásť, vytvárať bielkoviny a tým pádom nedokážu prežiť voľne bez toho, aby parazitovali na bunkách živých organizmov. V živom organizme sa však dokážu množiť veľmi rýchlo pričom sa dostávajú aj do okolitého prostredia, napríklad v domácnosti.

Baktérie sú o čosi zložitejšie organizmy, ktoré dokážu prežiť aj mimo živého organizmu. Sú extrémne odolné voči rôznym vplyvom prostredia. Ak infikujú ľudský organizmus, vylúčia v ňom odpadové látky, ktoré následne spôsobia infekciu.

Baktérie a vírusy sú však nevyhnutnou súčasťou našich životov. Vďaka ich existencii je ľudské telo schopné vytvárať protilátky a chrániť nás tak pred rôznymi mutáciami týchto neviditeľných strašiakov. Samozrejme, ich výskyt by sme mali eliminovať a nedovoliť, aby nám „prerástli cez hlavu“. Hlavne v obdobiach rôznych epidémií či dokonca pandémií.

Ariete cistenie

Nové druhy škodcov = nové spôsoby hubenia
Väčšina z nás sa pri riešení problémov uchyľuje k overeným riešeniam, zabehnutým vzorcom či skratkám. V dnešnej hektickej dobe sú tieto vlastnosti absolútne nevyhnutné pre prežitie. Potrebujeme si veci zjednodušovať, nie komplikovať. Niekedy je však viac ako žiadúce prehodnotiť staré spôsoby myslenia či riešenia problémov a aplikovať účinnejšie a modernejšie postupy, ktoré nám v konečnom dôsledku poskytnú vytúžený čas a priestor na iné aktivity. Jedným z nich je aj parné čistenie, vďaka ktorému dokážeme zahubiť až 95% alergénov a viac ako 97% nebezpečných mikroorganizmov vrátane baktérií a vírusov. Parným čističom však dokážeme vyčistiť takmer všetky povrchy a predmety v domácnosti.

Pozrime sa teda na to, ktoré predmety pri klasickom upratovaní prehliadame, no parný čistič si s nimi poradí ľavou zadnou:

Ariete cistenie

1. Psí/mačací pelech
Posteľ našich domácich miláčikov vyberáme vždy starostlivo. Zvažujeme farbu, tvar, veľkosť, pohodlnosť a chceme, aby sa v nich naši miláčikovia cítili čo najpohodlnejšie. Trávia tam predsa tak veľa času. A to je hlavný dôvod, prečo je dobré pelech dezinfikovať. Naši domáci miláčikovia sú v priamom kontakte s baktériami vyskytujúcimi sa v nižších polohách, teda pri zemi. Gravitácia má svoje pravidlá a my vieme, že tam nájdeme viac baktérií ako inde. To isté platí aj pri venčení. Po 15 minútovom venčení si okrem dobrého pocitu a šťastného psa prinesiete domov doslova celú „zoo“, ktorá sa rada rozmnoží v pohodlnom pelechu vášho miláčika.

2. Papuče
Keď papuče, tak pohodlné! Hlavne v zime chceme, aby boli naše nohy v teple a pohodlí. Nosíme uzavreté plyšové módne výstrelky, v ktorých sa už po pár dňoch začínajú premnožovať baktérie a plesne. Teplé a vlhké prostredie je pre nich doslova raj na zemi.  

3. Klávesnica/myš
V dnešnej dobe je počítač nevyhnutnou súčasťou našich životov. Klávesnice a myši sa v priebehu dňa dotkneme nespočetne veľakrát a častokrát si neuvedomujeme, že na nich prenášame baktérie „odložené“ z predchádzajúcich činností. Navyše klávesnica je navrhnutá tak, aby pre nás bola práca čo najpohodlnejšia. Priestor medzi vyvýšenými klávesami však poskytuje dokonalé prostredie pre zachytávanie a následné množenie špiny a baktérií. Niektoré myši sú na tom podobne. Rizikové je hlavne koliesko v strede, ktoré doslova odoberá „materiál“ z našich prstov a uchováva ho v útrobách myši. Pri opätovnom otočení kolieskom sa k vám vráti aj niekoľkotýždňová špina.

4. Kľúče
Či už sú to kľúče od auta, bytu, pivnice či bicykla, vždy je dobré myslieť na ich dezinfekciu. Kľúče sa nám často povaľujú po vreckách, stoloch, barových pultoch, v kabelkách a častokrát sa stáva, že nám jednoducho vypadnú na zem. Takisto slúžia na otváranie zámkov, ktoré využívajú desiatky ľudí. Nenoste si ich baktérie domov.

5. Hračky
Ako často a akým spôsobom čistíte hračky? Plyšáky, lego, gumené hračky, detské knižky, lopty na hranie. Čo by sme bez nich robili. Sú takmer v každej domácnosti. Najviac ohrozené sú malé deti, ktoré sú k svojim hračkám citovo pripútané a nedokážu sa od nich odtrhnúť. Prevláčajú ich v rukách, pusinkujú, „žužlajú“ a preto by sme ich pri upratovaní nemali prehliadať.

6. Kľučky
Koľkokrát denne chytáme do rúk rôzne kľučky? Či už doma alebo na verejnosti? Určite si poviete, že doma to zas nie je také hrozné ako na verejných miestach. Áno, v domácnosti je baktérií na kľučkách pravdepodobne menej, no aj tak si zaslúžia našu pozornosť. Ak dlhodobo prehliadame ich čistenie a dezinfekciu, koledujeme si o zbytočný „prúser“.

Všetky bežne používané veci by mali byť súčasťou nášho dezinfekčného rituálu. Parné čistenie je rýchly spôsob ako dostať špinu, baktérie a vírusy pekne pod kontrolu. Jedným prístrojom dokážete vyčistiť doslova celý byt bez použitia chémie. Horúca para dezinfikuje všetko, čo jej príde do cesty. Je len na vás ako túto magickú schopnosť využijete." class="more-information">viac informácií...

Najčastejšie otázky: Starostlivosť o JBL reproduktory

28.03.2020
Niektorí z vás si už svoj reproduktor skúšali čistiť, iní zase majú určité obavy, aby si ho nepoškodili prípadne nevedia ako na to. Na našom Instagrame sme vás vyzvali, aby ste nám napísali, čo vás zaujíma ohľadom starostlivosti o JBL repráky. Pýtali ste sa, ako je to s čistením vodeodolných reproduktorov? A či dávať dole ochrannú mriežku pred čistením? Vaše otázky sme konzultovali s naším servisom a odpovede nájdete v článku.

7.) Ako vyčistiť svoj PartyBox?

Prach z pod mriežky vieme účinne odstrániť pomocou vysávača z kefovým nadstavcom. Telo repráku môžeme očistiť pomocou vlhkej handričky rovnako ako pri ostatných modeloch bez vodeodolnosti. Obzvlášť je potrebné dávať pozor na vrchnej strane PartyBoxu, kde sa nachádza ovládací panel a hneď pod krytom sú ovládacie dosky, ku ktorým by sa v žiadnom prípade voda nemala dostať. Rovnako je potrebné dávať pozor na zadnej strane na všetky konektory.

Ak máte ďalšie otázky ohľadom starostlivosti o vaše reproduktory, kontaktujte nás buď to na našich sociálnych sieťach alebo na tejto
mailovej adrese." class="more-information">viac informácií...

Štýlové slúchadlá od Harman/Kardon na každú príležitosť: Fly ANC.

27.03.2020
Je to už niekoľko rokov, čo naposledy značka Harman/Kardon predstavila nové slúchadlá. Naposledy to bolo pred viac ako 5 rokmi, keď predstavili model SOHO Wireless. Tento model sa dodnes predáva a to aj vďaka svojemu nadčasovému dizajnu. A určite to nebude inak aj pri novom modeli, ktorý predstavili začiatkom roka na výstave CES v Las Vegas.

Druhé čo zistíte, že slúchadla sú maximálne pohodlné. Čo neznášame na slúchadlách, keď po nejakej hodine musíte ich dať dole, pretože tlačia. Slúchadla Harman/Kardon Fly ANC môžete mať na hlave aj 8 hodín a nebudú vôbec nepríjemne tlačiť. O to sa postaral vhodne zvolený hlavový pás, ktorý je polstrovaný kožou s extrémne pohodlnými náušnikmi. Toto je pre nás najdôležitejšia vlastnosť pri všetkých slúchadlách.

Harman/Kardon Fly ANC

Kvôli nabíjaniu ich nemusíte vôbec dávať dole z hlavy. Mali sme ich pustené celý deň a vôbec sa nepýtali na nabíjačku. Pri pozretí do technickej dokumentácie, zisťujeme, že výrobca sľubuje výdrž až 20 hodín (30 hodín pri vypnutom ANC), čo bude s najväčšou pravdepodobnosťou pravda. Za čo patrí pochvala týmto slúchadlám, je konektor na nabíjanie. Výrobcovia pochopili, že ľudia pýtajú nové štandardy. Preto nabíjanie prebieha cez štandardný USB-C port. Čo zamrzí, je zvolený Bluetooth. Už mohli integrovať novú nastupujúcu verziu 5.0, ale namiesto toho sa v slúchadlách Harman/Kardon Fly ANC nachádza verzia 4.2. To je jediné malé mínus ktoré sme na slúchadlách našli.

Aj keď Harman/Kardon Fly ANC disponujú Bluetooth vo verzii 4.2 pripojenie bolo stabilné a úplne bezchybné. Navyše pri telefónoch s operačným systémom iOS sa zobrazuje aj stav úrovne batérie. Pri telefónoch s OS Android to záleži od výrobcu ako prispôsobil operačný systém a či to podporuje. Nedá sa to tak jednoducho určiť, ako pri značke Apple.

Harman/Kardon Fly ANC

Pozrime sa na ďalšie technické parametre
Meniče: 40mm
Frekvenčný rozsah: 16Hz - 22kHz
Citlivosť: 100dB SPL@1kHz/1mW
Impedancia: 32 Ohmov
Bluetooth profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.5, HFP 1.6

Takéto parametre ponúkajú max. TOP modely slúchadiel značky JBL. Veľký menič so širokým dynamickým rozsahom a veľkou citlivosťou vravia to, že slúchadla budú hrať dostatočne nahlas, ak si to budete želať. Až budete chcieť posúvnik hlasitosti od maxima držať čo najďalej. Zvuk ktorý vydáva Harman/Kardon Fly ANC je TOP, aj keď milovníkov basov asi sklameme. Zvuk je maximálne vyvážený na každej úrovni a nikde nie je nič prikrášlene, či zvýraznené. Značka JBL vo svojich modeloch trochu zvýrazňuje basovú zložku. Keď chcete presnosť a TOP kvalitu, tieto slúchadla sú určené pre vás. A keď chcete niektorú zvukovú zložku potlačiť, alebo zvýrazniť, nie je nič jednoduchšie, ako nastavenie slúchadiel upraviť v aplikácii.

Harman/Kardon Fly ANC

Veľkou výhodou slúchadiel je to, že disponujú multikonektivitou. To znamená, že môžu byť pripojené naraz na dve zariadenia. My sme ich v rámci testovania mali cez Bluetooth spárované s Macbook Air odkiaľ sa nám prehrávala hudba a plus s iPhone XR. V prípade, že nám niekto zavolal, sa slúchadla automaticky prepli na telefón, vybavili sme hovor a po ukončení telefonátu sme počuli zas prehrávanú hudbu z počítača.

Harman/Kardon Fly ANC

Aplikácia Harman/Kardon Headphones
Aplikácia pre telefóny s operačným systémom Android a iOS vám umožní si dodatočne nastaviť ekvalizačné krivky podľa vašich potrieb s prednastavenými profilmi, keby vám nevyhovoval nastavený zvuk od výroby. Okrem toho aplikácia slúži na zapínanie funkcie ANC, ale toto je možné aj priamo na slúchadlách. Slúchadla podporujú aj slúchadlových asistentov od firmy Google či Amazon. Toho pravého si môžete vybrať priamo v aplikácii. Hlasového asistenta potom aktivujete jednoducho, klepnutím zvonka na ľavý náušník. Aplikácia má slúžiť aj na aktualizáciu firmware v slúchadlách, ale v čase písania článku, žiaden nový firmware nebol k dispozícii.

Harman/Kardon Fly ANC

Balenie slúchadiel

Ako názov slúchadiel napovedá, slúchadlá sú určené predovšetkým na cestovanie. Tomu je prispôsobené aj samotné balenie slúchadiel. V krabici nájdete praktické, tvrdé cestovné púzdro, v ktorom okrem slúchadiel nájdete v špeciálnom priečinku aj ďalšie príslušenstvo. Najmä sa jedná o USB-C kábel pre nabíjanie, jack kábel pre prípad že preferujete káblové pripojenie alebo sa vám náhodou slúchadlá vybijú a chcete ďalej počúvať svoje obľúbené skladby. Nakoniec ešte v balení sa nachádza špeciálny konektor do lietadla. Manuály s ďalšími pokynmi a nevyhnutnými informáciami ktoré predpisuje legislatíva, nájdete mimo ochranného púzdra v špeciálnej papierovej obálke.

Opis slúchadiel
Pri Harman/Kardon Fly ANC si budete vedomý že držíte šperk. Slúchadlá su vyhotovené z prémiových materiálov ako kožené a hlinikové prvky. Je radosť ich používať a vidieť že niečo aj vydržia. Všetky potrebné ovládacie prvky nájdete na pravej mušli. Na tých pár tlačidiel sa dá rýchlo navyknúť, a nie je ich veľa, ale ostáva zachované bohaté ovládanie. Niektoré tlačídla sú totiž multifunkčné. Znázorňujeme nižšie. Na ľavej mušli sa nachádza iba konektor USB-C pre nabíjanie.

Harman/Kardon Fly ANC

Slúchadla disponujú aj skladacím 3D mechanizmom. Náušníky sa dajú pretočiť až o 90° a následne "zalomiť", aby zaberali pri transporte čo najmenšiu plochu a priestor. Práve skladanie na plocho je perfektným patentom Harman Group.

Harman/Kardon Fly ANC

Záver
Ak chcete exkluzívne slúchadla pre všemožné použitia s dlhou životnosťou, tak slúchadla Harman/Kardon Fly ANC sú priamo pre vás. Slúchadlám sa nedá nič vytknúť. Sú univerzálne, veľmi pohodlné s pokročilým ANC, s praktickým púzdrom, čo oceníte najmä na cestách. Dlhá doba prehrávania s nabíjaním cez USB-C vás oslobodí od zbytočných káblov. Slúchadla sú už v ponuke v cene 249,- €." class="more-information">viac informácií...

Lacný JBL reproduktor, vás môže výjsť draho

26.03.2020
Či už nakupujeme rožky alebo elektroniku, vždy sa snažíme ušetriť. Hľadáme rôzne akcie, porovnávame ceny, niektorí zablúdime na zahraničné e-shopy s vidinou výhodnejšieho nákupu. JBL reproduktory a slúchadlá nie sú výnimkou. Pripravili sme si pre vás zopár užitočných rád, akých chýb sa vyvarovať pri nákupe JBL produktov.

Zľava na JBL reproduktory
O polovicu lacnejší JBL reproduktor či slúchadlá? Znie to lákavo, ale nenechajte sa nachytať. Na takéto ceny narazíte v našich končinách jedine v prípade, že sa jedná o nelegálnu distribúciu. Aké nevýhody majú výrobky z nelegálnej distribúcie sa dočítate nižšie. Extrémne nízke ceny na zahraničných e-shopoch znamenajú, že vám v tom lepšom prípade dorazí domov „fejkový“ produkt. V tom horšom vám stiahne peniaze z karty, ktoré už možno nikdy neuvidíte a na balíček budete čakať márne.

Naša rada znie:
Nakupujte len u autorizovaných predajcov, alebo na Heureka.sk hľadajte pri obchode zelenú ikonku „autorizovaný predajca“.

JBL Fake

Výrobky z nelegálnej distribúcie nemajú záruku
Ihneď po zakúpení, alebo v prípade, že vaše JBL-ko už používate, skontrolujte si výrobné číslo. Prostredníctvom tohto čísla, ktoré nájdete na krabici alebo na produkte si ľahko sami zistíte, či je váš reproduktor alebo slúchadlá z oficiálnej distribúcie. V prípade, že máte výrobok z nelegálnej distribúcie nemáte nárok na záruku, a tým pádom ani na prípadný servis.

Naša rada znie: Skontrolujte si vaše výrobné číslo.

JBL Fake

Servis a záruka JBL
Spoločnosť DSI Slovakia s.r.o je už viac ako 25 rokov výhradným distribútorom značky JBL na Slovensku. Všetky vaše reklamácie sú odborne posudzované v autorizovanom servise. Bohužiaľ, ak ste ušetrili pri nákupe a máte doma „fejk“ či výrobok z nelegálnej distribúcie, strácate nárok na záruku a servis. Ani Mercedes vám v autorizovanom servise neopravia, pokiaľ nebudú sedieť čísla na karosérii a v dokladoch.  

Naša rada znie: Nikdy neviete, kedy budete potrebovať servis, preto nakupujte zodpovedne.

Máte fejk alebo JBL z nelegálneho dovozu, čo teraz?
Čo v prípade, že ste narazili na neoficiálny výrobok? V prípade, že ste si váš reproduktor či slúchadlá práve zakúpili, okamžite ho vráťte. Či ste si zakúpili neoficiálny produkt zistíte tu. Ak ste prišli na to, že máte doma takýto produkt už dlhšiu dobu, pomôcť vám už nevieme. Môžete však pomôcť budúcim vlastníkom JBL produktov, ak nám takýto produkt nahlásite na tejto mailovej adrese servis@jbl.sk. Preveríme históriu daného produktu a budeme sa snažiť, aby sa takéto produkty na našom trhu nešírili.

Naša rad znie:  V prípade, že ste narazili na produkty z nelegálneho dovozu nahláste nám ich.

Určite poznáte to tvrdenie: „Nie som tak bohatý, aby som si kupoval lacné veci.“ Pri nákupe JBL produktov to platí taktiež. Nikdy neviete, kedy sa vám môže niečo pokaziť, alebo náhodou narazíte na nepodarok. Z výhodného nákupu sa razom stane haraburda, ktorú môžete akurát tak vyhodiť a ušetrené peniaze poputujú do koša spolu s reprákom či slúchadlami. Prajeme šťastnú ruku pri nákupe a nech sa vám neoficiálne JBL-ka vyhýbajú veľkým oblúkom.

Skontrolujte si či je váš produkt oficiálny." class="more-information">viac informácií...

Domáca inhalácia ako spôsob relaxácie

26.03.2020
Ruku na srdce - ako často relaxujete v saunách, spa alebo wellness centrách? Že ste limitovaní nedostatkom času? A čo keby sme vám prezradili, že taký malý domáci wellness môžete absolvovať vždy, keď si potrebujete odpočinúť, načerpať novú energiu alebo dobiť baterky? Vytúžený relax si užijete pomocou inovatívnych inhalátorov Laica.

Aby vás „nezomleli“ každodenné povinnosti

Súčasná moderná a nesmierne hektická doba nám dáva poriadne zabrať! Nekonečný kolotoč povinností, vypätých situácií a stresujúcich okamihov na nás rozhodne nemá pozitívny vplyv.

Preto je potrebné striedať prácu a starosti s pravidelným oddychom. Ten môžete absolvovať napríklad v už spomínaných kúpeľoch, obľúbenom spa centre, no pokojne aj u seba doma prostredníctvom inhalačnej terapie pomocou moderného inhalátora Laica.

Laica inhalácia

Blahodárne účinky inhalácie
Inhalácia horúcej pary a éterických olejov má na naše telo blahodárne účinky. Zvlhčuje a ošetruje dýchacie cesty, ktoré vďaka tomu nevysychajú a tým pádom sa človek nestretáva s nepríjemných pocitom sucha, ktorý je sprievodným príznakom rôznych ochorení. Inhalácia je tiež šetrným prostriedkom v boji s alergiami a astmou.

V neposlednom rade však musíme vyzdvihnúť aj relaxačnú funkciu inhalácie, počas ktorej odbúrate nazbieraný stres, vnútorne sa upokojíte, utriedite si myšlienky a načerpáte energiu na nové dni a výzvy. Inhalácia olejových emulzií (
návod na ich domácu prípravu) navyše priaznivo ovplyvňuje psychiku, povzbudzuje a často sa používa pri liečbe psychických alebo psychosomatických ochorení.

Laica inhalácia

Ako nám jednotlivé olejové emulzie pomáhajú?
- Eukalyptový: Má prirodzene dezinfekčné účinky, uvoľňuje hlieny a pôsobí antibakteriálne.
- Mätový: Hlavnou zložkou, ktorú mäta obsahuje, je mentol. Ten uvoľňuje dýchacie cesty, odstraňuje bolesť a podráždenie. Zároveň pôsobí priaznivo na našu psychiku.
- Tymiánový: Tento olej pôsobí silne antisepticky a dezinfekčne. Lieči choroby dýchacieho ústrojenstva, nachladenia, angínu a bronchitídu.
- Medovkový: Olej upokojuje nervový systém a často sa používa pri nespavosti. Navyše efektívne lieči dýchacie ústrojenstvo a pomáha pri migréne.
- Levanduľový: Účinky levanduľového oleja sú známe už niekoľko storočí. Levanduľa totiž obsahuje látky, ktoré upokojujú našu psychiku a prispievajú k ľahšiemu zaspávaniu.
- Borovicový: Olej z borovice má antiseptické účinky, podporuje produkciu hlienov a uľahčuje vykašliavanie. Uvoľňuje tiež dutiny, čím zmierňuje aj prípadné bolesti hlavy.

Skôr ako začnete s inhaláciou: Na domácu inhaláciu olejových emulzií je potrebné zaobstarať si kompresorový, nie ultrazvukový inhalátor Laica. Kompresorový inhalátor si totiž s kvapalinami a olejmi poradí lepšie a účinnejšie ako ultrazvukový, ktorý je určený primárne na rozprašovanie minerálnych, slaných vôd a liečiv rozpustných vo vode.
Inhalujte pred spaním a relaxujte

Na to, aby bola inhalácia účinná, je potrebné vedieť, ako na ňu. Inhalujte ideálne niekoľkokrát denne. Ak to váš harmonogram a časové možnosti nedovoľujú, rezervujte si čas potrebný na inhaláciu aspoň večer pred spaním. Radšej sa ale vyhnite ťažkému a výdatnému jedlu. Počas inhalácie by vám totiž mohlo byť ťažko.

Ideálne je, ak sa pohodlne usadíte vo svojom obľúbenom kresle. Hlavu držte vzpriamene, v jednej rovine s chrbticou a trupom. Pomáha to- ľudovo povedané- „otvoriť“ dýchacie cesty natoľko, aby do nich mohla prúdiť účinná látka.

Laica inhalácia

Osvojte si techniku správneho dýchania
Dôležité je tiež osvojiť si samotnú techniku správneho dýchania. Najprv sa pomaly a zhlboka nadýchnite nosom alebo ústami. V tejto fáze si nechajte masku inhalátora Laica nasadenú. Následne si urobte krátku dychovú pauzu. To preto, aby sa liečivo usadilo na stenách dýchacieho ústrojenstva a neodchádzalo okamžite pri výdychu.

Ďalším krokom je dôkladný výdych ústami, po ktorom opäť nasleduje krátka dychová pauza. Majte však na pamäti, že inhalovať by ste mali ideálne 20-30 minút. Počas inhalácie môžete čítať svoju obľúbenú knihu, počúvať hudbu alebo sledovať televíziu. Jednoducho tak budete relaxovať kedykoľvek to bude vaše telo potrebovať bez toho, aby ste museli navštevovať kúpele či finančne nákladné wellness centrá." class="more-information">viac informácií...

Výrobník syra B-cheese: syr ako ho nepoznáte

25.03.2020
Syr- základná potravina, ktorá je s nami už od čias starých Rimanov, ktorí už v tej dobe experimentovali s rôznymi výrobnými technikami, konzistenciami, druhmi a chuťami. Dnes sa toho však veľa zmenilo. Výroba syra už nie iba náhodná spleť procesov ktorých výsledkom je „nejaký“ produkt tuhšieho či redšieho skupenstva. Dnes už presne vieme, aké kroky a prísady použiť, aby sme dosiahli požadovaný výsledok. Dokonca sme sa dostali tak ďaleko, že syr dokážeme vyrobiť doslova za pár klikov, za čo dnes vďačíme unikátnemu výrobníku syra B-cheese od Ariete.

1. Na svoje si prídu všetci:

Výrobník syra ponúka 6 prednastavených programov na výrobu syra- klasický syr, rýchly syr, vegánsky syr, Mozzarella, klasický jogurt, grécky jogurt. Programy sú navzájom kombinovateľné a dajú sa využiť na výrobu rôznych druhov syra. Nezabudlo sa ani na vegánov a ľudí s potravinovými alergiami či intoleranciami, ktorí si môžu pripraviť chutné Tofu či iný produkt z ich obľúbeného rastlinného mlieka.

2. Nenápadný no výkonný spoločník v domácej kuchyni:
Výrobník syra je navrhnutý tak, aby sa zmestil aj do menších priestorov a užívateľom poskytol mnoho možností uskladnenia. Stohovateľné koše poskytujú elegantné a efektívne riešenie, vďaka ktorému máte možnosť vyrobiť viac druhov syra v jednom prístroji. Po ukončení práce koše jednoducho naskladáte do seba a kuchyňa je uprataná.

3. Zábava pre celú rodinu:
Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu zvládne výrobu syra úplne každý. Dotykový panel so 6 svetelnými indikátormi a zrozumiteľnými piktogramami vás krok po kroku prevedie celým procesom výroby syra od pridania prvých ingrediencií až po výsledný produkt. Tvrdé syry, ktoré sú v našej kultúre populárne si vyžadujú dlhú dobu zretia a veľmi špecifické podmienky na prípravu. Preto je výrobník syra B-cheese určený na prípravu originálnych talianskych syrov mäkkého skupenstva ako napr. Ricotta, Stracchino, Primosale, Caciottina a iné. Každopádne je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa pred očami mlieko mení na váš obľúbený syr. Od vášho obľúbeného syra vás teraz delí doslova pár klikov.

Ariete 615

4. Pre koho je výrobník syra určený?
Zaujíma vás, či je výrobník syra vhodný aj pre ľudí, ktorí s jeho výrobou nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti? Odpoveď je rozhodne áno. Neodmysliteľným spoločníkom výrobníka syra B-cheese od Ariete je
kniha receptov, v ktorej okrem množstva receptov a podrobných návodov nájdete aj úvod do výroby syra. Táto kniha vás prevedie svetom najrozmanitejších syrov či klasických receptov. Okrem toho sme pre vás pripravili aj video-tutoriály na výrobu rôznych druhov syra, ako napr. už spomínaná Mozzarella, mliečna Ricotta, vegánske Tofu a mnoho iných. Takto vyzbrojení zvládne výrobu syra naozaj každý

Nám trvalo iba pár minút, kým sme sa zorientovali v ovládaní a rovno sme sa pustili do výroby syra. Najviac nás zaujala mozzarella, ktorej príprava je síce o čosi náročnejšia, no máme radi výzvy. Výrobník syra si s Mozzarellou poradil ľavou zadnou a my sme sa cítili ako praví syrári. Najviac nás na výrobe syra motivovalo jeho zloženie. V dnešnej rýchlej a konzumnej dobe je dobré z času na čas pripraviť pokrm, ktorý je zdravý, bez umelých farbív či konzervantov. To, že presne vieme, čo náš domáci syr obsahuje je obrovské plus. O tom, aký chutný a zdravý syr sa nám podarilo vyrobiť si môžete prečítať tu." class="more-information">viac informácií...

Ako vyčistiť domácnosť bez chémie

24.03.2020
Gumené rukavice a celá plejáda čistiacich prostriedkov. Aj u vás takto vyzerá zostava na upratovanie a čistenie domácnosti? Čistenie bez chémie ako keby si sme už ani nevedeli predstaviť. Ruky si umývame rôznymi mydlami, riad umývame saponátmi, nevraviac o podlahách, kúpeľni a podobných miestach v domácnosti. Na miesta, kde sa vyskytujú baktérie, roztoče či vírusy používame tie najagresívnejšie prípravky. Čo keby sme vám povedali, že to ide aj bez chémie? Čítajte ďalej.

Voda, tá v tekutom skupenstve je náš pomocník pri upratovaní číslo 1. Samotná voda pokiaľ nie je vriaca však nedokáže zničiť všetky baktérie a podobnú háveď. Preto si pomáhame pri upratovaní vodou rôznymi chemickými prípravkami. Po uprataní chémiou máme síce pocit čistoty, ale ako keby sme sa necítili úplne komfortne, pretože sa šíri domácnosťou chemický zápach a taktiež náš organizmus nemusí kontakt s chémiou znášať úplne dobre. Asi najväčším "záškodníkom" je silný oxidant chlórnan sodný - súčasť mnohých dostupných čističov a upratovacích prostriedkov. Ten môže v niektorých prípadoch podráždiť oči, poleptať kožu alebo spôsobiť silné popáleniny.

Vodná para ako ekologicky čistiaci prostriedok

Ariete cistenie

Nie, nebojte sa nebudete pobehovať s pariacim hrncom po byte a snažiť sa niečo vyčistiť. Para je najsilnejším čistiacim prípravkom. Prístroje, ktoré s ňou pracujú, zvládnu behom chvíľky nahriať vodu na viac ako 130 ° C. Voda sa nasledovne v tryske ochladzuje na 100 ° C a na čistený povrch dopadá značnou silou o teplote 50 ° C, čo je stále viac ako voda pri bežnom upratovaní. Najväčšie tajomstvo však spočíva v plynnom skupenstve vody, ktorá takto dokáže vyčistiť povrchy oveľa lepšie, než v skupenstve tekutom. Keď sa k tomu pridá ešte vyššia teplota pary a tlak, efektívny a ekologický čistiaci prostriedok je na svete. Para totiž bez chémie zničí až 97% všetkých baktérii, vírusov a roztočov.
 

Parný čistič Ariete Xvapor Deluxe

Ariete cistenie

Talianska značka Ariete je držiteľom 3 patentov v oblasti parného čistenia. Parný čistič Ariete Xvapor Deluxe je stelesnením tých najlepších vlastností parného čistenia, aké v dnešnej dobe poznáme. Tlak parnej trysky možno regulovať až do výšky 5 barov, takže čistiť môžete všetko od oblečenia až po zažratý vodný kameň v kúpeľni. Je ľahko prenosný a dodáva sa množstvom príslušenstva. Možno si vravíte: „pekná vecička, ale drahá“. Skúšali ste si spočítať, koľko investujete do všetkých čistiacich prostriedkov, mopov a hubiek? Tipujeme, že to bude násobne viac. Nehovoriac o spotrebe vody, ktorá je s parným čističom podstatne nižšia. Vymeňte plejádu čistiacich prostriedkov za parný čistič a zistíte, že mať čistú a vydezinfikovanú domácnosť možno aj bez chémie.
Ak sa chcete dozvedieť o parnom čistení viac,
stiahnite si náš e-book tu." class="more-information">viac informácií...

„Berber whiskey“ ELIXÍR- tradičný nápoj z Maroka

23.03.2020
V našom trojdielnom seriáli s názvom „Elixíry“ vám dnes predstavíme náš vlastný recept inšpirovaný tradičným marockým nápojom, takzvanou „Berber whiskey“. Tento nápoj nemá s alkoholom nič spoločné, no napriek tomu má jeho zloženie revitalizačné a blahodárne účinky na ľudský organizmus. V teplom skupenstve navyše pomáha imunitnému systému tým, že v tele zabíja premnožené baktérie a vírusy. Ako ho však pripraviť tak, že vás zmyslami prenesie priamo do ďalekého Maroka? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Tento nápoj nás inšpiroval natoľko, že sme sa rozhodli zhotoviť recept na vlastnú „Berber whiskey“?

Potrebné ingrediencie:
1. Filtrovaná voda (5 hrnčekov)
2. Trstinový cukor (4 lyžičky) alebo podľa chuti
3. Čerstvá mäta (podľa chuti)
4. Kvalitný zelený čaj sáčkový (2 ks) alebo sypaný

1. Sladký základ
Základ našej „Berber whiskey“ tvorí trstinový cukor rozpustený vo vriacej vode podobne ako pri
Elixíre lásky. Do hrnca sme teda nasypali 4 lyžičky trstinového cukru, ktorý sme zaliali piatimi hrnčekmi filtrovanej vody.

Vyskúšali sme vodu z filtračnej fľaše Flow’n go, ktorá z nej odstránila chlór a výrazne tak vylepšila jej chuť. Výrobca tejto filtračnej fľaše, Laica, myslel aj na zachovanie minerálov v prefiltrovanej vode, ktoré sú pre naše telo doslova nevyhnutné. Vďaka tomu si naša „Berber whiskey“ zachovala všetky potrebné minerály, a uchovala si čistú prirodzene mätovú vôňu bez prítomnosti chlóru.

Zmes sme miešali dovtedy, kým sa postupne nezačala meniť na riedky karamel. V tomto momente sme ju odstavili zo sporáka a rozliali do pripravených pohárov (približne ¼).

2. Tak trochu iný mätový čaj
V druhom kroku sme do hrnca naliali prefiltrovanú vodu a nechali zovrieť spolu s natrhanými lístkami čerstvej mäty. Pre tých viac zaneprázdnených je tu aj možnosť uvariť klasický mätový čaj (sypaný či sáčkový) za pomoci rýchlovarnej kanvice. Ak sa rozhodnete pre rýchlejšiu variantu, nezabudnite zvoliť kvalitný čaj a do kanvice naliať prefiltrovanú vodu. Všetky tieto faktory majú výrazný vplyv na výslednú kvalitu nápoja. Čaj sme následne priliali k sladkému základu, ozdobili lístkami čerstvej mäty a dochutili citrónom (podľa uváženia).

Berber whisky

Tento zázračný nápoj si môžete vychutnávať nielen v zimnom, ale aj v letnom období. Voľba je len na vás.

P.S.: Nezabudnite sa oň podeliť" class="more-information">viac informácií...

Je nejlepší JBL Flip 4 nebo JBL Flip 5? | Produkt Roku 2019

22.03.2020
Večná otázka! Je lepší JBL Flip 4 alebo Flip 5. Na Youtube kanáli WhiteRabbit Channel #WRTECH sa vám pokúsia túto otázku zodpovedať. JBL Flip 4 sa stal produktom roku na stránke HEUREKA v kategórii REPRODUKTORY, najmä vďaka tomu, že už tu je s nami viac ako 3 roky.
" class="more-information">viac informácií...

Všemocná para zatočí s prachom, baktériami aj vírusmi

21.03.2020
Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko čistiacich prostriedkov spotrebujete za mesiac alebo rok? Málo to určite nebude. Keď sa zamyslíte nad tým, koľko peňazí miniete a aký dopad má ich používanie na životné prostredie, je dobré hľadať ďalšie alternatívy, ktoré budú šetrné nielen k vašej peňaženke, ale predovšetkým k spomínanému životnému prostrediu. Para je v tomto prípade jasnou voľbou. Ide totiž o najúčinnejší a najspoľahlivejší spôsob, ako zbaviť povrchy nečistôt, prachu, baktérií, vírusov a iných nežiadúcich látok.
Parné čističe z rodiny Ariete vás navyše zbavia nielen prachu a nečistôt, ale aj alergénov, baktérií či vírusov.

Ariete para

Parné čistenie zlikviduje až 99% a vírusov

Para je tým najsilnejším čistiacim prostriedkom. Aj bez použitia chemických látok (samozrejme, existujú aj parné čističe do ktorých môžete pridať nejaký chemický prostriedok, napríklad kvôli vôni) dokáže okamžite zlikvidovať viac ako 99% baktérií a vírusov na všetkých povrchoch v domácnosti. To všetko s minimálnou námahou. Navyše ide o ekologický a hypoalergénny spôsob údržby domácnosti, takže sa pri jeho používaní nemusíte obávať negatívneho dopadu na zdravie vašich detí či domácich miláčikov.

- Skvelá správa pre alergikov: Vedeli ste, že obyčajný vysávač zbaví domácnosť zhruba 56% prachových roztočov? Parný čistič ich zabije viac ako 95%!

Ariete para

8 výhod parného čistenia
1. Ich práca je efektívna vďaka kombinácii horúcej pary, vysokého tlaku a teploty
2. Predstavujú najefektívnejší spôsob čistenia najrôznejších povrchov
3. Čistenie a upratovanie je s parou rýchle a bezpečné. Vyčistené povrchy sú suché v priebehu niekoľkých sekúnd
4. Vyčistia akýkoľvek povrch, vrátane textílií
5. Sú ekologickou, hypoalergénnou a cenovo dostupnou alternatívou bežného čistenia
6. Čistia do hĺbky, takže účinne likvidujú baktérie a vírusy
7. Vyčistené povrchy sú hygienicky nezávadné, čisté a voňavé
8. Horúca para navyše zabraňuje víreniu prachu a likviduje všetky alergény

Ako vlastne parné čističe fungujú?
Za všetkým hľadajte fyziku! Ako už napovedá samotný názov týchto spoľahlivých pomocníkov, ide o čističe, ktoré pracujú s horúcou parou. Ale pekne poporiadku. Voda sa v zásobníku zohreje na viac ako 130 °C a následne sa v tryske alebo v hadici ochladzuje na 100 °C. Na povrch nakoniec pôsobí značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, čo je stále viac ako pri bežnom upratovaní. Keď sa k tejto vlastnosti pridá ešte účinná para a vysoký tlak, tak zistíte, že parné čističe nemajú porovnateľného konkurenta.

Ariete para

Ktorý parný čistič vybrať?
Ak zvyknete čistiť celú domácnosť- od kobercov, cez kachličky v kúpeľni až po záclony, zvoľte multifunkčný parný čistič Ariete, ktorý je vybavený bohatým príslušenstvom. Ak hľadáte kompaktnejšieho pomocníka, potom vsaďte na parné kačky. Tie disponujú klasickou aj ohybnou tryskou, za pomoci ktorej sa dostanete do všetkých, aj tých najhoršie dostupných, miest. Poslednou kategóriou parných čističov sú mopy určené skôr na čistenia podláh a rôznych podlahových krytín." class="more-information">viac informácií...

Ako vyliečiť nádchu? Skúste alternatívne spôsoby

20.03.2020
Trápi vás otravná nádcha či problémy s hornými dýchacími cestami? Hľadáte spôsoby ako sa týchto problémov čo najrýchlejšie, účinne no zároveň citlivo zbaviť? Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa ich zbaviť alternatívnymi spôsobmi! Pri nepríjemnej nádche pomôže slaná voda, inhalácia, zázvorový kúpeľ alebo kurací vývar.

Nesprávne liečená nádcha môže skončiť operáciou

Nosová sliznica po čase prestane na nosné kvapky reagovať a zostane tak natrvalo opuchnutá. To je vedľajší účinok, ktorý je nenávratný a na jeho odstránenie je potom potrebné absolvovať ďalšiu liečbu. Väčšinou sa v takýchto situáciách pacientovi nasadia kortikoidné nosové spreje. Ak nepomôžu ani tie, potom je na rade operácia. Závislosť na kvapkách s chemickým zložením vedie častokrát aj k bolestiam hlavy a krvácaniu z nosa. Niektorí lekárnici dokonca tvrdia, že takáto závislosť môže vzniknúť už po troch dňoch (nesprávneho) užívania! Našťastie existujú citlivejšie alternatívy ako sa zbaviť nepríjemnej nádchy či problémov a hornými dýchacími cestami.

Teplý vývar do bruška a soľ do nosa
Efektívnym prostriedkom ako sa zbaviť upchatého nosa a nepríjemnej nádchy je poctivý kurací vývar. Domáca kuracia polievka má silné protizápalové účinky, čo zmierňuje príznaky infekcie horných dýchacích ciest. Povšimnutiahodný je aj výskum vedcov a lekárov z Nebrasky, ktorí zistili, že silný kurací vývar dokáže spomaliť pohyb baktérií a umožniť tak telu, aby škodliviny vyplavilo samo.

Ďalšou osvedčenou radou, ktorú poznali už naše babičky, je výplach nosa soľným roztokom. Výplach pomáha skrotiť práve prebiehajúcu nádchu a súčasne sa odporúča aj ako prevencia proti virózam. A čo sa vlastne deje s naším telom v priebehu výplachu?

Soľný roztok odstráni suché kúsky hlienu, prachu a iných nečistôt vrátane alergénov a infekčných častíc, čím sa zlepší priechodnosť dýchacích ciest. Výplach zároveň zvlhčí suchú sliznicu nosa a poskytne nám tak lepší komfort pri dýchaní. Účinný je aj pri povzbudení činnosti riasiniek, ktorých funkcia je dôležitá pri prevencii distribúcie infekcie do prínosových dutín. Zaujímavým benefitom je aj to, že prispieva k uvoľneniu tzv. zadnej nádchy.

- Soľný roztok si pripravíte aj doma. Ako na to? Stačí ak do 3 dl vody vysypete 2,7 g kuchynskej soli a necháte ju rozpustiť

Čas potrebný na liečbu nádchy môže skrátiť aj horúci kúpeľ s morskou soľou, do ktorej pridáte nastrúhaný zázvor zabalený do látkového vrecúška (postačí aj látková vreckovka).

Ak vás trápi boľavý a vyšúchaný nos, uľavte si doma vyrobenou majoránkovým balzamom. Stačí zmiešať obyčajné maslo s mletou majoránkou a niekoľkokrát denne aplikovať na postihnuté miesto.

Laica

Inhalácia ako účinný pomocník pri nádche, astme a iných problémoch s dýchaním
Ďalším alternatívnym spôsobom ako začať liečiť nádchu je inhalácia. Inhalovanie je vhodné pre alergikov, astmatikov, ale aj pre všetkých tých, ktorých trápia časté infekcie dýchacích ciest. Zároveň ide o účinnú formu prevencie. Inahalačná terapia má korene v dávnej minulosti. Poznali ju už v starovekom Egypte a Ríme, kde ľudia inhalovali paru obohatenú o rôzne vonné esencie ako napríklad eukalyptus. Dnešné možnosti sú, samozrejme, viac variabilné a pohodlnejšie.

Inhalovať môžete minerálne vody či roztoky voľne dostupné v lekárni. V jednom z našich článkov sme spomínali
desať inhalačných roztokov, ktoré si jednoducho vyrobíte aj doma. Na liečbu nádchy je ideálny napríklad roztok z eukalyptu a borovice lesnej, prípadne taký, ktorý je doplnený o mätu piepornú. Nádchovník či cibuľový roztok takisto nebudú žiadny krok vedľa. Ich vôňa síce nie je veľmi príjemná, no v boji s dýchacími problémami dosahujú obdivuhodné výsledky.

Laica

S účinnou inhaláciou pomôžu aj moderné inhalátory Laica, ktoré patria medzi priekopníka v oblasti inhalácie. Vybrať si môžete ultrazvukový alebo kompresorový inhalátor (tipy, ako vybrať ten správny inhalátor, nájdete v tomto článku). Inhalovanie je nesmierne jednoduché, pohodlné a predovšetkým účinné. Stačí iba vedieť, ako na to.

A aké sú teda konkrétne benefity inhalácie? Napríklad to, že je dosiahnutá vysoká koncentrácia liečiva v špecifickej oblasti. Inhalácia tiež rozpúšťa nadbytočné hlieny, odstraňuje opuch a tým zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest. Nemali by sme však zabúdať ani na to, že správne a pravidelné inhalovanie má vplyv na celkové zlepšenie prirodzených funkcií sliznice dýchacích ciest, vďaka čomu je efektívnou prevenciou proti chrípke, nádche a ostatným problémom s dýchacími cestami." class="more-information">viac informácií...

Ako si správne vybrať True Wireless slúchadla

18.03.2020
Surfujete internetom a zdajú sa vám všetky True Wireless(TWS) slúchadlá rovnaké? Kúpim si drahé slúchadlá a budú ma tlačiť alebo mi vypadávať z uší, čo potom? Aké slúchadlá sú vhodné na šport? A aké na bežné počúvanie hudby? Ak hľadáte odpovede na tieto otázky ste tu správne.

Pohodlie na prvom mieste

Za TWS slúchadlá môžete utratiť pár eur ale aj niekoľko stovák eur. Rovnako si môžete zadovážiť slúchadla podľa vášho vysneného dizajnu alebo tie úplne obyčajné. V konečnom dôsledku vám však budú na nič aj tie najkrajšie a najdrahšie slúchadlá, pokiaľ sa vaše uši nebudú cítiť pohodlne.  Ako teda prísť na to, aký model si vybrať? V podstate si stačí spomenúť, alebo vyskúšať doma tie klasické káblové slúchadlá s jackom. Určite sa vám niekde povaľujú staré špuntové slúchadlá alebo máte tzv. anténkové káblové slúchadla od Apple. Vyskúšajte a porovnajte, čo vám viac sedí.  V prípade, že nemáte skúsenosti s danými slúchadlami, ozvite sa kamarátovi alebo známemu a vyskúšajte.

Výber true wireless slúchadlá

Výdrž batérie vodeodolnosť
Predpokladajme, že už viete, aký tvar slúchadiel vyhovuje vaším ušiam. Vrhnime sa na tie najdôležitejšie parametre. Koho otravuje neustále dobíjanie vašich zariadení, výdrž batérie bude pre vás dôležitým parametrom. Pri TWS slúchadlách je to s výdržou batérie trochu špecifické, väčšinou je udávaná kombinovaná výdrž. Čo to znamená? TWS sú vždy dodávané s nabíjacom puzdrom, teda samotné slúchadlá majú vlastnú batériu a samotné puzdro taktiež. Ak ste narazili na údaj napríklad „výdrž 20 hodín“, nejedná sa o výdrž slúchadiel na jedno nabitie. Výdrž slúchadiel je zväčša 3-6 hodín a zvyšok energie poskytuje nabíjacie puzdro, ktoré nosíte vždy so sebou. Takže ak sa vám po 3 hodinách slúchadlá vybijú, vložíte ich naspäť do puzdra. V prípade, že vlastníte spomínaný model s 20-hodinovou výdržou, tak z nabíjacieho puzdra sa začne prečerpávať energia do slúchadiel, ktoré budú po čase opäť nabité na 3 hodiny. Tento cyklus môžete opakovať až do doby kým nevyčerpáte 17–hodinovú kapacitu nabíjacieho puzdra alebo si puzdro priebežne nedobijete.

Vodeodolnosť
Športovci či milovníci extrémneho počasia sledujte údaje o vodedolnosti. Ak hľadáte 100% vodeodolnosť hľadajte slúchadlá s certifikáciou IP X7. V prípade, že sa nechystáte so slúchadlami pod vodu, ale hľadáte model, ktorý zvládne dážď či agresívny pot, postačí vám certifikácia IP X5 alebo IP X4. Na bežné používanie, cestu do práce či školy alebo cestovanie si vystačíte so slúchadlami bez akéhokoľvek stupňa vodeodolnosti.

Výber true wireless slúchadlá
Zvuk
Veľmi dôležitým parametrom pri výbere slúchadiel je konštrukcia slúchadiel, pretože tá najviac ovplyvňuje zvukový zážitok. Zabudnite na zložité skúmanie rôznych frekvencií či veľkostí meničov. Ak túžite po kvalitnejšom hudobnom zážitku siahnite po špuntovej variante. So špuntovou konštrukciu sa vám slúchadlá dostanú hlbšie do zvukovodu a viac utesnia vaše ucho. V baleniach dostanete až 3 veľkosti gumových nadstavcov, aby vám perfektne sadli. S perfektným utesnením sa však nesie aj jedna nevýhoda, nebudete počuť hluk z okolia, čo môže byť v určitých prípadoch nebezpečné. Aj na to však výrobcovia mysleli. Model JBL Reflect Flow ponúka funkciu Ambient Aware, po jej aktivovaní slúchadlá prepúšťajú zvuk z okolia a s druhou patentovanou funkciou TalkThru môžete viesť rozhovor s okolím bez toho, aby ste si museli vyberať slúchadlá z uší.

Pri druhom type slúchadiel ich typickým znakom je akoby "anténka" trčiaca z ucha, je k dispozícii iba jeden tvar. Žiadna veľkosť, žiadne prispôsobenie. Buď vám sadnú alebo nie. Z našich skúsenosti, práve druhý typ slúchadiel sadne 95% ľudí. A najmä ženy si ich pochvaľujú. Keďže tento typ slúchadiel si len akoby pokladáme do ucha, nedochádza k utesneniu. Hudobný zážitok vám tak môže znepríjemňovať hluk z okolia.

Ďalšie parametre
Slúchadlá sa ešte odlišujú ešte ďalšími parametrami, ktoré síce nie sú veľmi dôležité pri výbere slúchadiel, ale určite pomôžu pri rozhodovaní. Určite treba zohľadniť pri výbere spôsob nabíjania. Nabíjacie puzdro väčšinou nabijete pomocou kábla typu microUSB alebo USB-C.
Nezanedbateľným kritériom môže byť aj verzia Bluetooth. Nastupujúci trend verzie 5.0 dokáže priniesť menšiu energetickú náročnosť slúchadiel a väčší dosah, keď vaše vysielacie zariadenie je vybavené tiež touto verziou.

Pre športovcov a najnáročnejších
JBL Reflect Flow – najlepšie a najuniverzálnejšie slúchadlá na trhu s medzinárodným ocenením EISA ako najlepšie bezdrôtové slúchadla. S týmito slúchadlami to určite nebude krok vedľa.
JBL Reflect Flow

Pre malé uši, ženy a nepriateľov špuntov
JBL TUNE 220 TWS - Tieto slúchadla sadnú snáď každému. Nevýhodou je, iba jeden typ veľkosti
JBL TUne 220TWS

Pre nežnejšie pohlavie
JBL TUNE 120 TWS a JBL TUNE 220 TWS
sa vyrábajú vo farbách, ktoré ocení nežnejšie časť populácie
JBL Tune 220TWS

Na bežné používanie

JBL TUNE 120 TWS - vďaka svojej konštrukcii ponúknu vynikajúci zvuk a cena je prijateľná
JBL Tune 120TWS

Nikdy nevypadnú z uší
JBL Endurance Peak - TOP1 voľba pre všetkých športovcov. Nezľaknú sa potu a ani vody. Navyše sú extrémne pohodlné s uchytením za ucho.
JBL Endurance Peak

Do mesta aj do fitka
JBL LIVE 300 TWS - Tento model ešte príde len na náš trh a má byť ešte lepší ako najuniverzálnejšie slúchadla JBL Reflect Flow.
JBL Live 300TWS
Keď vyžadujete štýl a vysokú kvalitu
Harman/Kardon Fly TWS - sú novo pripravované slúchadlá s vysokým dôrazom na kvalitu a prešpikované inovatívnymi technológiami
Harman/Kardon Fly TWS

Záver
Dúfame, že sme vám pomohli a už si budete vedieť správne vybrať možno vaše prvé True Wireless slúchadlá. Ak sa stále neviete rozhodnúť, pozrite si našu celú ponuku, alebo nás skúste kontaktovať cez Facebook alebo Instagram a s výberom sa vám pokúsime pomôcť." class="more-information">viac informácií...

JBL Xtreme FAKE vs. ORIGINAL: Jaký je fake Xtreme z AliExpressu?

17.03.2020
Fake produkty sú problémom globálneho trhu, ale keby boli aspoň čiastočne tak dobré ako originál. Väčšinou je to tak hrozné, že radšej daný produkt rovno vyhodiť. Oplatí sa kúpiť originál? Presvedčte sa sami v nasledujúcom videu.
" class="more-information">viac informácií...

Predstavenie True Wireless slúchadiel JBL Tune 220TWS

13.03.2020
Úplne bezdrôtové slúchadla len za necelých sto euro? Áno, je to možné. Firma JBL prednedávnom uviedla na trh nový model True Wireless slúchadiel. Pozrieme sa spoločne, kde je háčik, keď dokázali až takto stlačiť cenu.


Obsah balenia
Slúchadlá sú dodávané v typickej papierovej krabičke, kde vo vnútri nájdete pár slúchadiel, nabíjaciu krabičku na uskladnenie slúchadiel a krátky oranžový microUSB kábel. Manuály sú už povinnou výbavou každého produktu. Aj takéto jednoduché a strohé balenie stačí na plnohodnotné používanie.

JBL Tune 220TWS

Opis slúchadiel
Nové True Wireless slúchadlá nezaprú svoju inšpiráciu u slúchadiel od Apple, ktoré uviedli normu v tejto kategórii. Tá podobnosť je evidentná. Samotné slúchadlá sa až veľmi podobajú na Apple AirPods, len sú o máličko väčšie. Na druhej strane vám JBL vie ponúknuť viac farebných kombinácii. Maličké púzdro s integrovanou batériou slúži na dobíjanie slúchadiel a uskladnenie. Magnety v púzdre vám pomôžu so správnym nasmerovaním slúchadiel a bezproblémovým zavieraním. Na spodnej strane nájdete microUSB konektor na nabíjanie slúchadiel a samotnej krabičky, ktorá ponúkne celkovo až 19 hodín kombinovaného prehrávania.

JBL Tune 220TWS

Veľmi sa nám páči a kvitujeme to, že na rozdiel od Apple, firma JBL zvolila matné prevedenie samotnej krabičky. Keď slúchadlá budete nosiť pohodené v batohu alebo po vreckách spolu s kľúčami alebo inými predmetmi, nebudú vidieť prípadne škrabance tak ako pri lesklom prevedení. Lesklé prevedenie zvolila firma Apple a preto treba ešte na samotnú nabíjaciu krabičku púzdro. Pri JBL Tune 220TWS nemusíte nič takého riešiť.

JBL Tune 220TWS

Funkcionalita slúchadiel
Vďaka integrovanému rozhraniu Bluetootho vo verzii 5.0 slúchadla Tune 220TWS majú veľmi dlhý dosah, keď aj vaše zdrojové zariadenie disponuje rovnakou verziou Bluetooth. Ak máte na vašom telefóne nižšiu verziu Bluetooth, dosah bude štandardných 10m vo voľnom priestranstve.

JBL Tune 220TWS

Slúchadlá neoplývajú žiadnou extra funkcionalitou. Počúvate a ovládate hudbu a telefonujete vďaka multifunkčnému tlačidlu na každom jednom slúchadle. Nám trochu chýba ovládanie hlasitosti zo slúchadiel, ale nie je to nič extra, pretože hlasitosť vieme ovládať pomocou smartfónu alebo chytrých hodiniek, príp. povel môžete dať aj hlasovej asistentke.

JBL Tune 220TWS

Komfort nosenia a zvuk

Slúchadlá sú univerzálnej konštrukcie bez akýchkoľvek nadstavcov. Väčšina populácie s nimi nemá žiaden problém. Nevkladáte ich priamo do zvukovodu, len ich "položíte" do svojej "konštrukcie" ucha. Z toho vyplýva aj kvalita prehrávanej hudby. Takáto konštrukcia na rozdiel od slúchadiel ktoré vkladáte priamo až do zvukovodu, prepúšťa okolitý hluk. Pre kvalitu reprodukcie to nevplýva pozitívne, ale na druhej strane, nie ste úplne odrezaný od sveta a dokážete vnímať aj čo sa deje okolo vás. Toto je vlastnosťou všetkých slúchadiel, nielen JBL, tejto konštrukcie. Tak ako sme už zvyknutý pri tejto značke, basová zložka je v nadštandardnej úrovni. Chcelo by to skôr zvýrazniť výšky, ale to môžete vyriešiť pomocou ekvalizéra. Veľmi nás prekvapila kvalita hovorov s týmito slúchadlami.Kvalita hovorov bola na veľmi vysokej úrovni a ani na druhej strane nebol žiaden problém.

JBL Tune 220TWS
Tieto slúchadlá sú vhodné najmä ako predĺžená ruka k vášmu telefónu. Pomocou slúchadiel v kombinácii s hlasovou asistentkou sme sa oslobodili od zbytočného držania telefónu a vychutnávali slobodu. Cez slúchadla môžete robiť čokoľvek, čo sa vám zachce. Odpovedať na správy, poslať email, zavolať domov.

Záver
Za 99,- € sa jedná o bezkonkurenčené slúchadlá na trhu. Bluetooth 5.0, príjemný zvuk a jednoduché ovládanie hovorí v prospech. Kde výrobca ušetril, aby ste mali takú nízku cenu, je nabíjanie pomocou microUSB a 3 hodinová výdrž slúchadiel, ale krabička vám poskytne dostatok ďalšej energie. Ak by vám nevyhovula táto konštrukcia slúchadiel, môžete siahnúť po alternatíve ako Tune 120TWS alebo vodeodolných Reflect FLOW.

JBL Tune 220TWS
" class="more-information">viac informácií...

Domáca pizza: rýchlo a jednoducho

11.03.2020
Už ste sa prejedli mrazených polotovarov a chceli by ste vašu domácu pizzeriu dostať na vyššiu úroveň? Máme pre vás jednoduchý a hlavne rýchly recept na domácu pizzu. Jej príprava vám zaberie maximálne 30 minút a z taniera zmizne ešte rýchlejšie.

Príprava

Aby nám cesto kvôli zdĺhavej príprave nevyschlo je potrebné si väčšinu ingrediencií predpripraviť. Na pracovnej ploche by sme mali mať očistený cesnak, nastrúhaný resp. narezaný syr, nakrájané cherry paradajky a naporcovanú šunku. Ak máme všetko po ruke môžeme začať.

1/ Dosku, na ktorej budeme upravovať cesto zľahka posypeme hladkou múkou. V prípade, že máme cesto z polotovaru, tak ho len doupravujeme valčekom a vyrežeme potrebnú veľkosť, cca 25x25 cm. Ak sme si cesto vyrábali sami, tak ho vypracujeme v rukách a následne upravíme valčekom. Počas spracovania cesta rozdrvíme strúčik cesnaku a votrieme ho do cesta.

Ariete Piza Maker

2/ Cesto máme pripravené! Je čas zapnúť pec na maximálnu teplotu a čas.

3/ Doba nahrievania peci odpovedá približne času na obloženie pizze.

Ariete Piza Maker

4/ Na pripravené cesto rozotrieme približne jednu čajovú lyžičku paradajkového pretlaku. Množstvo pretlaku dávkujeme podľa chuti a podľa toho, či obľubujeme pizzu skôr so suchším alebo šťavnatejším základom.

Ariete Piza Maker

5/ Jemne posypeme pizzu korením a nastrúhaným syrom, okraje nechávame prázdne.

Ariete Piza Maker

6/ Na pizzu poukladáme všetky nami vybrané ingrediencie. V našom prípade šunku, cherry paradajky, kukuricu, rukolu a baby špenát. Tesné pred vložením do pece pizzu ešte raz jemne posypeme nastrúhaným syrom.

Ariete Piza Maker

7/ Pizzu vložíme do výrobníka pizze a pečieme zhruba 4 minúty, resp. kým nám nezačnú hnednúť okraje. Ďalším ukazovateľom, že je pizza hotová je, ak sa jej spodok nelepí k peci.

Ariete Piza Maker

8./ Pizzu vyberieme z pece a pokrájame kolieskom na to určeným.

Ariete Piza Maker

Tip: Po vybratí z pece skúste pizzu dochutiť čerstvou a studenou mozzarelou. Našu mozzarellu sme vyrobili v unikátnom výrobníku syra- B-cheese od Ariete.  

Nezabudnite sledovať náš magazín, kde nájdete ďalšie chutné recepty a taktiež
Facebook Ariete Czech & Slovak. A na záver nám nezostáva nič iné, ako vám popriať dobrú chuť." class="more-information">viac informácií...

Skráťte dobu rekonvalescencie na minimum!

09.03.2020
Ordinácie lekárov sa zapĺňajú chorými pacientmi. Mnohí z nich odchádzajú s diagnózou chrípky. Kvôli nej už niektoré školy vyhlásili chrípkové prázdniny. Dôvodom bola takmer 90 %-ná absencia školákov. Rovnaký scenár nastáva každoročne aj na pracoviskách. Ak ste si aj vy vylosovali takzvaného „Čierneho Petra“ a teraz bojujete s ochorením horných a dolných dýchacích ciest, zápalom stredného ucha či prínosových dutín, máme pre vás tip, ako skrátiť dobu rekonvalescencie na minimum a čo najrýchlejšie sa vrátiť k vašim obľúbeným činnostiam, koníčkom a rodine.

Ľahší priebeh choroby a kratšia doba rekonvalescencie

Ako sme už spomínali, pravidelným a správnym inhalovaním vhodného roztoku (
tipy na prípravu domácich roztokov), môžete nielen skrátiť dobu rekonvalescencie, ale znižujete tiež riziko prípadných komplikácií (napr. presun infekcie na iné miesto v tele). Inhalujte dvakrát až trikrát denne, prípadne v konkrétnych intervaloch podľa odporúčania lekára. O tom, jako správne inhalovať sa dozviete v tomto článku.

Ak vás trápi ochorenie hrtanu alebo priedušiek, paru vdychujte ústami pomocou náustku, ktorý je súčasťou každého inhalátora.

• Mohlo by vás zaujímať: Najpredávanejšie inhalátory na našom trhu sú od talianskeho výtobcu LAICA a môžu sa pochváliť všetkými dôležitými certifikátmi, pričom absolútne vyhovujú prísnym normám EÚ.

Cieľom inhalácie je prečistiť dýchacie cesty od zaschnutého hlienu a prípadných choroboplodných zárodkov, posilniť ich prirodzenú obranyschopnosť a ďalšie dôležité funcie.

Ak vás trápia problémy s nosovými dutinami, vdychujte paru nosom prostredníctvom masky. Týmto spôsobom sa zbavíte nadbytočného hlienu, uvoľňujete nosnú sliznicu a odstraňujete baktérie a ďalšie nečistoty, ktoré sa na sliznici usadzujú.

Laica inhalator

5 hlavných výhod inhalácie:
• Hlavnou výhodou je schopnosť „dopravenia“ vysokej koncentrácie liečiva do špecifickej oblasti (napr. dutiny).
• Častice tvoriace aerosol pokrývajú značnú plochu.
• Nebulizačná (inhalačná) liečba znižuje nežiadúce vedľajšie účinky typické pre bežné metódy (napr. vznik závislosti na nosových kvapkách alebo sprejoch).
• Má silný lokálny účinok bez celkového zaťaženia organizmu.
• Vďaka moderným inhalátorom je inhalácia vhodná aj pre malé deti (ako vybrať inhalátor pre dieťa vám poradíme v tomto článku).

Inhalácia prirodzene zvlhčuje a ošetruje dýchacie cesty. Tie potom menej vysychajú a človek sa zbavuje pocitu nepríjemného sucha, ktorý sprevádza rôzne ochorenia a vyskytuje sa aj pri nízkej vlhkosti vzduchu či v prašnom prostredí. Inhalácia je zároveň nesmierne šetrným prostriedkom v boji s alergiami alebo astmou. Moderné inhalátory navyše odstraňujú opuch a tým zlepšujú priechodnosť dýchacích ciest. Taktiež pomáhajú pri rozpustení prebytočných hlienov, čo vedie k lepšiemu vykašliavania a k následnému uvoľneniu nosových dutín. Nesmieme zabúdať ani na to, že inhalácia celkovo podporuje prirodzené funcie sliznice dýchacích ciest a tým skracuje dobu rekonvalescencie." class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL Tune 220TWS: Pouze další kopie Apple AirPods?

05.03.2020
V dnešním testu se podíváme na sluchátka, která se AirPods od Applu velmi podobají. JBL u svého modelu Tune 220TWS (true-wireless) sáhla po velmi podobném designu jak nabíjecí krabičky, tak sluchátek jako takových. Bude to ale stačit?

JBL Tune 220TWS
Provedení
Vzhledem k zaměření a provedení sluchátek se přímému porovnání s AirPods v této recenzi nevyhneme a začít můžeme rovnou v oblasti provedení a dílenského zpracování. Sluchátka jako taková jsou vyrobena ze dvou materiálů. Největší část sluchátek je z klasického plastu, přičemž ozdobný prvek vytváří hliníkový efekt. Vnitřní část, která se vkládá do ucha, je pak z mírně pogumovaného plastu, který by měl zaručit lepší stabilitu sluchátek při vložení do ucha. Nožička sluchátek je poměrně mohutná a díky ní sluchátka působí možná až příliš masivním dojmem, i když jsou velmi lehká. Nabíjecí krabička je podobná té od Applu, jen o něco větší. Je vyvedena v matné barvě (v našem případě bílé) a až na kloub je celá z plastu. Zavírací mechanismus funguje dobře a jeho odklápění/zavírání je příjemné. Magnetická retence sluchátek uvnitř je také v pořádku, stejně jako indikátory nabíjení.

JBL Tune 220TWS
JBL Tune 220TWS
Ergonomie a ovládání
U klasických peckových sluchátek vždycky nejvíce záleží na tom, jak komu padnou do ucha. Na rozdíl od špuntů totiž nedisponují různými nástavci, kterými je možné sezení v uchu upravit. A v případě JBL Tune 220TWS byla právě jejich velikost, resp. tvar mým největším problémem. Sluchátka mi prostě neseděla v uších tak, jak by se mi líbilo. Navíc vlivem trochu větší velikosti a relativně kluzkého povrchu často docházelo k tomu, že mi postupně vyklouzávaly z uší. Tento problém však bude u každého jiný, neboť každý máme uši trochu jinak tvarované. Co se týče ovládání, na každém sluchátku se nachází jedno tlačítko. Tlačítko na pravém sluchátku slouží jako play/pause, případně pro aktivaci hlasové asistentky. Tlačítko na levém sluchátku pak slouží k přepínání hudby. Manipulace s tlačítky chce trochu opatrnosti, jelikož se velmi snadno může stát, že si neopatrným stisknutím vysunete sluchátko z ucha. Chce to trochu cviku, používat spíš bříško prstu než jeho špičku a pak je ovládání snazší.

JBL Tune 220TWS
Zvuk
Po zvukové stránce a v přímém porovnání s AirPods hrají JBL Tune 220TWS velice podobně. Tam, kde AirPods nabídnou o trochu čistší a detailnější projev, tam se model od JBL může pochlubit silnějšími basy, byť s trochu plošším celkovým podáním. Rozdíly to jsou však opravdu malé. Potenciálním problémem může být to, že sluchátka nedokáží tak dobře odfiltrovat okolní prostředí. Na procházce se psem to problém není, jakmile se však pohybujete v ruchu (velko)města, rušivé okolní zvuky mohou pronikat dovnitř a trochu tak kazit poslech. Tímto problémem však trpí většina sluchátek podobné konstrukce.

JBL Tune 220TWS
Závěr
JBL Tune 220TWS jsou povedeným modelem plně bezdrátových sluchátek, které se tak trochu snaží svést na vlně popularity Apple AirPods. Za něco málo přes dva a půl tisíce korun se jedná o solidně pro
vedená sluchátka, která jsou ve všech ohledech trochu větší, resp. mohutnější než jejich vzor od Applu. Pokud vám však jejich tvar a velikost sedne, stěžovat si na ně nebudete. Pokud hledáte AirPods-like sluchátka s o něco silnějšími basy a za výrazně nižší cenu, tento model rozhodně stojí za zvážení." class="more-information">viac informácií...

5 tipov ako dodržiavať správny pitný režim: pomôžu aplikácie a filtračné zariadenia

04.03.2020
Pitný režim- nezmysel alebo odborne obhájiteľný spôsob konzumácie tekutín? Túto otázku si položil asi každý, kto sa niekedy zamyslel nad tým, koľko (a akých) tekutín by mal denne vypiť. Informácie o tom, aké následky môže mať nedostatočný príjem tekutín na náš organizmus sa na nás rútia z každej strany. Rovnaký problém však môže nastať aj v prípade nadbytočného príjmu tekutín. Aká je teda pravda? Pozreli sme sa jej na zúbok a pridali 5 tipov, ako piť zodpovedne a zdravo.

Čo ovplyvňuje pitný režim a objem prijatých tekutín?

- Vek: napríklad u detí je pomer vody v tele omnoho vyšší (u novorodencov až o 80%), ako u dospelých. Ďalší problém, ktorý sme už načrtli vyššie, súvisí s vyšším vekom človeka, na základe čoho klesá aj pocit smädu.
- Pohlavie: zatiaľ čo dospelý, 70 kilový muž, by mal v ideálnom prípade vypiť 2,1-2,8 litrov tekutín denne, u žien je potreba trochu nižšia.
- Denný režim a fyzické aktivity: ak máme sedavé zamestnanie, naša potreba tekutín bude nižšia ako keď vykonávame fyzicky náročné aktivity, počas ktorých sa z nášho tela vyplavuje väčšie množstvo vody a minerálov. Vyšší príjem tekutín by mali do svojho plánu zaradiť aj športovci.
- Zloženie a množstvo stravy: strava tvorí približne štvrtinu pitného režimu. Ak je bohatá na bielkoviny a obsahuje väčšie množstvo soli, je potrebné telo hydratovať viac, čím prispievame k správnemu metabolizmu jednotlivých látok v tele.
- Choroba: v prípade choroby je potrebné dbať na dodržiavanie pitného režimu trochu viac. Chorý človek nemusí smäd pociťovať vôbec alebo mu pitie môže robiť problémy kvôli prehĺtaniu. Dostatočný príjem tekutín je však dôležitý na to, aby sa telo s chorobou vysporiadalo a dokázalo sa rýchlejšie zotaviť.
- Ročné obdobie: logicky väčšiu spotrebu tekutín by sme mali mať v letných horúcich dňoch

Ani málo ani veľa
Telo dospelého človeka je zo 60% tvorené vodou. Málokto však vie, že už pri strate 2 % hrozia príznaky dehydratácie. Odborníci sa zhodujú na tom, že optimálnou tekutinou pre naše telo je čistá voda. Vzhľadom k pomeru ceny a kvality je najvýhodnejšia tá kohútiková. Niekomu však môže prekážať jej typický zápach, s ktorým si hravo poradí filtračné zariadenie.

Pitný režim

Telo dospelého človeka je zo 60% tvorené vodou. Málokto však vie, že už pri strate 2 % hrozia príznaky dehydratácie. Odborníci sa zhodujú na tom, že optimálnou tekutinou pre naše telo je čistá voda. Vzhľadom k pomeru ceny a kvality je najvýhodnejšia tá kohútiková. Niekomu však môže prekážať jej typický zápach, s ktorým si hravo poradí filtračné zariadenie.

Na výber sú
filtračné kanvice alebo novinka v podobe filtračnej fľaše. Filtračné zariadenia sú vybavené špeciálnymi filtrami, ktoré zbavujú vodu nepríjemného zápachu a niektorých nežiaducich látok. To všetko pri zachovaní minerálov, ktoré sú pre naše telo nesmierne dôležité.

Za optimálne je považované množstvo od 200 do 500 mg rozpustených minerálnych látok v jednom litri vody. Nadbytok alebo nedostatok minerálov v tele sa prejavuje rôznymi komplikáciami a preukázateľne súvisí s vyšším rizikom vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

5 tipov ako dodržiavať správny pitný režim
Aby ste do svojho tela dostali optimálne množstvo tekutín, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi:
1. Spočítajte si to: na internete nájdete množstvo tzv. hydratačných kalkulačiek, ktoré vám na základe vstupných údajov vypočítajú optimálne množstvo prijatých tekutín.
2. Správne rozvrhnutie je základ: ak ste celý deň zanedbávali pitný režim, rozhodne sa nepokúšajte dohnať ho večer. Akurát tým zaťažíte obličky a v noci sa rozhodne nevyspíte. Každú hodinu vypite zhruba 200 ml čistej vody, čaju alebo zeleninových či ovocných štiav.
3. Prizvite si na pomoc chytrého spoločníka: je jedno, či si zvolíte filtračnú kanvicu s Bi-flux filtrom alebo inovatívnu filtračnú fľašu FLOW’N GO s filtrom FAST DISK.  Voda je vďaka fľaši prefiltrovaná okamžite, kedykoľvek a kdekoľvek. Vziať si ju môžete do kancelárie, na poradu alebo všade tam, kde potrebujete mať tekutiny neustále po ruke. Na slávnostne prestretom stole vyzerá obzvlášť elegantne.
4. Nechajte starosti na aplikáciu: aby ste nemuseli neustále sledovať čas a počet vypitých pohárov, stiahnite si niektorú z chytrých aplikácií, ktoré to hravo zvládnu za vás.
5. Obmieňajte druhy tekutín: koho by bavilo stále dookola piť len obyčajnú vodu? Aby ste sa do pitia nemuseli nútiť, striedajte ju s bylinnými alebo ovocnými čajmi, prípadne zeleninovými či ovocnými šťavami. Výborne poslúžia aj rôzne bylinky alebo citrusy, ktoré dokonale doladia chuť zdanlivo „obyčajnej“ vody." class="more-information">viac informácií...

Recenzia: Decentný reproduktor MediaTech Boombox Dual BT MT3167

03.03.2020
Nedávno sme recenzovali šikovný reproduktor od MediaTech a teraz tu máme len o 10,- € drahší a vylepšený model v podobe Boombox Dual BT MT3167. Oplatí sa investovať o tých pár euro do vyššieho modelu?
prečítať si predchádzajúcu recenziu, keďže tieto reproduktory majú veľmi veľa spoločného.

Balenie MediaTech Boombox Dual BT MT3167
Balenie tohto reproduktora je veľmi praktické. Okrem samotného reproduktora nájdete v balení diaľkový ovládač, prepojovací jack kábel a nabíjací USB kábel ukončený microUSB konektorom. Nabíjačku do 220V zásuvky vôbec nehľadajte. Nepotrebujete ju. Chýbajúcu zásuvku môžete nahradiť nabíjačkou k vášmu mobilnému telefónu, alebo napájaním s powerbanky či počítača/notebooku.

MediaTech MT3167

Technické parametre
MediaTech Boombox Dual BT MT3167 parametrami nijako neohúri, ale ani neurazí. Zabudované FM rádio, prehrávanie z USB a microSD kariet, AUX vstup, vstup pre mikrofón, nabíjanie cez microUSB, integrovaná batéria s výdržou až 7 hodín. Vyčnieva bluetooth rozhranie, ktoré je vo verzii 5.0, čo sa len tak nevidí pri produktoch v tejto cenovej kategórii.
O prehrávanie sa vám postarajú 2x3" basové meniče a 2x2" stredové meniče. Tie dokážu prehrávať hudbu o celkovom RMS výkone 15W pri frekvencii od 80Hz do 20kHz.

MediaTech MT3167

Opis MediaTech Boombox Dual BT MT3167
Na rozdiel od MediaTech Boombox BT NEXT MT3166 pôsobí tento reproduktor decentnejšie. Žiadne divoké svetelné efekty. Podsvietené sú iba funkčné tlačídla usporiadané do kruhu a samozrejme stavový displej. Jedine nám chýba krycia mriežka na basové meniče, aby sa náhodou nejakým nárazom nepoškodili. Celý reproduktor je osadený v drevotrieskovej konštrukcii, okrem predného panela. Po bokoch sú umiestnené stredové meniče z v zadnej časti sú vyvedené dva bassreflexové otvory.

MediaTech MT3167

V zadnej časti sa dostanete iba pomocou jednej skrutky priamo k integrovanej batérii. Čiže aj do budúcna , keď klesne kapacita batérie na neúnosne minimum, si ju môžete jednoducho vymeniť svojpomocne a tento servisný úkon vás nemusí stáť toľko, čo samotné zariadenie.
Vo vrchnej časti je schovaná teleskopická vysúvacia anténa pre lepší príjem FM vysielania. Rukoväť na prenášanie len poteší. Súčasťou rukoväte je aj jednoduchý stojan na váš mobilný telefón, keď si ho nemáte kde odložiť.

MediaTech MT3167

Kvalita reprodukcie hudby
Parametrovo a výkonovo sa nijako neodlišuje od nižšieho modelu. Subjektívne môžme povedať, že druhý basový menič tomu trochu dodal na hĺbkach. Stále ale platí, že je to produkt určený, kde vám reproduktor bude hrať niekde v pozadí a môže zastúpiť vylepšenie kvality prehrávania integrovaných reproduktorov v monitore, notebooku či vo vašom telefóne. Ak vám v domácnosti chýba klasické rádio, ktoré chcete občas použiť aj na iné účely, tak MediaTech Boombox Dual BT MT3167 je určený pre vás.

MediaTech MT3167

Odporúčanie
Nám sa na reproduktore veľmi páči jeho decentnejšie prevedenie za prijateľnú cenu. Poteší aj zaintegrované bluetooth rozhranie vo verzii 5.0. Šikovný repráčik v drevenom prevedení s množstvom doplnkových vlastností. Na budúce sa pozrieme ešte na jeden väčší model.

MediaTech MT3167
" class="more-information">viac informácií...

ELIXÍR LÁSKY- magický nápoj z grepu

02.03.2020
V novo pripravovanom seriáli s názvom „Elixíry“ vám postupne predstavíme recepty na netradičné a zdravé nápoje. Prvým z nich je spomínaný ELIXÍR LÁSKY, ktorý pripravíte ľavou zadnou.

2. Ružový grep: zdroj zdravia, vitality a mladosti
Druhým krokom je odšťavenie ružových grepov, ktoré sme následne priliali do pohárov k našej rozmarínovej zmesi a elixír bol na svete.

Laica Flow and Go

Tento zázračný nápoj si môžete vychutnávať nielen v zimnom, ale aj v letnom období. Voľba je len na vás.

P.S.: Nezabudnite sa oň podeliť" class="more-information">viac informácií...

Máte problém s prehrávaním cez Bluetooth? Máme riešenie!

28.02.2020
Káblové pripojenie pri prenosných zariadeniach sa takmer úplne vytratilo. Mobilné telefóny strácajú populárny jack konektor, multimediálne prenosné reproduktory takisto, inteligentné hodinky už nemajú nič s káblovou konektivitou a zariadenia tiež už začíname nabíjať bezdrôtovo. Aj Nicola Tesla mal víziu distribuovať elektrinu bezdrôtovo, ale občas to prinesie aj neželané chyby.

Tieto dve technológie sa môžu v určitých situáciach vyrušiť. Najmä ak máte vo vzájomnej blízkosti domáci WiFi router a Bluetooth zariadenie. S Bluetooth veľa nenastavíte, ale môžete sa "pohrať" s konfiguráciou vášho domáceho WiFi routra a zvoliť iný kanál. Ak to váš router dokáže, tak ideálne si zvoliť AUTO. Ešte lepšie, ak viete prepnúť váš router do 5 GHz pásma. Ale musía to podporovať aj vaše koncové zariadenia.

Aby toho nebolo málo, ak je vonku nejaký silný vysielač v danom frekvenčnom pásme, veľa si nepomôžete. Jedine požiadať telekomunikačný úrad, či dodržiava normy vysielacieho výkonu. Dokonca aj taká mikrovlná trúba môže rušiť vaše zariadenia v domácnosti keď je zapnutá. Tá pri svojej činnosti vyžaruje elektromagnetické žiarenie na frekvencii 2.450 GHz.

Frekvenčný rozsah

Ako zistiť či je môj reproduktor chybný?
Ak nie ste si 100% istý, či ide o rušenie alebo nie, alebo vadný modul, najideálnejšie je skúsiť káblove pripojenie. Ak túto možnosť nemáte, skúste s danými zariadeniami ísť na miesto kde je minimum takéhoto rušenia.

Budúcnosť
Práve aj z horeuvedených príčin sa vyvíjajú nové verzie štandardov, prešlo sa z analógového vysielania na digitálne, ruší sa FM vysielanie a prechádza na DAB+, prideľujú sa iné frekvencie mobilným operátorom atď... Digitálne vysielanie nepotrebuje také široké frekvenčné pásmo a ľahšie sa vyhradzujú pásma pre dané technológie. Tým sa predchádza vzájomnému rušeniu." class="more-information">viac informácií...

Dokonale suché a hebké vlasy vďaka fénu REVLON SALON 360 ° SURROUND HAIR DRYER

26.02.2020
Máte jemné, lámavé, štiepiace sa vlasy? Tak čítajte určite ďalej! Ja sama mám naozaj veľmi jemné, štiepiace sa vlasy pod ramena. Klasických fénov už som mala v ruke veľa. Vlasy vždy veľmi presušené, elektrizujúce a celkovo nepôsobili zdravo. A tak som hľadala niečo nové, vďaka čomu moje vlasy budú vyzerať zdravšie. Vďaka REVLON sa situácia zmenila a ja som nadšená.

Teraz sa mi dostal do rúk fén značky REVLON. Je to pre mňa úplná novinka, nikdy som nič podobné nevidela. V prvom rade ma milo prekvapil dizajn. Fén má sýto čiernu farbu. Ja mám celkovo rada čierne produkty. Aspoň nie je tak vidno, keď sa zašpinia. Pri bielej farbe je to už horšie. Určite to všetci poznáte. Jednoducho sa zapojí do zásuvky a potom si môžeme zvoliť, akú chceme rýchlosť a teplotu. Na výber máme dve rýchlosti, tri teplotné stupne a navyše tlačidlo studeného vzduchu. Ja som si zvolila najvyššiu rýchlosť a strednú teplotu. Pre mňa je to taká zlatá stredná cesta.

S týmto fénom si môžeme vlasy vysušiť hneď dvoma spôsobmi. Buď klasickým spôsobom HORIZONTÁLNY REŽIM – funguje ako fény z môjho detstva. Nikdy sme doma iný nemali a mne, samozrejme, tiež nemohol doma chýbať. Jednoducho si vysuším vlasy tak, ako som zvyknutá.

Revlon RVDR5206

Alebo druhým spôsobom VERTIKÁLNY REŽIM - akože WAU, to vôbec nepoznám. Pripadám si ako Alica v krajine zázrakov. Vlasy mám oveľa rýchlejšie suché. Na tomto spôsobe sa mi páči, že vlasy suší z oboch strán (zozadu aj spredu) rovnakou rýchlosťou súmerne. Takto zachytí oveľa väčšiu plochu vlasov pri sušení. Navyše mi vlasy nekrepatí, tak ako pri bežnom sušení.

Ja teraz kombinujem oba spôsoby. Vertikálny režim - pekne prameň po prameni. A horizontálny režim – na dosušenie vlasov pri korienkoch. A viete čo? Mám dojem, že sa mi vlasy oveľa viac lesknú. Majú úplne iný vzhľad, ako pri fénovaní s klasickým fénom. Tento fén sa môže hrdo pochváliť aj ionizačnou technológiou. Vďaka tomu sú vlasy príjemnejšie na dotyk, hladšie a pôsobia zdravším dojmom. Často mám chuť, si vlasy nechať samovoľne vyschnúť. Ale vadí mi potom celý mokrý chrbát a ramená, posteľ. Určite to dámy poznáte. Keď si vlasy vysuším klasickým fénom, často sa lámu a nepôsobia takým dojmom ako by som si priala.

Na záver by som týmto chcela všetkým tento fén odporučiť. Samotná ionizačná technológia ma veľmi prekvapila. Vďaka nej je fén vhodný aj pre ľudí, čo bojujú s vysokou lámavosťou vlasov. Naviac sa doba sušenia skracuje až o polovicu. Normálne som si vždy vlasy sušila cca 10 minút a teraz iba 5 minút! Ja som veľmi spokojná.

Revlon RVDR5206

Zopár informácií o značke REVLON
Túto značku založili, v USA- roku 1932, bratia Charles a Joseph Revson. Ich cieľom bolo medzi ľudí vniesť krásu, zábavu, vzrušenie i fantáziu. Názov značky REVLON vznikol kombináciou priezviska zakladateľov a začiatku priezviska ich hlavného chemika Charlesa R. Lachman. Na úplnom začiatku ponúkali iba jeden produkt a tým bol lak na nechty. Postupne sortiment rozšírili o rúže a parfémy. Prvý parfém niesol názov Jontue a vznikol v roku 1973. Od 70. rokov minulého storočia už spoločnosť REVLON patrila medzi veľmi úspešné značky. Spokojných zákazníkov nájdeme po celom svete. U nás je táto značka známa hlavne pre dokonalú starostlivosť o vlasy. Ako sa hovorí, postará sa o vaše vlasy od korienkov až po končeky.

Ak vás zaujíma niečo, čo ste sa v tomto článku nedozvedeli, neváhajte mi napísať na môj insta profil 
mama_dvou_princeznicek. Rada na všetko odpoviem." class="more-information">viac informácií...

Dokáže lacný reproduktor ponúknuť veľa muziky?

24.02.2020
Poľská značka MediaTech na nás vychrlila niekoľko modelov univerzálnych reproduktorov za veľmi nízke ceny. Veľmi nás zaujíma, čo takýto reproduktor dokáže ponúknuť. Či vôbec stojí za dané peniaze, a nie sú to len vyhodené do luftu.

Balenie reproduktora

Už na balení reproduktora, vidieť odkiaľ asi výrobok pochádza. Už len údaj o výkone 600W PMPO dáva tušiť, v akej krajine bol výrobok vyrobený. To nech vás neodradí. PMPO je nič nehovoriaca jednotka výkonu. PMPO = Päť Mikrosekúnd Pred Odpálením. :) Asi taký nejaký údaj to je.

V balení nájdete okrem samotného reproduktora, jack kábel, keď váš telefón má ešte takéto rozhranie, diaľkový ovládač a microUSB kábel. Nehľadajte žiadnu nabíjačku do 220V zásuvky. To môžete využiť vašu nabíjačku k telefónu. Ale dobre poslúži aj nejaká powerbanka alebo váš počítač.

MediaTech MT3166

V balení sa ešte nachádza ešte aj malý diaľkový ovládač na ovládanie dodatočných funkcií reproduktora. Nič sofistikované, kvôli čomu treba otvárať manuál.

Opis reproduktora a technická špecifikácia
Pozrime sa, čo všetko schováva tento kúsok. Už len pri zbežnom pohľade vidíme spredu jeden 3" basový menič. Ten dopĺňajú 2x2" výškove meniče umiestnené na bokoch. Výrobca hovorí o 15W RMS. Trochu tomu aj veríme, keď sa zráta výkon všetkých troch meničov.

MediaTech MT3166

Zvrchu tela reproduktora je umiestnená sklopná plastová rukoväť na prenášanie spolu s dvoma držiakmi pre umiestnenie vášho telefónu. Trochu nenápadne schovaná je vysúvacia teleskopická anténa. To napovie o zabudovanej funkcii FM rádia, čo nám technická špecifikácia aj potvrdzuje (87.6 - 108MHz).

Prednej časti okrem basového meniča, dominuje regulátor hlasitosti spolu štyrmi tlačídlami na ovládanie a s malým informačným dispejom.

MediaTech MT3166

Z pravej časti sú umiestnené zas všetky dôležité konektory. TF je staršie a nie veľmi používané označenie pre microSD kartu. Špecifikácia nič nevraví o max. podporovanej veľkosti, ale našu testovanú 16GB microSD kartu zobralo bez problémov. Hneď pod tým sa nachádza veľký USB port. Ten slúži presne na to isté, ako slot na microSD kartu. Na prehrávanie skladieb z USB kľúča. Podporované formáty sú skladby vo formáte mp3 a wma. Na súbory FLAC či AAC zabudnite. Nejedná sa o hightech audiofilské zariadenie. AUX konektor je len takou povinnou výbavou. Dnes už málo telefónov má tento výstup. Ale reproduktor stále môže pomocou tohto konektora pripojiť napr. k počítaču. MicroUSB konektor slúži na napájanie a dobíjanie integrovanej batérie. Uzatvára to vstup na mikrofón, ktorý asi využije málokto.

Pri pohľade do dokumentácie sme prekvapení tým, že MediaTech Boombox BT NEXT disponuje bezdrôtovým rozhraním Bluetooth vo verzii 5.0. To je obrovský skok, keď predcházajúci model disponoval verziou 2.1. Preto aj výrobca sľubuje pri prevádzke na batériu výdrž až 7 hodín. Bluetooth vo verzii 5.0 je oproti svojim predchodcom totiž najmenej energeticky náročný.

MediaTech MT3166

Celé to je zabalené do dreveného boxu. Žiaden plast.

Ako hrá MediaTech MT3166?
Na prekvapenie a danú cenovú kategóriu dobre a hlasno. V danej cenovej kategórii ponúkne reproduktor veľmi veľa muziky. Dokonca aj príjem slovenských rádiostaníc pri hraniciach s Rakúskom vo vnútri budovy je dobrý. Podstatne lepším až bezchybným, keď sa nachádza pri okne. A primárne na to je orientovaný tento reproduktor. Keď chcete mať neustál pustené rádio v pozadí, tak kvalitou zvuku nenadchne ani neurazí.

MediaTech MT3166

Všetky doplnkové funkcie ako prehrávanie z USB kľúča/microSD karty či cez Bluetooth sú už len čerešničkou na torte. Reproduktor MediaTech MT3166 síce nebude asi váš primárny reproduktor, ale poslúži ako doplnkový všade. Umiestnite si ho do kuchyne, garáže, na chate, v práci. Slúžiť bude bezchybne. Je to tak jednoduché zariadenie, že sa nemá takmer šancu poškodiť. Jedine žeby ste urvali anténu.

MediaTech MT3166

Do kariet tomuto reproduktoru hraje aj to, že pre výmenu batériu nepotrebujete ani navštíviť autorizovaný servis. Stačí uvoľniť jednu skrutku a máte prístup k batérii. Každý priemerne šikovný človek zvládne výmenu batériového článku. A ak by niekomu nepostačovala daná kapacita, môže si ju aj zdvojnásobiť, priestor je na to pripravený.

Za nás je MediaTech MT3166 príjemným prekvapením.

MediaTech MT3166
" class="more-information">viac informácií...

O tom, ako som začala šetriť čas s Revlon SALON ONE-STEP HAIR DRYER A VOLUMIZER

20.02.2020
Ahoj, volám sa Yvonne a som mama na materskej dovolenke. Mám malé bábätko, ktoré si vyžduje neustálu starostlivosť a pozornosť a jedného predškoláka, ktorý si vyžduje všetok zostávjúi čas. Na seba mi tak ostáva naozaj veľmi málo času. Teplovzdušná ovlálna kefa Revlon SALON ONE-STEP HAIR DRYER A VOLUMIZER sa pred pár dňami stala mojim neoceniteľným pomocníkom a ja si ju neviem vynachváliť. Už po prvom použití som vedela, že táto oválna kefa na vlasy bude mojim každodenným kamarátom. Dokonale vysuší a zároveň vyžehlí vlasy, pričom skráti dobu úpravy účesu až o polovicu.

Ako napovedá už samotný názov, v priebehu niekoľkých minút si dokážem sama doma vytvoriť účes ako zo salónu. Vďaka jeho vlastnostiam sa nemusím báť poškodenia vlasov ani pri každodennom používaní. Oválny tvar zabezpečí rovnomerné a rýchle vysušenie vlasov, vďaka čomu sa skracuje doba pôsobenia tepla. Diviačie štetiny sa spolu s ionizačnou technológiou postarajú o ochranu pred krepatením vlasov, vďaka čomu sú vlasy dokonale hladké a objemné. Na posledných fotografiách môžete vidieť moje vlasy pred a po použití oválnej kefy Revlon SALON ONE-STEP HAIR DRYER A VOLUMIZER. Stačí 7 minút sušenia a vlasy vyzerajú dokonale. Táto oválna kefa je vhodná aj na cesty, čo je jej obrovská výhoda. Vojde sa do akejkoľvek tašky a dnes nahradila množstvo prístrojov, ktoré som dovtedy so sebou stále nosila.

Naposledy som bola za tohto pomocníka nesmierne vďačná vo chvíli, keď mi môj snúbenec poslal sms, že bude doma skôr, ako plánoval a že ma pozýva do kina. Ja som v tej chvíli doma relaxovala a presne tak vyzeral aj môj účes. Mala som len hodinu na to, aby som sa vychystala. Keď nerátam sprchu, make-up a outfit, tak na vlasy mi zostalo cca 15 minút. Za tých 15 minút som si iba vďaka oválnej kefe od Revlonu dokázala vlasy nielen vysušiť, ale ich aj vyrovnať a vytvoriť úžasný objem a tvar. Z domu som odchádzala s účesom ako po dvoch hodinách v salóne krásy a môj snúbenec si myslel, že som v ňom v ten deň naozaj bola.

Oválnu kefu Revlon SALON ONE-STEP HAIR DRYER A VOLUMIZER som skúšala nielen na sebe, ale aj na vlasoch svojej mamy, ktorá ich má naozaj jemné a riedke. Nechcela mi veriť, že jednou kefou dokážem vytvoriť objemný, vzdušný a zároveň dokonale hladký účes. Mali ste vidieť, aká bola prekvapená. V tej chvíli som mala hneď jasno v tom, čo dostane pod stromček.

Revlon RVDR5222

Oválnu kefu od REVLONU som chcela vyskúšať naplno, pretože ma zaujímalo, či dokáže vyrovnať aj veľmi kučeravé vlasy. Čo myslíte? Ako to dopadlo? Pokus som sa rozhodla urobiť na vlasoch mojej švagrinej, ktorá ich má naozaj hrubé a kučeravé. Ako to už býva u žien zvykom, aj ona vždy chcela presný opak toho, čo jej príroda nadelila a tak túžila po rovných a uhladených vlasoch. Obyčajná žehlička, ktorú má, jej nikdy nepriniesla požadovaný výsledok. Rozhodla som sa ju navštíviť so svojim REVLON pomocníkom a požiadala som ju, aby si umyla vlasy, že jej ukážem kúzlo. Po 20 minútach sa nám podarilo z jej kučeravých vlasov vykúzliť dokonale hladký účes!!! Švagriná nemohla uveriť vlastným očiam.

Predtým som používala klasický fén a kefu, no po skúsenosti s oválnou kefou od REVLONU by som sa už k týmto nástrojom nevrátila. V skratke by som zhrnula svoje dojmy s používaním teplovzdušnej oválnej kefy Revlon SALON ONE-STEP HAIR DRYER A VOLUMIZER a jej plusy a mínusy. Hlavnými výhodami sú ľahké, prevzdušnené, objemné a hladké vlasy za pár minút. Kefa vlasy nepresušuje ani pri častom používaní a čo je dôležité, nepáli. Spoločnosť mi robí aj na cestách, preto si môžem kdekoľvek vytvoriť dokonalý účes rýchlo a jednoducho. Po úprave vlasov sa cítim celkovo spokojnejšia s ich vzhľadom. Zápor som nenašla naozaj žiadny.

Revlon RVDR5222

Ak bol pre vás moj článok užitočný alebo vás zaujíma niečo, čo ste v ňom nenašli, môžete ma kontaktovať prostredníctvom môjho instagramového profilu
yv_dvojnasobna_mama." class="more-information">viac informácií...

KENWOOD DRV-A301W: Autokamera do každého auta

18.02.2020
Autokamery sa stávajú už neoddeliteľnou súčasťou výbavy automobilov, ako autorádio či navigácia. Taká kamera Vám pomôže najmä pri poistných udalostiach, ale aj ako doplnková spomienka z dovolenky. Jednu z takýchto autokamier sme za vás otestovali.

Nemusíte nič nastavovať. Ani taký detail, ako je dátum a čas. To si nastaví autokamera sama zo satelitných družíc pre určovanie vašej polohy. Áno, v kamere je zabudovaný GPS prijímač, aby ste na videu videli súradnice, kde ste sa nachádzali. Okrem toho je v kamere aj 3-osý G-senzor pre rozpoznávanie kolízii či WiFi modul. WiFi konektivita slúži pre komunikáciu s aplikáciou nainštalovanou vo vašom telefóne. Pomocou aplikácie vo vašom telefóne si môžete detailne nastaviť parametre vašej kamery, prehrávať záznamy, alebo vybrané záznamy si preniesť aj do telefónu.

Nám sa najviac páčil šikovný a nenápadný držiak na kameru. Výrobca vypočul želania a aj naše pripomienky a teraz už je dodávaný tzv. "aktívny držiak". Čo to znamená? Do samotného držiaku si zapojíte aj napajáci kábel a nemusíte ho zapájať do samotného tela autokamery ak si ju beriete neustále so sebou. Keď nastúpite do auta, len osadíte kameru do držiaka, k čomu vám pomôžu aj magnety a môžete vyraziť. Žiadne dodatočné sa "hranie" s káblom.

Kenwood DRV-A301W

Samotný napájací kábel je dodávaný v dĺžke až 4m. Tak dlhý kábel je kvôli tomu, aby ste si ho mohli zapracovať do interiéru od autozapaľovača a nemali ho len tak krížom cez palubnú dosku.
Kenwood DRV-A301W

Vyhotovenie samotnej kamery je kvalitné z tvrdého plastu a vyzerá to tak, že vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie. Aj keď vám kamera padne na zem, nič by sa nemalo stať. Nikde nič nevyčnieva. Jediné mechanické veci sú slot na microSD kartu a ovládacie tlačídla s ktorými ovládate celú kameru. Aj keď v dnešnej dobe to nabáda k tomu, ovládať kameru pomocou dotykovej obrazovky, za jazdy by ste to určite nechceli. Práve tlačídla sú vynikajúce.

V prostredí kamery sa budete pohybovať intuitívne a nevyžaduje to ani štúdium manuálu. Pomáha k tomu aj možnosť, zvoliť si prostredie kamery v českom jazyku. Žiadne komplikované nastavenie. Vlastne si ani nemusíte nič nastavovať.

Kenwood DRV-A301W

Kamera nahráva štandardne vo FullHD pri 30 snímkoch za sekundu. To bohate stačí na zaznamenanie všetkých podstatných informácii. Dokonca ani jazda v noci nerobí kamere žiaden problém. To preto, že výrobca siahol po svetelnom objektíve s hodnotou F1.8. Boli sme sami prekvapení, ako dokáže zaznamenať dianie takmer vedľa vozidla. Kamera KENWOOD DRV-A301W zaznamenáva až v 138° uhle! Tu nie je výrobcovi čo vytknúť. Len jeden detail. Prečo zvolil pre napájanie a komunikáciu obstarožné miniUSB rozhranie? Asi kvôli cene. Určite by mu svedčalo aspoň microUSB, keď už nie moderné USB-C. Ale to je len malý detail.

Videá si môžete z kamery stiahnúť priamo cez telefón už v aute. Podporované sú operačné systémy Android aj iOS. Ak si zoberiete kameru domov, môžete si ju pripojiť k počítaču. Tam sa bude identifikovať ako klasický USB disk. Ale nainštalujte si software pre Mac OS alebo Windows a uvidíte všetky potrebné informácie z jazdy. Tu si videá môžete dodatočne rozstrihať, alebo spojiť podľa potreby.

Kenwood Dash Cam iOS

Za cenu xyz € sa jedná o výborný doplnok do výbavy auta, ktorý vám bude kryť chrbát v prípade dokazovania viny či neviny. Poslúži vynikajúco aj ako zaznamenanie vašej cesty na dovolenku.

" class="more-information">viac informácií...

Filtračná fľaša Flow’n go: chutná, čistá a zdravá voda kdekoľvek potrebujete

15.02.2020
Všetci to poznáme. Kvalita vody sa mení nielen v závislosti od regiónov, ale aj od lokálnych podmienok. Niekde nám z kohútika tečie kvalitnejšia voda, no inokedy by mohla byť predsa len chutnejšia. Ak vám prekáža typický chlórový zápach alebo iné vlastnosti, ktoré má upravená kohútiková voda, nemusí byť vašou druhou voľbou hneď tá balená. Rýchle, efektívne a ekologické riešenie prináša filtračná kanvica, alebo novinka v podobe inovatívnej filtračnej fľaše Flow’n go.
koncepte filtračných kanvíc ste už určite počuli. Dômyselné zariadenie s aktívnym uhlíkovým filtrom dokáže zbaviť vodu nepríjemného chlórového zápachu, zafarbenia, sirovodíka a ďalších vedľajších produktov chlórovania. V klasickej filtračnej kanvici je voda prefiltrovaná v priebehu niekoľkých minút.

Zaujímavou alternatívou je však novinka talianskeho výrobcu LAICA, ktorý sa môže pochváliť mnohými skúsenosťami a inovatívnymi výrobkami, ktoré šetria nielen naše peňaženky, ale aj životné prostredie. Najnovším prírastkom do „LAICA rodiny“ je filtračná fľaša Flow’n go, ktorá zvládne prefiltrovať vodu prakticky okamžite. Litrovú fľašu si tak môžete jednoducho vziať so sebou do práce, na poradu alebo ju naaranžovať na slávnostne prestretý stôl.

Súčasťou inovatívnej filtračnej fľaše je prírodný uhlíkový filter FAST DISK, ktorý zvládne eliminovať chlór vo vode, vylepšiť jej chuť a zároveň zachovať minerály, ktoré sa v nej bežne vyskytujú. Tieto minerály sú nevyhnutné pre správne fungovanie ľudského organizmu.

Laica

Pýtate sa, prečo sú minerály v pitnej vode také dôležité? Ich nedostatok v našom tele preukázateľne zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a ďalších komplikácií. Náš organizmus, ktorý je každodenne zásobený nadbytočným množstvom solí, potrebuje tieto látky z tela dostatočne vylúčiť, k čomu napomáhajú práve minerály obsiahnuté v pitnej vode. Za optimálne množstvo sa pokladá od 200 do 500 mg rozpustených látok na jeden liter vody.

Zhovievavá k prírode aj k našim peňaženkám
Inovatívne filtračné zariadenie, ktoré ide ruka v ruke s modernou dobou, bolo navrhnuté s dôrazom na elimináciu plastových fliaš, ktoré sa v posledných rokoch stali globálnym problémom s katastrofickými dopadmi na životné prostredie. Filtračná fľaša Flow’n go je zároveň vyrobená zo zdravotne nezávadného potravinárskeho plastu, BPA FREE, takže sa nemusíte obávať uvoľňovania kontroverzného bisfenolu A, ktorý sa v minulosti ukázal ako škodlivý pre ľudský organizmus.

Laica

Ďalšou prednosťou filtračnej fľaše Flow’n go je nepochybne jej elegantný a nadčasový dizajn, ktorý je pre výrobcu LAICA typický. Fľaša prispieva k pravidelnému pitnému režimu a zároveň plní funkciu štýlového doplnku na pracovných poradách, konferenciách, v domácnosti či pri romantickej večeri vo dvojici. Chutná a zdravá voda je naviac dostupná kdekoľvek bez potreby nosenia ťažkých a neekologických plastových fliaš. Nesmieme však zabudnúť ani na vychytávku v podobe možnosti nastavenia času výmeny uhlíkového filtra, ktorým táto filtračná fľaša disponuje.

Filtračná fľaša Flow’n go čoskoro privíta ďalšieho zástupcu rodiny LAICA. Sledujte náš magazín, v ktorom vám postupne predstavíme ďalšie inovatívne fľaše s QR kódom a nadčasovým dizajnom." class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL Tune 750BTNC: dostupná bezdrátová sluchátka s podporou ANC

14.02.2020
V dnešní recenzi se podíváme na bezdrátová sluchátka JBL Tune 750BTNC. Jak již název napovídá, řada Tune značí levnější produktový segment od JBL, BTNC pak značí kombinaci bezdrátového modelu s funkcí aktivního potlačení okolního zvuku. Tato sluchátka disponují zajímavou výbavou a cenou, pojďme se tedy podívat, jestli stojí za zvážení.

Provedení

Sluchátka patří do nižší kategorie v rámci produktové nabídky JBL, což se projevuje třeba na použitých materiálech. Tento model je takřka výhradně z plastu. Díky tomu jsou sluchátka lehká. Plastová konstrukce působí solidně, nikde nevrže a slícování dílů je na dobré úrovni. S kvalitou provedení JBL obvykle problém nemá, a to ani u levnějších modelů. Tento případ není výjimkou. Náušníky jsou z koženky a jsou příjemně hluboké.

Ovládání a ergonomie
Veškeré ovládací prvky ve formě tlačítek najdeme na pravém náušníku, kde se nachází jak tlačítko pro zapnutí/vypnutí, tak to pro změnu režimů (ANC) a ovládání přehrávané hudby. Na tomto místě najdeme také audio konektor pro připojení přibaleného kabelu v případě, že nechcete využívat Bluetooth připojení. Polstrování náušníků a hlavového mostu je dostatečné a v kombinaci s váhou sluchátek je nošení pohodlné. Ani při delších intervalech poslechu ze sluchátek nebolí uši. Prostor uvnitř náušníků je však poměrně omezený a dovedu si představit, že lidé s většími boltci mohou mít trochu problém uši do sluchátek poskládat. V mém případě do bylo úplně akorát, každý jsme ale trochu jiný.

JBL Tune750BTNC
Zvuk
JBL u tohoto modelu nabízí svůj tradiční „JBL Pure Bass Sound“, kterým se chlubí u většiny podobných sluchátek. Charakter zvuku je tak opět velmi podobný tomu, co jsme tu měli již mockrát. Zvýrazněné basy (jejichž zvýraznění je ještě citelnější v režimu se zapnutým ANC), které jsou však stále ještě snesitelné, a typický „moderní“ zvuk, který většina zákazníků vyhledává. Z pohledu běžného uživatele znějí sluchátka dobře, živě, díky over-ear konstrukci dokáží do jisté míry vtáhnout do děje a obklopit posluchače zvukovou kulisou. V této cenové relaci a s touto výbavou si není moc na co stěžovat. Funkce ANC funguje relativně dobře, i když nedokáže odfiltrovat takovou míru ambientního hluku, jako dražší modely. To je však pochopitelné. S metrem nebo tramvají si poradí spolehlivě. Sluchátkům pomáhá i míra pasivního odhlučnění, která je také slušná.

Závěr
JBL Tune 750BTNC jsou solidně hrající, dobře provedená bezdrátová sluchátka, která nabízí funkci aktivního potlačení okolního hluku. ANC už dlouhou dobu není výsadou jen těch dražších modelů v produktové nabídce. Pokud hledáte lehká, skladná a pohodlná sluchátka pro každodenní nošení na cestu do školy nebo do práce, k tomuto účelu zcela dostačí." class="more-information">viac informácií...

KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabúchanými vlastnosťami

12.02.2020
Len pred týždňom sme otestovali rádiobudík od značky KENWOOD s označením CR-ST50DAB a teraz tu máme jeho menšiu verziu. Ani neuveríte, čo všetko dokázali do takéhoto malého reproduktoru integrovať. Poďme sa na to pozrieť.

Zobrazenie času na displeji zaberá veľkú informačnú časť a nemusíte sa vôbec starať o nastavovanie. Čas sa vám automaticky nastaví z rádiového vysielania. Čo si sami musíte nastaviť, tak je čas budíka, ak sa chcete ním nechať budiť. Nastavenie budíka je intutívne so širokými možnosťami nastaveniami. Práve nastavením vás prevedie krok po kroku jednoduchý sprievodca. Okrem toho, že si nastavíte kedy sa chcete budiť, môžete si zvoliť zdroj hudby ako FM vysielanie, DAB+ vysielanie alebo bzučiak. Zvolíte si či jednorazovo, denne, alebo iba v pracovné dni. A v poslednom kroku si nastavíte finálnu hlasitosť. Takto si môžete nastaviť až dva budíky.

Rádiobudík KENWOOD CR-M10DAB neslúži len na počúvanie rádia. Môže vám slúžiť ako bezdrôtový reproduktor. V tele sa ukrýva Bluetooth vo verzii 5.0. A ani keby vám toto nepostačovalo, na zadnej stranete nájdete AUX-In konektor pre pripojenie ľubovolného zdroja hudby pomocou jack kábla. Hneď vedľa neho je druhý konektor s výstupom na slúchadlá. To keby ste nechceli nikoho rušiť. Táto široká možnosť konektivity, robí z KENWOOD CR-M10DAB malý univerzálny reproduktor kamkoľvek. Môžete ho mať ako zdroj zvuku k notebooku, ale aj v spálni či kuchyni.
Kenwood CR-M10DAB

O napájanie sa stará dodávaný adaptér. Len škoda, že je sa nejedná o adaptér ukončený nejakým USB (napr. microUSB či USB-C). Integrovanú batériu by ste hľadali márne, aj keď sa to samé pýta na takýto typ reproduktora. Namiesto toho môžete využiť pre napájanie 4x AA batérie. Má to výhodu najmä vtedy, ak reproduktor máte napríklad na chate, kde nie je elektrina. Márne by ste mali reproduktor s integrovanou batériou, keby ste ho následne nemali ako nabiť.

Ovládanie je trochu iné, ako na väčšom modeli CR-ST50DAB. Na malú plochu nebolo možné integrovať dve ovládacie kolieska. Je tu viac tlačidiel, ale všetky sú logické a pochopíte ich funčnosť aj bez čítania manuálu. Práve to je výhodou oboch reproduktorov. Manuál ani nepotrebujete!

Kenwood CR-M10DAB

O zvuk sa stará jeden 2" širokopásmový menič s max. výkonom 3W. Nečakajte žiaden audiofilský zážitok. Prím hraje hlavne rádio s hovoreným slovom. A na toto je to optimalizované. Navyše stále vydá lepší zvuk, ako reproduktory integrované v telefóne, v notebooku či PC monitore.

Väčší či menší model? Ktorý si vybrať?
Keď si porovnáte parametre modelov KENWOOD CR-ST50DAB a CR-M10DAB zistíte že, majú úplne rovnaké vlastnosti a takmer identické parametre. Líšia sa v drobnostiach a v celkovom prevedení. Najdôležitejší rozdiel je v osadení počtu meničov. Väčší model KENWOOD CR-ST50DAB má 2x 2" širokopásmové meniče. Finálne rozhodnutie asi bude podľa dizajnu. Ak niekto preferuje dizajn starých klasických tranzistorových rádii, siahne po väčšom modeli. Nám osobne sa zas páči ten menší. Rozhodnutie je len na vás. So žiadnym neurobíte chybu.

- DAB+ / FM rádio
- rádiobudík
- Bluetooth 5.0
- Aux-In a slúchadlový výstup
- Namiesto integrovanej batérie, napájanie so 4x AA batériami
- jednoduchý a účelový dizajn
- skvelý pomer cena/výkon
- Rokmi overená kvalita značky KENWOOD (už od roku 1946)

Kenwood CR-M10DAB" class="more-information">viac informácií...

Dajte zbohom neupraveným vlasom so žehličkou na vlasy Revlon Salon Straight Copper Smooth

10.02.2020
Ahoj, volám sa Lucka, mám dvojročnú dcérku Nikolku a spoločne máme na Instagrame blog, kde zdieľame náš život. Ako blogerka som bola vybratá do tímu nezávislých testeriek, pričom mojou úlohou bolo objektívne opísať moje pocity a skúsenosti s konkrétnymi produktami. Ako prvý produkt na testovanie som si zvolila žehličku na vlasy od značky REVLON, konkrétne REVLON RVST2175E Salon Straight copper smooth, keďže mám nepoddajné vlasy a žehličku používam denne.

Žehličku si môžete nastaviť od 80°C až na profesionálnych 235°C! Vysoká teplota sa vďaka inovatívnemu medenému povrchu s trojitou keramickou vrstvou rovnomerne a rýchlo rozloží na celej žehliacej ploche, čo chráni vaše vlasy pred vysušením. Ani napriek častému používaniu moje vlasy nezostali vysušené. Naopak, vlasy vyzerali nádherne a úžasne sa leskli. To sa mi s pôvodnou žehličkou veľmi nedarilo.

Hrany žehličky sú zaobalené, preto si môžete vytvárať vlny alebo žehliť vlasy tak, ako ja. Moje vlasy nie sú prirodzene vlnité, ale skôr nepoddajné, pretože aj napriek rozčesaniu mi trčia alebo sa vlnia do rôznych strán. Preto sú teda mojou voľbou rovné vlasy, nakoľko vlnité vlasy mi vzhľadom k mojej guľatej tvári vôbec nepristanú. S rovnými vlasmi sa cítim krásne a táto žehlička im naviac dodáva zdravý vzhľad. Perfektnou funkciou je tiež inteligentný systém teplotnej pamäte, pretože nemusím neustále premýšľať nad tým, aká teplota mi najviac vyhovovala, ale mala som ju tam uloženú už z posledného žehlenia.

Revlon RVST2175E

K žehličke patrí tiež profesionálny otočný kábel, ktorý mi veľmi vyhovoval, pretože mi nikde neprekážal a nezasahoval do žehlenia. Šikovne sa otočí vždy tak, aby nebol na príťaž. Výborná je aj jeho dĺžka, pretože krásne dotiahol aj do vzdialenejšej zásuvky. Jednoduché tlačidlo ON/OFF zasa zaručí okamžité zapnutie či vypnutie a ak náhodou zabudnete žehličku vypnúť, nemusíte sa báť, pretože po 60 minútach sa automaticky vypne. Pre mňa, ako pre mamu, je obrovskou výhodou zámok platničiek, ktoré veľmi efektívne uzamknete posunutím prsta smerom hore a odomknete posunutím prsta dole. Nehrozí tak nebezpečenstvo popálenia. Bonus je už iba jej krásny dizajn a úžasná ľahkosť. Veľkosť je tak akurát  a praktickosť 100%.

Myslím, že túto žehličku by mala vlastniť každá žena, ktorá má rovnaký problém s nepoddajnými vlasmi ako ja, pretože mi rozžiarila nielen vlasy, ale aj úsmev, nakoľko sa s rovnými vlasmi cítim oveľa lepšie. Naviac značka Revlon je tu s nami už od roku 1932, takže rozumejú kráse a jej vplyvu na naše životy. Určite touto žehličkou neurazíte ani ak ju venujete ako darček. Rozhodne ju však veľmi odporúčam.

Revlon RVST2175E

Ak bol pre vás môj článok užitočný, prípadne vás zaujíma niečo, čo ste tu nenašli, môžete ma kontaktovať na mojom 
Instagramovom profile." class="more-information">viac informácií...

FlOW‘N GO: zdravá voda v štýlovom šate

09.02.2020
Popredný výrobca filtrovanej vody, LAICA, prináša na trh unikátny koncept rýchleho, pohodlného a dizajnového filtrovania vody v podobe filtračnej fľaše Flow’n go.
viac informácií...

Recenze Kenwood CR-ST50DAB: Multifunkční rádio a bezdrátový reproduktor v jednom

06.02.2020
V dnešní recenzi se podíváme na dnes už době poněkud neobvyklý produkt. Jedná se o kombinovaný rádio přijímač, který podporuje jak FM a DAB, tak připojení pomocí Bluetooth a dalších metod. Jde v podstatě o jednoduchou mobilní poslechovou stanici, která se může hodit do míst, kde se nechcete stavět s nějakým větším audiosystémem.

Provedení

Rádio je kromě mřížky, která zakrývá čelně umístěné reproduktory, celá z plastu. Na čelní straně se kromě reproduktorů nachází také monochromatický displej. Na horní straně pak najdeme všechny ovládací prvky, včetně dvou velkých potenciometrů přičemž jeden z nich slouží k ladění a ovládání rádia, ten druhý pak ovládá hlasitost. Mezi nimi se nachází dvě řady po pěti tlačítkách s dalšími ovládacími prvky. Z obrázků je jejich funkce jasně patrná, viz galerie. Boky jsou holé, na spodní straně se nachází čtyři gumové protiskluzové nožičky. Na zadní straně pak najdeme vysouvací anténu, konektor pro napájení, dvojici analogových konektorů a prostor pro čtyři baterie. Plastová konstrukce vypadá relativně bytelně a celé rádio působí solidním dojmem. O žádný outdoorový kousek však nejde a nejlépe mu tak bude někde na poličce.

Kenwood CR-ST50DAB

Ovládání
Ovládání je velice snadné a pokud jste někdy viděli klasické rádio, nebude vám dělat sebemenší problém. Díky integrovanému displeji je přesně vidět, co zrovna na rádiu děláte a vše je tak nějak intuitivní. Rádio nabízí 4 tlačítka pro oblíbené stanice a pak ještě 20 pozic pro uložení dalších. Ovládací potenciometr má přerušovaný chod, potenciometr hlasitosti pak plynulý s jemným odporem. Jak ladění klasického FM rádia, tak DAB+ je velmi snadné, připojení telefonu za pomocí Bluetooth taktéž.

Kenwood CR-ST50DAB

Zvuk
Po zvukové stránce o žádný zázrak bohužel nejde. Je však nutné brát v potaz, že audiofilní zážitek zde nebyl cílem. I když jde o stereo rádio, zvukový přednes je trochu plochý, basy jsou slabší a celkově jde o spíše středový projev. V případě poslechu rádia o příliš velký problém nejde, neboť kvalita přijímaného signálu stejně není nikterak vysoká. Po připojení telefonu a poslechu Apple Music/Spotify je to o něco lepší, dedikované bezdrátové reproduktory však nabídnou příjemnější zvukový zážitek.

Kenwood CR-ST50DAB

Závěr
Bezdrátová rádia jsou dnes velmi specifickým zbožím, neboť jejich funkci dokáží více či méně zastoupit například bezdrátové reproduktory spojené s chytrým telefonem, který dokáže rádio přijímat například skrze aplikaci nebo web. I tak však existují situace, ve kterých má dnes recenzovaný produkt své místo. Například jako jednoduché (a přenosné) rádio na chalupu, ke kterému je možné přes Bluetooth připojit jiný zdroj hudby. Pokud podobně specifický produkt hledáte, Kenwood CR-ST50DAB stojí za zvážení.

Kenwood CR-ST50DAB
" class="more-information">viac informácií...

JBL Tune 220 TWS: Airpods pro Android - [recenze]

04.02.2020
Najnovší model true wireless od JBL má ďalšiu videorecenziu. Tentoraz zo spolupracujúceho youtube kanála Huramobil. Nájdi si 7 minút a pozri si najnovšiu videorecenziu na slúchadlá s bluetooth 5.0.
" class="more-information">viac informácií...

Inhalácia pomôže pri nachladení aj chrípke

02.02.2020
Počet nakazených rôznymi chorobami sa za posledné roky prudko zvýšil. Nebezpečnou chrípkou sa každý rok nakazí približne 15 percent populácie. Hlavnými prenášačmi sú deti v predškolskom a školskom veku. Najohrozenejšiu skupinu tvoria ľudia s chronickým ochorením dýchacích ciest, kardiovaskulárneho systému, obličiek, osoby s diabetesom, oslabenou imunitou a osoby nad 50 rokov. Ako sa pred nepríjemným nachladením a nebezpečnou chrípkou chrániť? A čo robiť, ak vás prepadne v celej svojej sile?
Pozrite si desať tipov na tie najlepšie.

Dnes už našťastie nemusíme zložito stáť nad umývadlom alebo hrncom plným vriacej vody a s uterákom na hlave vdychovať horúcu paru. Moderné možnosti inhalácie sú predsa len omnoho pohodlnejšie a príjemnejšie. Inhalácia nám dokáže pomôcť pri ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, alergiách alebo respiračných ochoreniach.

Laica inhalator

Ak chcete minimalizovať riziko prepuknutia choroby alebo zdravotných komplikácií, mali by ste pravidelne inhalovať od jesene do jari a intenzívnejšie v obdobiach rôznych epidémií. Ak vás trápi astma a iné chronické pľúcne choroby, potom je dobré inhalovať preventívne v priebehu celého roka. Alergici by mali zaradiť inhaláciu do svojho denného harmonogramu počas celého obdobia výskytu ich alergénu, o čom sme písali v jednom z predchádzajúcich článkov.
Inhalácia dokáže liečbu nielen skrátiť, ale aj spríjemniť

Ďalším benefitom je aj všeobecne prevládajúci názor, že správna inhalácia umožňuje prekonať nepríjemné príznaky (napr. chrípku) rýchlejšie a pohodlnejšie. Túto výhodu ocenia predovšetkým rodičia menších detí alebo staršie osoby.

Náš tip: Prečítajte si, ako vybrať inhalátor pre dieťa a na čo sa pri výbere zamerať.

Aby bola inhalácia maximálne účinná, je vhodné zvážiť viacero faktorov, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny inhalátor (nebulizátor). Na trhu sú totiž dostupné dva druhy- kompresorové a ultrazvukové inhalátory. Návody, ako si zo spomínaných inhalátorov vybrať, sme pre vás zosumarizovali v tomto článku.

Laica inhalator

Nesmierne dôležitá je tiež správna inhalačná technika. Ideálne je, ak pri inhalácii sedíte a držíte hlavu vzpriamene, v jednej osi s chrbticou. Váš trup by mal byť vzpriamený. To preto, aby sa dýchacie cesty, ľudovo povedané, otvorili a uvoľnili tak cestu priechodu účinnej látky.

Dýchanie je v tomto prípade tiež tak trochu „veda“, ktorú by ste nemali podceňovať. Najprv je potrebné sa pomaly a zhlboka nadýchnuť nosom alebo ústami. V tejto fáze by mala byť maska inhalátora nasadená. Následne si doprajte krátku dychovú pauzu. To preto, aby sa liečivo usadilo na stenách dýchacieho ústrojenstva a okamžite neunikalo s výdychom. Ďalším krokom je dôkladný výdych ústami, po ktorom opäť nasleduje krátka dychová pauza.

Mohlo by vás zaujímať: Ďalšie tipy o tom, čo robiť pred samotnou inhaláciou a čomu sa bezprostredne po nej vyhnúť nájdete tu.

Laica inhalator

Vyzbrojte sa účinnou zbraňou
Moderné nebulizátory sú súčasťou „rodiny“ talianského výrobcu, ktorý na našom trhu pôsobí už od roku 1974. Najväčšou prednosťou Laica inhalátorov je určite jednoduché a všestranné využitie, rovnako ako vysoká kvalita použitých materiálov a komponentov zaručujúcich dlhú životnosť.

Inhalácia je nesmierne šetrný a moderný spôsob ako sa zbaviť nepríjemných zdravotných komplikácií, zmierniť ich priebeh, prípadne skrátiť dobu liečby. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že používanie inhalátora pri prvých príznakoch nachladenia môže zabrániť prepuknutiu choroby do ťažšieho štádia a tým znížiť potrebu užívania antibiotík. Ak však príznaky ochorenia trvajú dlhšie ako týždeň, prípadne sa zhoršia, mali by ste vyhľadať lekára.

Laica inhalator
" class="more-information">viac informácií...

Najvšestrannejší prenosný reproduktor je od značky KENWOOD

31.01.2020
Značka známa najmä svojimi kvalitnými autorádiami to občas skúša aj na trochu príbuzných odvetviach. Tentoraz skúša na trh preraziť so svojimi dvoma novými prenosnými reproduktormi. A môžme potvrdiť, že má našliapnuté dobrým smerom.

Kenwood portable audio

Aj keď výrobca radí tieto modely medzi prenosné reproduktory, skôr by sme dali k tomu definíciu skladnejšie. A aj zameranie týchto reproduktorov je posunuté oproti klasickým prenosným reproduktorom trochu ďalej.

Parametre
Keď sme si pozreli zbežne na parametre, vieme, že to je takmer ideálny reproduktor ktorý na trhu chýba. Predovšetkým disponuje zabudovaným FM RDS / DAB+ tunerom. Na túto funkcionalitu prenosné reproduktory už pomaly zabúdajú a spoliehajú sa na zdroj z pripojeného zdroja, ale nedokážu samostatne fungovať. Bluetooth vo verzii 5.0 vám zas zabezpečí s konektivitou s ďalšími zariadeniami, ako sú mobilné telefóny, notebooky či počítače bez potreby akéhokoľvek kábla.

Meniče s max. výkonom 3W zabezpečia dostatok zvuku bez akéhokoľvek skreslenia v bežnej domácnosti. Na párty to nie je, ale svoju úlohu niekde na chate, v domácnosti, pri počítači si zabezpečí bez problémov.

Kenwood CR-ST50DAB

Takmer ideálny reproduktor
Týmto výpočet vlastností nekončí. KENWOOD CR-ST50DAB nás oslovil práve tými maličkosťami, ktoré sú na prvý pohľad možno neviditeľné. Reproduktor môžete použiť aj ako PC reproduktor, keďže na zadnej strane disponuje konektorom AUX-In. Hneď vedľa je identický konektor do ktorého si môžete pripojiť slúchadlá. Toto nám veľmi chýba aj na klasických PC reproduktoroch. K počítaču alebo inému zariadeniu máte štandardne pripojené reproduktory, ale občas chcete počúvať ďalej, ale nerušiť okolie. Takto stačí na reproduktor napojiť slúchadla, reproduktor sa stlmí a zvuk ide iba do slúchadiel.

Kenwood CR-ST50DAB

Dôležitou maličkosťou sú aj ovládacie tlačídla spolu so stavovým displejom. Displej je dostatočne veľký a dokonalo čitateľný. Síce sa nedajú konfigurovať možnosti zobrazenia, ale ani sme nepotrebovali. Primárne je zobrazenie aktuálneho času a zdroja zvuku. Pri DAB+ či FM sa vám zobrazuje názov stanice + ďalšie stanice, ak ich daná vysielaná stanica posiela do éteru. Tlačidlá poskytujú základné ovládanie, ale sú tu aj doplnkové tlačídla na uloženie štyroch rádio staníc (plus si môžete uložiť ´do pamäte ďalších 16). To platí zvlášť pre FM a zvlášť pre DAB. Pravé otočné koliesko slúži na ovládanie hlasitosti a pravé je multifunkčné. Napr. v Bluetooth režime funguje pri stláčaní ako PLAY/PAUSE. Slúži aj na pohyb v menu, či jemné ladenie atď. (Menší model CR-M10DAB má trochu iné usporiadanie)

Kenwood CR-ST50DAB

Prenosný reproduktor sa definuje aj tak, že by mal slúžiť na prehrávanie kdekoľvek. A keď kdekoľvek, tak aj tam kde nie je elektrická zásuvka a musí disponovať vlastným napájaním. Napriek tomu, aké rozmery má tento reproduktor, nedisponuje vlastnou vstavanou batériou. KENWOOD CR-ST50DAB sa dá napájať pomocou 4 batérii typu AA. Môže to byť výhodou aj nevýhodou. Záleži, z akého uhlu sa na to pozeráte. My v tom vidíme pozitívum. Po vybití integrovanej batérie potrebuje zdroj energie na znovu nabitie. V tomto prípade vám stačí vymeniť baterky. A baterky typu AA dostanete na celom svete v akejkoľvek zastrčenej dedine. Podobne ako coca colu ;).

Kenwood CR-ST50DAB

Dizajn reproduktoru
Na KENWOOD CR-ST50DAB sa nám pačí aj jeho dizajn s nádychom retra. Nikde nie je nič komplikované na ovládanie a všetko je jasné. K dokonalosti nám chýba len vyklápacia rukoväť na prenášanie. Ale jeho kvádrový dizajn so zaoblenými hranami nám príde veľmi účelovy. Nemáte problém umiesniť reproduktor do akéhokoľvek priestoru. Meniče reproduktorov sú iba v prednej časti zariadenia hrajúce smerom dopredu. Nikde nič nevyčnieva a ani neprekáža. Jediné čo je nutné, aby reproduktor disponoval teleskopickou vysúvacou anténou. Tá je umiestnená na zadnej časti.

Kenwood CR-ST50DAB

Zvukové vlastnosti
Nebudeme si klamať. Nie je to žiaden audiofilský zázrak, čo nie je ani účelom takéhoto reproduktoru. V danej kategórii je to nadpriemerný reproduktor, ktorý je určený na bežné počúvanie. Väčšina ho bude používať na počúvanie rádia, kde si pravdu povedzme, nevysielajú v nejakej vysokej kvalite. Čo sme boli prekvapený, aj digitálne rádio vysiela niekde na úrovni 128kbps. Napriek tomu, keď je dátový tok na podpriemernej úrovni, prehrá dané vysielanie na vynikajúcej úrovni.

O niečo horšie to už je s prehrávaním hudby. Hudbe chýba potrebná dynamika, hlbšie basy a vyššie výšky. Meniče sú optimalizované viac na stredné pásmo, ktoré všetkému dominuje. Ako sme už spomenuli skôr, je to reproduktor, kde prím hraje práve digitálne a análogové rádio. Na denno denné poučúvanie v pozadí, niekde v kancelárii, doma v kuchyni je to priam ideálne. Zastúpi svoju úlohu aj ako reproduktor k počítaču.

Kenwood CR-ST50DAB

Má aj svoje chybičky krásy
Dokonalý reproduktor hľadáme už veľmi dlho, ale tak ako pri všetkom, nič nie je dokonalé. Navyše každý ma svoje preferencie. Ak by sme mali zhodnotiť tento reproduktor na všeobecné použitie, dali by sme mu hodnotenie niekde na úrovni 85% až 90%. A čo nám vadilo, alebo chýbalo?
- Chýba rukoväť na prenášanie, čo si aj tento dizajn reproduktoru vyžaduje
- Nedá sa vôbec vypnúť podsvietenie displeja (iba znížiť jas)
- Napájanie, je riešené cez špeciálny jack konektor. Výrobca už mohol zvoliť USB napájanie.

Pozítiva prevládajú nad tými pár negatívami
- DAB+ / FM rádio
- rádiobudík
- Bluetooth 5.0
- Aux-In a slúchadlový výstup
- Namiesto integrovanej batérie, napájanie so 4x AA batériami
- jednoduchý a účelový dizajn
- skvelý pomer cena/výkon
- Rokmi overená kvalita značky KENWOOD (už od roku 1946)

Záver
Ak hľadáte klasické rádio, tak KENWOOD je práve pre Vás. Zobrali dizajn klasických tranzistorových rádii a vylepšili na modernú úroveň. Disponuje navyše Bluetooth konektivitou vo verzii 5.0. Rádio si pripojíte aj k počítaču pomocou AUX-In konektora. Rádio si nájde svoje miesto všade, či už v kuchyni, garáži, pracovisku alebo na chate. My ho odporúčame všetkými desiatimi." class="more-information">viac informácií...

Zdajú sa vám slúchadlá AirPods drahé? JBL prinieslo model za polovičnú cenu

29.01.2020
O tom, že Apple predstavením svojich slúchadiel AirPods trafil do čierneho, dnes nepochuje nik. Úspešné produkty majú svojich napodobovateľov a dnes sa k nim pridala firma JBL. V snahe zaujať prišla s prudko akčnou cenou, ktorá sa zastavila na 100 dolároch.

JBL TUNE 220TWS ponúkajú výdrž 3 hodiny, v kombinácii s puzdrom ponúknu poslucháčom 16 hodín hudby, čo je o niečo menej ako ponúka Apple. Lacná cena sa odzrkadľuje na absencii niektorých funkcií, ktoré JBL ponúka v iných modeloch, napríklad vstavaný hlasový asistent alebo funkcia AmbientAware. Slúchadlá sa začnú predávať na jar.

Okrem TUNE 220TWS predstavilo JBL model LIVE 300TWS, ktorý je nástupcom LIVE 220TWS. Slúchadlá ponúkajú vodeodolnosť (IPX5) a sú tak vhodnejšie aj pre športovcov. Majú zabudovaných hlasových asistentov Amazon Alexa a Google.

Režim TalkThru stíši prehrávané audio v slúchadlách a zosilní vonkajšie zvuky, čo uľahčí používateľom komunikáciu s okolím bez toho, aby ich museli vyťahovať z uší. AmbientAware umožňuje počuť zvuk z okolia a zaistí tak vyššiu bezpečnosť poslucháča, čo je šikovná funkcia najmä v meste napríklad pre cyklistov.

JBL Live 300TWS

JBL LIVE 300TWS vydrží 4 hodiny na jedno nabitie, puzdro im dodá ďalších 14 hodín. Cena slúchadiel je určená na 150 dolárov. Predávať sa začnú už na jar tohto roku.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte." class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL Endurance Dive: Sportovní sluchátka, která si vezmete i do bazénu

27.01.2020
V dnešní recenzi se podíváme na sportovní bezdrátová sluchátka, která se chlubí tím, že se dají používat i při plavání. Model z řady JBL Endurance jsme tu už párkrát měli (Peak/Run/Sprint) a tak budeme mít alespoň porovnání, v čem všem je dnes testovaný model Endurance Dive jiný.

Provedení

Tělo sluchátek je z plastu, většina povrchu je však pogumovaná a to včetně propojovacího kabelu, který je tak akorát dlouhý. Špunty jako takové jsou silikonové, stejně jako ergonomické nástavce do uší. Sluchátka působí bytelným dojmem, který možná trochu kazí odhalení microUSB konektor pro nabíjení. To je trochu udivující vzhledem k určení tohoto modelu.

JBL Endurance Dive

Ergonomie a ovládání
JBL Endurance Dive disponují třemi velikostmi vyměnitelných špuntů společně se silikonovým nástavcem a pogumovanými nožičkami. Všechny tyto prvky by se v ideálním případě měli postarat o to, že budou sluchátka jak pevně držet, tak se pohodlně nosit. Při zvolení správné velikosti sluchátka opravdu dobře drží v uších, i když při plavání s tím možná může být trochu problém, vzhledem k odporu vody. Sluchátka jako taková jsou velice lehká a nosí se pohodlně. Propojovací kabel není ani dlouhý, ani krátký a tak nikde nepřekáží.

Vzhledem k absenci jakýchkoliv fyzických tlačítek je ovládání sluchátek založeno jen na několika dotykových gestech. S tím může být z počátku problém, v návodu jsou však všechny funkce vysvětleny. Ovládání hlasitosti směrem nahoru a dolů nefunguje zcela spolehlivě, je však otázkou, zdali je na vině nešikovnost uživatele nebo nepřesná citlivost dotykových ploch.

JBL Endurance Dive

Zvuk
Zvuková stránka není bohužel silnou stránkou tohoto modelu, a to vlivem (dle mého názoru) nešťastného naladění požitých měničů. Charakter zvuku je až nepříjemně světlý s velmi výraznými výškami. To jednak způsobuje potenciálně nepohodlný poslech pro některé citlivější posluchače, především ale dochází k výraznějšímu zkreslení při vysokých hlasitostech. Zvukový profil sluchátek mne velmi překvapil, neboť je s ohledem na ostatní JBL sluchátka poměrně ojedinělý.

Daleko příjemnějšího zvukového projevu jsem dosáhl při úpravě ekvalizéru, ve kterém jsem stáhl vyšší frekvence, čímž se zvukový projev alespoň trochu vyvážil. Možnosti ekvalizéru však uživatelé nemají k dispozici vždy, zejména pak při plavání, což je jeden z hlavních taháků tohoto modelu. Stažením vyšších frekvencí sice dojde k osekání nepříjemných výšek, ze zvuku se pak ale mohou téměř vytratit některé prvky, jako jsou například činely.

JBL Endurance Dive

Resumé
JBL Endurance Dive je poněkud zvláštní model. Z hlediska provedení a ergonomie mu není příliš co vytknout, v tomto ohledu sluchátka odpovídají svému sportovnímu zaměření. Z hlediska zvukové produkce však JBL disponuje mnohem povedenějšími a příjemnějšími modely, a to i v kategorii sluchátek pro aktivní uživatele. Pokud vám tedy nejde vyloženě o poslech při plavání a interní paměti, porozhlédněte se jinde.

JBL Endurance Dive
" class="more-information">viac informácií...

Japonský KENWOOD uvádza na trh dva modely domácich štýlových DAB+/FM rádii

26.01.2020
Značka KENWOOD, ako jeden zo svetovo najrešpektovanejších svetových výrobcov rádií, autorádií a vysielačiek prichádza na trh s novinkami v oblasti domácimi prenosnými rádiami. Digitálne vysielanie (DAB+) tu už máme pár rokov a je škoda naň neprejsť.

Kenwood CR-M10DAB
" class="more-information">viac informácií...

JBL Boombox vs. JBL Boombox 2

24.01.2020
Do rúk sa nám dostala od výrobcu už oficiálna špecifikácia na nedávno predstavenú novinku JBL Boombox 2. A my sa s vami s ňou podelíme a rovno si parametre porovnáme s predchádzajúcim modelom.
JBL Boombox JBL Boombox 2 Bluetooth v4.2 v5.1 Meniče 2x4" + 2x20mm 2x4" + 2x20mm Výkon 2x20W(batéria); 2x30W (sieť) 2x30W(batéria); 2x40W (sieť) Frekvenčný rozsah 50Hz - 20kHz 50Hz - 20kHz Batéria 74Wh 72.6Wh Výdrž 24 hodín 24 hodín Čas nabíjania <6.5 hodiny <6.5 hodiny Rozmery 254.5 x 495 x 195.5mm 256.1 x 484.43 x 200.75mm Hmotnosť 5.25kg 5.91kg
Reproduktor by v našich končinách mal byť dostupný v priebehu apríla 2020 za približnú cenu 499,- €" class="more-information">viac informácií...

Harman Kardon představil zajímavou konkurenci AirPods

23.01.2020
Společnost Harman Kardon je mezi příznivci Applu známá především díky průhledným reproduktorům Soundsticks, které byly jednu dobu prodávány v Apple Storech. V minulosti Harman Kardon produkoval také sluchátka, avšak od toho později upustil. Představení AirPods a později AirPods Pro však zřejmě zahýbalo celým světem natolik, že se tohoto malého zemětřesení rozhodl Harman Kardon využít a znovu vpluje do vod sluchátkového průmyslu. Po šesti letech totiž představil nová bezdrátová sluchátka, která mají přímo konkurovat AirPodům.

Kromě bezdrátových in-ear sluchátek s označením Fly TWS představil Harman Kardon ještě klasická bezdrátová over-ear sluchátka, jež nesou označení Fly ANC. S nimi chce společnost bojovat proti konkurenci v podobě Bose 700, Sony WH-1000XM3, Bowers & Wilkins PX7 a dalším sluchátkům v cenové hladině 350 až 400 dolarů (7.900 až 9.000 korun bez daně a dalších poplatků). Za Fly ANC si Harman Kardon chce 250 dolarů (5.600 korun bez daně a dalších poplatků). Tato sluchátka nabízí 40mm drivery společně se zvukem, který je perfektně optimalizovaný na cestování. Přívlastek ANC označuje technologii Active Noise Cancelation, tedy aktivní potlačení okolního hluku, které můžeme znát například z AirPods Pro. Výdrž baterie sluchátek Fly ANC je okolo 20 hodin při zapnutém aktivní potlačení hluku, v případě deaktivace této funkce se výdrž baterie dostává na úctyhodných 30 hodin. Ani u jednoho modelu není nicméně zatím jasné, kdy se dostane na pulty obchodů." class="more-information">viac informácií...

JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum

21.01.2020
Na predstavení herného príslušenstva pod nehernou technologickou značkou dnes už nie je nič unikátne. JBL to však aj tak dokázalo ozvláštniť predstavením novej série herných headsetov, ktoré obohatilo o nové technológie z vlastnej dielne.
JBL Quantum, ktorú tvorí sedem herných headsetov a jeden model herných reproduktorov. Začnime teda s osamotenými reproduktormi.

Tie nesú názov JBL Quantum Duo a na pohľad okamžite zaujmú otvorenými drivermi, ako aj farebným podsvietením. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o plne programovateľné podsvietenie, no reproduktory majú ponúknuť niekoľko farebných nastavení a správaní.

Ich silnou stránkou je nová technológia Dolby Digital, ktorá dokáže simulovať priestorový zvuk, vďaka čomu budú môcť hráči rozpoznať smer prichádzajúceho zvuku aj bez slúchadiel. K počítaču, ale aj k Macu alebo herným konzolám sa pripájajú cez USB port. V predaji budú od apríla za odporúčanú cenu 159 €.

JBL Quantum

Ponuku herných headsetov na druhej strane otvára výrazne lacnejší model JBL Quantum 100, ktorý pri cene 39,99 € stavia na rovnakej zvukovej technológii JBL QuantumSOUND, ako aj vyššie sopmínané reproduktory. V tomto prípade ide o drôtový headset s 3,5-mm jackom, čo platí aj pre vyšší model Quantum 200 s cenou 59,99 €.

Model JBL Quantum 300 s cenou 79,99 € je taktiež drôtový, no ponúka už aj priestorové ozvučenie JBL QuantumSURROUND s možnosťou pripojenia slúchadiel cez USB Audio adaptér. Model Quantum 400 s cenou 99,99 € k tomu pridáva už aj technológiu DTS Headphone 2.0 a softvér JBL QuantumENGINE s priamym pripojením slúchadiel cez 3,5-mm jack alebo USB.

JBL Quantum

Headset JBL Quantum 600 s cenou 149 € už okrem 3,5-mm jacku ponúka aj bezdrôtové pripojenie, no iba cez 2,4 GHz pásmo a bez aktívneho potláčania okolitého hluku. Túto funkciu ponúkne až headset JBL Quantum 800, ktorý za 199 € ponúka už aj pripojenie cez Bluetooth 5.0.

Vlajkovou loďou napokon bude headset JBL Quantum ONE s proprietárnou technológiou JBL QuantumSPHERE 360 pre plnohodnotné priestorové ozvučenie hier. Najvyšší model bude stáť 249 € a do predaja dorazí aj so zvyškom série v priebehu apríla." class="more-information">viac informácií...

JBL Tune 220TWS - true wireless slúchadlá za stovku

17.01.2020
True wireless slúchadlá s cenovkou tesne pod sto eur konkurujú drahším AirPodom od Applu. Ponúkajú zvuk JBL Pure Bass a spolu s nabíjacím puzdrom až 19 hodín prehrávania hudby.

Základné parametre:

Hmotnosť 56 gramov, veľkosť meniča 12 mm, frekvenčná odozva: 20 Hz – 20 kHz, impedancia 32 ohmov, Bluetooth 5.0, kapacita batérie v jednom súchadle 22 mAh, batéria v nabíjacom puzdre 410 mAh, doba nabíjania 2 hodiny, čas prehrávania 3 hodiny, celkový čas prehrávania s nabíjacím puzdrom 19 hodín, kompatibilita s Androidom a iOS.

Obsah balenia:
Slúchadlá JBL Tune 220TWS, USB-C nabíjací kábel, nabíjacie puzdro, dokumenty.

JBL Tune 220TWS

Výrobca upozorňuje na 12 mm meniče vybavené zvukom JBL Pure Bass, ergonomický dizajn, ktorý je vhodný na celodenné nosenie a elegantný kovový povrch v niekoľkých farebných variantoch.

Slúchadlá poskytnú tri hodiny prehrávania na jedno nabitie a ďalších 16 hodín z nabíjacieho puzdra vreckovej veľkosti. Pomocou ovládacích prvkov na slúchadlách môžete prepínať medzi skladbami, pozastaviť prehrávanie, uskutočnovať telefonické hovory a spustiť hlasového asistenta.

JBL Tune TWS220 sú v slovenských obchodoch dostupné za 99 eur v štyroch farbách: čiernej, bielej, modrej a ružovej.

JBL Tune 220TWS
" class="more-information">viac informácií...

CES 2020: Novinka Harman/Kardon SoundSticks 4 - ikonický dizajn je s nami už 20 rokov

15.01.2020
Verili by ste tomu, že tento inkonický reproduktor je tu s nami už 20 rokov v takmer nezmenenej podobe? Harman/Kardon Soundsticks je vystavený aj v múzeu národného umenia a teraz prichádza k nám už vo štvrtej verzii v takmer nezmenenej podobe.
viac informácií...

CES 2020: Novinka JBL Boombox 2 s epickým zvukom celý deň

14.01.2020
Povstaňte. Prichádza nový kráľ v prenosných reproduktoroch. Monštrózny JBL Boombox je ešte hlasnejší, krajší a odolnejší ako jeho predchodca. Tento reproduktor je to, čo chcete.

V tele je ukrytá aj patentovaná technológia JBL PartyBoost vďaka ktorej sa môžete spojiť s neobmedzeným počtom ďalšich reproduktorov a užiť si tak jedinečnú párty.

Cenu očakávame na úrovni 499,- € s dostupnosťou počas apríla 2020. Preto je už dnes prvá verzia reproduktoru JBL Boombox za akciovú výpredajovú cenu. Ak nepotrebuješ funkciu PartyBoost, ktorá nie je kompatibilná s JBL Connect+, tak nemáš nad čím váhať.

Nezabudni nás sledovať ďalej a dozvieš sa o ďalších novinkách predstavených na výstave CES v Las Vegas či viac podrobností o predstavených produktoch, keď budeme mať k dispozícii kompletnú špecifikáciu.

JBL Boombox 2
" class="more-information">viac informácií...

CES 2020: Novinka JBL Horizon 2

13.01.2020
Prvá generácia populárneho rádio budíku je už s nami vyše 5 rokov! A je to tak geniálne, že nebolo treba ho za celý čas vôbec inovovať. Jeho sláva upadne s nástupom ďalšej generácie. Druhá generácia rádio budíku má inovovaný dizaj, veľký LCD displej, osvetlenie okolia a predvoľby pre obľúbené rádio stanice.

JBL Horizon 2 vás nebude budiť nejakým "plechovým" zvukom. Vďaka technológii JBL Original Pro Sound, ktorá je integrovaná aj do väčšiny slúchadiel či prenosných reproduktorov, sa budete budiť príjemne s dokonalým hudobným prejavom. Reproduktor poskytuje  hlboké basy, pôsobivé zafarbenie a udržiava stabilnú rovnováhu medzi nízkymi a vysokými frekvenciami.

JBL Horizon 2 je druhým prijímačom DAB/FM vysielania od JBL, po najpredávanejšom DAB tuneri JBL Tuner na európskom trhu.

JBL Horizon 2

Ďalšie funckie JBL Horizon 2:
- Bezdrôtové streamovanie Bluetooth: pripojte si k reproduktoru akékoľvek Bluetooth zariadenie
- FM a DAB rádio: kvalitný príjem rádio vysielanie pomocou DAB. Ak nie ste v pokrytí DAB, poslúži vám stále dobre aj FM vysielanie
- Nabite si cez noc svoj telefón: integrovaná dvojica USB portov vám zabezpečí, že ráno máte nabitý svoj telefón
- Otočný ovládací gombík: Pomocou jediného tlačídla si rýchlo vyberiete čas budeni, odložíte budík, nastavíte hlasitosť, či zapnete a vypnete osvetlenie.

Nezabudni nás sledovať ďalej a dozvieš sa o ďalších novinkách predstavených na výstave CES v Las Vegas či viac podrobností o predstavených produktoch, keď budeme mať k dispozícii kompletnú špecifikáciu." class="more-information">viac informácií...

Prvá horúca novinka JBL na CES 2020: Slúchadlá JBL Club

10.01.2020
Na najväčšom svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky v Las Vegas, uviedla americká značka JBL, novú sériu slúchadiel JBL Club, ktoré boli inšpirované skúsenosťami profesionálnych hudobníkov a prispôsobujú zvuk každému poslúchačovi vďaka technológii JBL Pro Sound, Personi-Fi™. Navyše slúchadlá prinášajú pokročilú technológiu Noise Cancelling, spolu už dnes všadeprítomnou podporou inteligentných asistentov.

Nezabudni nás sledovať ďalej a dozvieš sa o ďalších novinkách predstavených na výstave CES v Las Vegas či viac podrobností o predstavených produktoch, keď budeme mať k dispozícii kompletnú špecifikáciu.

" class="more-information">viac informácií...

Krásne romantické vlny za pár minút s kulmou REVLON Pro Collection Salon Long-Last Curls and Waves Styler

08.01.2020
Ako influencerka som bola vybraná do tímu nezávislých testeriek, aby som nestranne otestovala produkty a napísala svoje postrehy, pocity či skúsenosti.

Vynikajúce výsledky? No čo Vám budem hovoriť... Jednoducho a rýchlo! Nie som typ ženy, ktorá by ráno musela stáť hodiny pred zrkadlom. Chýba mi na to hlavne ten čas. Celá starostlivosť o seba samu prichádza až neskoro večer, keď deti zaspia. Ráno som zvyknutá v prvom rade urobiť deťom raňajky, vyčistiť si zuby, všetkých obliecť, sebe naniesť krém na tvár, špirálu, rúž, rozmotať si vlasy z drdolu a pod. A šup starať sa ďalej o deti. Avšak! Táto kulma Vám vytvorí dokonalé kučery naozaj už za pár minút.

Ako som písala vyššie, s kučeravými vlasmi ako pudel vyzerali moje vlasy, ako to len popísať... divne. A to je práve to kúzlo kulmy REVLON. Každá žena si urobí vlny podľa svojej predstavy. Túžite po hustých kučerách? Nech sa páči, nastavte si teplotu na hornú hranicu stupňov. Chcete mať skôr nežné vlny? Stačí ubrať na teplote, nechať pôsobiť kratšiu dobu a môžete začať kúzliť.

Revlon RVIR1159

Čo sa mi obzvlášť páči, je uchytenie vlasov pomocou klieští. Niektoré kulmy ich nemajú. Jednu takú som kedysi vlastnila a nie raz som si popálila prsty. A pekne to bolelo. S touto kulmou sa mi to už nestane. Kliešte jednoducho uchytia jednotlivé pramienky vlasov a natočia ich do požadovaného tvaru. U mojej predchádzajúcej kulmy mi však chýbal aj stojanček. Táto ale stojanček má, čiže sa Vám nemôže stať, že by ste spálili povrch podkladu, na ktorom ju máte položenú.

Kulmu používam na cca 140/160 °C. Natáčam pramienok po pramienku. Pri každom natočení  narátam do desať a kliešte otvorím. Následne aplikujem fixačný sprej na vlasy a je hotovo. Nepoužívam ju každé ráno, ale každé druhé. Povrch kulmy obsahuje meď a zlato, ktoré uzatvoria teplotu vo vlasoch, čím zabezpečia dlhotrvajúci styling. Aj na druhý deň po použití, na pomerne nízkej a k vlasom šetrnej teplote, tak mám stále zaujímavé, zľahka zvlnené vlasy. A je mi ľúto tie jemné kučierky rozčesávať a opäť natáčať.

Som s kulmou REVLON veľmi spokojná a odporúčam ju všetkými desiatimi. Veď sa môžete pozrieť na priloženú fotografiu a posúdiť sami. Také romantické vlny som vytvorila presne za 9 minút - stopovala som na hodinkách! Pre mňa je táto kulma takým malým záchrancom. Neviem si predstaviť ísť von bez zvlnených vlasov v rozpustenom stave - bez gumičky. Kto tiež vlastní riedke, jemné vlásky, určite mi rozumie.

Revlon RVIR1159

Musím podotknúť, že sa kučery páčia nielen mne, ale hlavne mojej drahej polovičke, manželovi. Vždy sa obliekam, líčim a celkovo sa o seba starám tak, aby som sa páčila hlavne jemu. Teraz to svoj účel plní a ja môžem byť spokojná, že moje starosti s vlasmi konečne skončili.

Ak Vás zaujíma niečo, čo ste sa v tomto článku nedozvedeli, neváhajte mi napísať na môj
Insta profil. Rada na všetko odpoviem. Už teraz sa teším na ďalšie články.

Revlon RVIR1159" class="more-information">viac informácií...

JBL Pulse 4 roztancuje každú party unikátnou svetlenou šou

02.01.2020
JBL Pulse 4 je práve ten druh zariadenia, ktoré ho na míle odlíši od ostatných a nechá ich doslova v tieni. Do redakcie nám prišila jeho najnovšia generácia, ktoré vyzerá ešte lepšie ako predchádzajúca verzia. Počas dlhých večerov nám robila milú spoločnosť.

Dnes sme skôr zvyknutí na odľahčené výrobky, takže keď som vybalil reproduktor, prekvapila ma jeho pomerne vysoká hmotnosť. V prípade tohto druhu zariadenia ide o pozitívny fakt. Znamená to totiž, že výrobca nešetril na zvukovom meniči, ktorý má 5,7 cm.

Reproduktor má 96 x 96 x 207 mm, 1,26 kg a výstupný výkon 20 W. Nabíja sa cez USB-C (zhruba 3,5 hodiny). Prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 4.2, frekvenčná charakteristika je 70 Hz až 20 kHz.

JBL Pulse 4

Batéria v JBL Pulse 4 má kapacitu 7 260 mAh a vydrží 12 hodín na jedno nabitie. Ako sa na správny party reproduktor patrí, nechýba mu vodeodolnosť (IPX7), takže sa jeho majiteľ nemusí báť ani prípadného ošpliechania vodou alebo zmoknutia v daždi.

To, čím je JBL Pulse 4 jedinečným, je pôsobivá svetelná show. Zabudnite na predstavu o farebnej hudbe retro diskotéky, toto je úplne iná liga! Farby sa zlievajú, zmiešavajú do rôznych odtieňov a meniacich sa textúr. Ak si myslíte, že to bude zaujímavé skôr pre deti, mýlite sa.

JBL Pulse 4

Neviem to ako v JBL dokázali, ale LED displej na JBL Pulse 4 je doslova hypnotizujúci. Sprevádza vás obľúbená hudba a vy neviete od tohto žiarivého divadla odtrhnúť oči. Aby ste naplno využili možnosti svetelnej show, potrebujete mať nainštalovanú aplikáciu JBL Connect. Tá slúži na ovládanie a nastavenie rôznych režimov. Možností je neuveriteľne veľa, napríklad Color Picker – odfotíte interiér a následne prenesiete farebnú schému pozadia do displeja.

Nesklamalo ma ani hudobné podanie. JBL patrí pod skupinu Harman, ktorá vyrába špičkové hudobné systémy Harman Kardon. Treba si však uvedomiť, že tento model je určený skôr na zábavu, kde naplno vyniká vďaka hudobnej a originálnej svetelnej šou.

JBL Pulse 4

Jedinú vec, ktorú by som Pulse 4 vytkol, je absencia equalizéru. Tým však disponuje väčšina hudobných prehrávačov, takže to nie je niečo, čo by výrazne obmedzovalo funkcionalitu reproduktoru. Zariadenie tiež nepodporuje handsfree, vzhľadom na využitie to nepovažujem za nedostatok.

Funkcia JBL PartyBoost dokáže spárovať viacero reproduktorov od JBL. Ak máte dva, môžete využiť režim Stereo, ak ich dáte dokopy viac (maximálne 100), poslúži Party mód. Cena zariadenia je 229 eur, predáva sa v bielom a čiernom prevedení.
Reproduktor JBL Pulse 4 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

JBL Pulse 4

Naše hodnotenie: 88%
Výhody
+ unikátna svetelná show
+ vyvážený priestorový zvuk
+ vodeodolnosť
Nevýhody
- chýba mikrofón a 3,5 mm audio konektor
- nedá sa využiť ako power banka

JBL Pulse 4
" class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL/Under Armour Flash – True Wireless sluchátka pro sportovce?

31.12.2019
V dnešní recenzi se podíváme na stylová sluchátka, která vzešla ze spolupráce mezi společnostmi JBL a Under Armour. Výsledek spolupráce mezi těmito dvěma firmami jsme tu už v minulosti měli, shodou okolností přesně před rokem – JBL Train Under Armour. Dnešní testovaná sluchátka jsou zcela odlišná, jde o tzv. true-wireless pár podobný „civilním“ JBL Reflect Flow, které jsme tu měli před měsícem.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
Ergonomie
Co se ergonomie týče, jde o klasická špuntová sluchátka s několika možnostmi použitých ergonomických dílů. Uživatel má na výběr tři velikosti špuntů jako takových, stejně jako tři velikosti silikonových Flex Fit nástavců. Při zvolení vhodné kombinace sluchátka velmi dobře drží. Hodnocení pohodlí bude velmi individuální, někomu tento typ sluchátek sedí, někomu nikoliv.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
JBL Under Armour® Sport Wireless Flash

Ovládání
Každé sluchátko má na svém těle jedno tlačítko a ovládací schéma je tak totožné jako u modelu JBL Reflect Flow. Na jedné straně se sluchátka zapínají/vypínají, na druhé se ovládá přehrávaná hudba, resp. hovory. Kvůli omezenému počtu tlačítek je ovládání trochu krkolomné, ale v návodu je naštěstí vše vysvětleno. Například na takový reset Bluetooth připojení bez nahlédnutí do manuálu jen tak nepřijdete.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash

Zvuk
Ani po zvukové stránce se toho příliš nezměnilo. Dobré izolační vlastnosti sluchátek způsobují dobré ponoření do poslechu, na druhou stranu je u těchto sluchátek poměrně silně cítit vnitřní tlak vznikající kompletním utěsněním ucha. Charakter zvuku jako takový je opět stejný, zvýrazněné basy a výšky, „moderní JBL zvuk“, slušná hlasitost a čitelnost. Vzhledem ke specifikacím a použitém hardwaru nemůžeme očekávat nějaké zásadnější změny v porovnání s výše uváděným modelem JBL Reflect Flow.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash

Závěr
Jsou pro vás JBL Reflect Flow příliš nudná, nestylová nebo příliš barevná sluchátka? JBL Under Armour Flash spojují stejné specifikace a funkce, ale s trošku „drsnějším“ designem a dle mého názoru povedenější nabíjecí krabičkou. Vizuální provedení, stejně jako použité materiály sluchátkům sluší, odolnost proti vodě a další doprovodné funkce také nejsou k zahození. Zvuková stránka nenadchne, ani neurazí. Poněkud překvapivě model od Under Armour nepodporuje rychlé nabíjení a oproti Reflect Flow postrádá Bluetooth 5. Jestli vám zhruba tisícikorunový příplatek za výše zmíněné stojí, je jen na vás.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
" class="more-information">viac informácií...

JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, ktorá sa dobre nosí

27.12.2019
Úplne bezdrôtové slúchadlá sa v poslednom čase tešia veľkej obľube, možno práve preto, že ide o dvojicu štupľových slúchadiel, ktoré sú samostatne zasunuté do ucha a nepotrebujú žiadne ďalšie fyzické prepojenie. Môžete ich tak jednoducho nosiť stále pri sebe. Zatiaľ čo donedávna tento typ slúchadiel dokázali ponúknuť iba technologické giganty ako Samsung, Sony a podobne, dnes je ich ponuka pomerne široká a vybrať si medzi nimi nie je práve jednoduché. Jeden z kandidátov je aj testovaný model JBL Tune 120TWS.

Slúchadlá používajú 5,8 mm meniče a poskytnú frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz. Ako som spomínal, nepoužívajú žiadnu mobilnú aplikáciu, takže zvuk je prednastavený „zo škatule“ a nemožno s ním nijako manipulovať. Počas testu som však na to ani nepociťoval žiadnu potrebu. Slúchadlá Tune 120TWS poskytujú slušný zážitok z počúvania vďaka vyrovnanému prednesu, viac než dostatočnému výkonu a prijateľnej výdrži. To všetko navyše dostanete za necelých 100 eur. No nekúpte to..." class="more-information">viac informácií...

JBL Reflect Flow: Kvalita v strednej triede

23.12.2019
Športové slúchadlá JBL Refl ect Flow sa pýšia nielen dizajnom či množstvom funkcií, ale hlavne zvukom. Mnohé firmy ponúkajú "športové slúchadlá", žiaľ, málo z nich je aj reálne funkčných.
" class="more-information">viac informácií...

Solárne slúchadlá JBL REFLECT Eternal nebudete nikdy nabíjať

19.12.2019
Na crowdfundingovej kampani sa objavili nezvyčajné slúchadlá od JBL. Ich hlavnou devízou je funkcia samonabíjania, na svoju prevádzku si teda vystačia aj bez elektrickej zásuvky.

Podľa slov výrobcu, ak sa budete pohybovať vonku 1,5 hodiny denne, získate 68 hodín prehrávania bez potreby pripojenia k nabíjačke. Pri 2 hodinách vonku denne je to až 168 hodín a viac ako 2,5 hodiny poskytne prakticky neobmedzenú dobu prehrávania.

JBL REFLECT Eternal používajú technológiu Exeger Powerfoyle, ktorá transformuje prírodné aj umelé svetlo na bezplatnú, udržateľnú energiu a prispievajú tak k menšej uhlíkovej stope.

V JBL REFLECT Eternal nájdete známu technológiu Ambient Aware & TalkThru, ktorá vám umožní ostať aj počas počúvania v kontakte s okolím. O zvuk sa starajú 32 ohmové 40 mm meniče, ktoré prenášajú frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz. Umožňujú handsfree hovory, spárovanie s viacerými zariadeniami a ovládanie hlasového asistenta.

JBL Reflect Eternal

Slúchadlá sa dajú nabíjať aj štandardne cez USB kábel, za 15 minút sa majú dobiť na dve hodiny prehrávania, na plnú kapacitu to trvá približne 2 hodiny. Lítiovo-iónová batéria má kapacitu 700 mAh. Certifikát IPX4 umožňuje používanie slúchadiel v daždi, alebo vo fitku vďaka odolnosti voči potu.

V kampani na Indiegogo sa ponúkajú s výraznou zľavou, namiesto 148 € je to vcelku zaujímavých 89 €. Môžete si vybrať z dvoch farieb, zelenej a červenej, jediný problém vidíme v termíne dodania, ktorý má byť až v októbri 2020." class="more-information">viac informácií...

Videorecenzie na designový reproduktor JBL Pulse 4

19.12.2019
Nezávisle na sebe tu máme hneď dve videorecenzie na najkrajší reproduktor na trhu: JBL Pulse 4. Aj keď reproduktoru niečo chýba, oproti svojmu predchodcovi je na pohľad krajší a samozrejme aj kvalita zvuku sa posunula ďalej. Však sa presvedčte sami.

" class="more-information">viac informácií...

Tipy na darčeky pod stromček

17.12.2019
V koncoročnom technologickom časopise PC Revue sú uverejnené tipy na darčeky pod stromček. Redaktori si vybrali aj z portfólia značky JBL. Pozrite sa s nami, čo odporúčajú.

BEZDRÔTOVÉ SLÚCHADLÁ JBL TUNE 500BT

Pohodlné slúchadlá JBL TUNE500BT sú vybavené 32 mm meničmi JBL a zvukom JBL Pure Bass. Umožňujú streamovanie výkonného zvuku bez káblových pripojení až 16 hodín, takisto pripojenie k Siri alebo Google Now bez použitia vášho mobilného telefónu. Ak prichádza telefonický hovor v priebehu sledovania videa na inom zariadení, slúchadlá JBL TUNE500BT plynule prepnú na váš mobil. K dispozícii sú v štyroch jasných farbách s možnosťou sklopenia na ich jednoduchú prenosnosť.

JBL Flip 5

BEZDRÔTOVÉ SLÚCHADLÁ JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH
Slúchadlá poskytujú skutočne bezkáblový zážitok a vďaka vodotesnosti IPX7 a nadstavcom do uší Sport Flex Fit ide o skutočné športové slúchadlá, vhodné na všetky kondičné tréningy. Prostredníctvom technológie BionicHearing, vybavenej technológiou TalkThru, môžete počuť svojho trénera a prostredníctvom technológie AmbientAware môžete počúvať svoje okolie na zaistenie zvýšenej bezpečnosti. Batéria vydrží 5 hodín na jedno nabitie. Ak ste na cestách, môžete svoje slúchadlá použiť na ďalších 20 hodín prehrávania pomocou dizajnového hliníkového nabíjacieho puzdra. Slúchadlá majú výrazný zvuk ladený pre šport s bohatými basmi, ktoré obohatia váš tréning.

JBL Under Armour® Sport Wireless Flash
" class="more-information">viac informácií...

JBL Tune 750BTNC: Obklopený tichom

13.12.2019
Technológia potláčania okolitého hluku bola dlhší čas iba výsadou drahších modelov. JBL ju teraz ponúka aj v cenovo relatívne prístupnejších slúchadlách. K takým patrí aj testovaná novinka, model JBL Tune 750BTNC.

Klamal by som, keby som tvrdil, že som nečakal, že slúchadlá budú dobre hrať. Bol som však zvedavý aj na účinnosť potlačenia šumu. Ani v jednom prípade novinka nesklamala. Zvuk je plný, s výbornou dynamikou a nikde nič nechýba. Výšky sú jasné, stredy zrozumiteľné a basov je dostatok. Obvody ANC vás celkom slušne oddelia od rušivého okolia. Treba však dôrazne varovať pri používaní takýchto slúchadiel pri pohybe po uliciach. Veľmi ľahko totiž prepočujete auto či iný dopravný prostriedok a kvalitný zvuk za to určite nestojí. Naopak, pri cestovaní vlakom, autobusom či električkou ide o veľmi dobrú voľbu. Vďaka dobre nasta vanému prítlaku slúchadlá neobťažujú ani pri dlhšom nosení, nemajú však ani tendenciu padať. Medzi štvoricou farieb si vyberú mladší aj starší používatelia, povrch je matný." class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL Pulse 4: Dobrý zvuk a plno barev k tomu

11.12.2019
Společnost JBL si pro letošní podzim připravila novou verzi populárního přenosného reproduktoru JBL Pulse, který nyní přichází ve své čtvrté generaci. Světelnými efekty vybavený bezdrátový reproduktor prodělal zásadní proměnu, v dnešním testu se podíváme na to, jak se povedla.

Provedení

Poměrně masivní tělo reproduktoru je vyrobené ze dvou materiálů. Na horní a spodní straně se nachází profilovaný pogumovaný plast, který reproduktoru jednak dodává stabilitu a také jistou úroveň odolnosti. Po obvodu horního plastového okraje jsou rozmístěny všechny ovládací prvky. Na spodní straně reproduktoru se nachází bass reflex, na horní je pak pod plastovým krytem zvukový výstup reproduktoru, který tak reprodukuje zvuk směrem vzhůru. Zbytek těla reproduktoru (tedy zhruba 90% plochy) tvoří průhledný akrylátový obal, za kterým se nachází 360 stupňový světelný panel, který se stará o světelné efekty. Na „zadní“ straně reproduktoru ne nachází nabíjecí konektor (USB-C) s praktickou notifikační diodou indikující stav nabití baterie.

Pogumované prvky reproduktoru jsou v pořádku a plní svůj účel, tlačítka mají jistý chod a působí také solidním dojmem. Největším problémem je onen akrylátový kryt, jež tvoří naprostou většinu povrchu reproduktoru. Vzhledem k použitým materiálům si nejsem zcela jistý jeho odolností vůči fyzickému poškození (od škrábanců, oděrek až po případné praskliny), to jsem však z pochopitelných důvodů nemohl otestovat. Co jsem však otestovat mohl je to, jak reaguje na běžnou manipulaci. Akrylátový povrch je přímo magnetem na otisky prstů a další stopy po zacházení, což v kombinaci se světelnými efekty není zcela ideální, neboť je na něm všechno vidět. Reproduktor je tak třeba často otírat hadříkem, neboť jakékoliv upatlání světelné prvky zvýrazní.

JBL Pulse 4

Ovládání
K ovládání reproduktoru slouží jak fyzická tlačítka umístěná na něm – play/pause, hlasitost, Bluetooth párování, On/Off, PartBoost a tlačítko pro přepínání světelných efektů, tak doprovodná aplikace JBL Connect. Ta toho dokáže opravdu dost, zejména s ohledem na nastavení světelných efektů. Těch je 5 druhů dle typu jejich vizualizace s tím, že 5. z nich je zcela uživatelsky nastavitelný. V rámci něj je možné zcela upravit podobu světelných efektů, včetně barev, barevných přechodů, tvarů, směrů atd. Díky aplikaci je možné světelné efekty nastavit snad všemi způsoby, jaké vás mohou napadnout. A je jedno, jestli hledáte jednoduchý dvoutónový efekt, nebo nějakou divočinu. Kromě ovládání světelných efektů umí aplikace ještě propojit reproduktor s dalšími (skrze funkci PartyBoost) kompatibilními zařízeními, stejně jako umožní párování dvou modelů do stereofonního režimu. Samozřejmostí je zobrazení indikátoru stavu baterie, firmwaru a dalších obvyklých věcí.

JBL Pulse 4

Zvuková produkce
Co se zvukové produkce týče, JBL přenosné reproduktory umí. O tom jsme se mohli přesvědčit již několikrát a Pulse 4 není výjimkou. Navzdory stále ještě relativně kompaktní velikosti je zvuk překvapivě hutný, s tradičně zvýrazněnými basovými frekvencemi. Poslech je však příjemný a to na všech úrovních hlasitosti. Osobně se mi projev zvuku s narůstající hlasitostí líbil čím dál víc. Co se týče výkonu, pro domácí poslech je zcela dostatečný a pro potřeby podkresu běžné místnosti si vystačíte zhruba s polovinou hlasitosti. V tomto režimu je reproduktor jako doma a dokáže si poradit se všemi žánry. Při nižších hlasitostech se logicky hutnost trochu vytrácí, při těch vyšších reproduktor opravdu ožívá, ale v tomto režimu je trochu citlivější na přehrávaný obsah. Hudba s velmi výraznou basovou stopou může být pro malý měnič trochu oříškem a celkový přednes tak může být trochu plošší (například při tvrdší metalové muzice). Například s blues si však reproduktor skvěle poradil i při 100% nastavení hlasitosti.

JBL Pulse 4

Závěr
JBL Pulse 4 je po zvukové stránce povedený reproduktor. Problém však může být s cenovkou, která je poměrně vysoká zejména s ohledem na to, o jak specifický reproduktor se jedná. Světelné efekty jsou skutečně povedené (a například v režimu ekvalizéru opravdu respektují rytmus přehrávané hudby), otázkou však zůstává, jestli jsou pro případného zájemce natolik povedené, aby za reproduktor zaplatili téměř 6 tisíc korun. Reproduktor navíc postrádá jakékoliv další možnosti konektivity, nenajdeme zde tedy ani USB konektor, ani klasický audio jack. Pokud světelné efekty (a že je Pulse 4 umí) u svého bezdrátového reproduktoru nepotřebujete, například takový model Charge stojí za zvážení. Pokud vám však jde i o vizuální zážitek (případě hledáte reproduktor pro nějaký konkrétní barevný setup a mood lighting), JBL Pulse 4 bude dobrou volbou." class="more-information">viac informácií...

Recenzia JBL Live500BT: Oceníte ako hlavné multimediálne slúchadlá

09.12.2019
Inovovaná séria s rýchlym nabíjaním a výdržou až 30 hodín. Slúchadlá na hlavu s veľkými 50 mm meničmi poskytnú detailný zvuk. Vhodné sú aj na prenášanie, keďže sa dajú zložiť. Nielen otočením mušlí o 90°, ale aj sklopením v oblasti spojovacieho mosta.

Mäkké náušníky netlačia a oválny tvar umožní lepšie dosadnutie na hlavu. Ich tlak je mierne silnejší ako pri modeli od Sennheiser, ale nie dramaticky silnejší. Takže máte možnosť nosiť slúchadlá viac hodín bez rizika bolesti hlavy z nadmerného prítlaku. Škoda len slabšieho odhlučnenia vlastnej reprodukcie. Pri vysokej hlasitosti bude okolie počuť vašu reprodukciu.

Ovládanie je na pravej mušli a tlačidlá sú umiestnené tak, aby ste ich ľahko nahmatali. Máte pod kontrolou hlasitosť, hudbu aj hovory, navyše ale aj dva režimy, a to Ambient Aware a TalkThru. Prepínate sa medzi nimi jedným tlačidlom postupne. Najprv sa aktivuje režim, ktorý pomaly stíši hudbu a cez mikrofóny zosilní zvuky okolo vás. Druhým stlačením sa hudba dostane na vyššiu hlasitosť, nie však pôvodnú. Stále budete počuť aj okolité zvuky. Opätovným stlačením tlačidla sa vypnú tieto režimy a reprodukcia sa postupne vráti k pôvodnej hlasitosti a z mikrofónov nebudete počuť okolie. Je to veľmi efektné a prepínanie vás bude baviť.

Hudobne sú na tom veľmi dobre, dynamiku modelu od Sennheiser však nedosahujú. Sú však o polovicu lacnejšie. Získate silné basy a veľmi detailné stredy a výšky. Bez priameho porovnania s najdrahším modelom v teste by toto boli najlepšie hrajúce slúchadlá. Ocenili sme aj rýchle nabíjanie, keď za 15 minút získate 2 hodiny reprodukcie.

JBL Live500BT

Verdikt
JBL Live500BT oceníte ako hlavné multimediálne slúchadlá. Extra výdrž 30 hodín je jeden z hlavných faktorov pri rozhodovaní v prospech tohto modelu. Kvalitný zvuk a možnosť použiť s káblom je ďalšia výhoda. Nakoniec, aj ambientné zosilnenie sa nám páčilo. Nemusíte dávať slúchadlá z uší.

Výhody
+ Látkový poťah a skladateľnosť
+ Rýchle nabíjanie
+ Ambient režim
+ Detailnosť zvukového prejavu

Nevýhody
- Basy by potrebovali ešte viac dynamiky" class="more-information">viac informácií...

Sériové čísla na produktoch od JBL sú dôležité

05.12.2019
Často sa nás pýtate na dôveryhodnosť niektorých e-shopov a cien. Za niektorými „zázračnými cenami“ sú aj kotrmelce, ktoré sú schopní absolvovať medzinárodní podvodníci a špekulanti. Stále častejšie sa nám vyskytujú v servise reproduktory od JBL bez sériového čísla. Čo sú to za produkty? A čo to pre vás ako zákazníka znamená? To vám zodpovieme v našom článku.

Čo znamená nelegálna distribúcia a ako ju viete odhaliť? Nelegálna distribúcia znamená, že kupujete výrobok bez záruky ( prípadná oprava vás vyjde aj na 1/3 ceny výrobku). Zabudnite na užívateľský manuál v slovenskom alebo českom jazyku. Do výrobku „vstúpila“ neodborne  nepovolaná osoba, aby odstránila všetky stopy po ilegálnom zdroji tovaru a s veľkou pravdepodobnosťou minimálne narušila kompaktnosť výrobku. Od takéhoto výrobku dá „ruky preč“ každý oficiálny servis, od servisu značkových smartfónov až po laptopy a televízie. Za nelegálnou distribúciou si môžete napríklad predstaviť ľudí a firmy z južnej Ameriky, či rusky hovoriacich krajín. Nákupom takýchto výrobkov neriskujete len stratu záruky, ale aj nepoisti teľné nepríjemnosti v podobe škôd na majetku či zdraví.

S výrobkami JBL bez sériového čísla nikde na servise neuspejete. Takýto produkt nepochádza z oficiálnej distribúcie pre Českú a Slovenskú republiku. Pozrite sa na fotkách na rozdiely vo výrobkoch, ktoré mimochodom predáva jeden z najväčších Česko – slovenských IT distribútorov.

JBL Charge 4

Naschvál odstránené sériové číslo

Keď to zoberieme do extrému, je možné, že už originálnu krabicu nevlastníte a na reproduktore sa vám vydrala informácia o sériovom čísle. Síce by to musel byť veľký extrém, ale pripúšťame. Ale keď je naschvál odstránená informácia o sériovom čísle aj pod mriežkou reproduktora, tak evidentne niečo s reproduktorom nie je v poriadku. Na to, aby bol pre vás výrobok podozrivý, ho nemusíte hneď rozberať. Začnite krabicou a porovnajte s výrobným číslom voľne viditeľným na výrobku. Ak je chyba tu, bude aj na mieste, ktoré pozná len servis.

Oficiálnemu servisu JBL sa stáva často, že takto zákazníci chcú uplatniť  záruku na reproduktor, ktorý už nie je dávno v záruke, alebo záruku na tovar z vedome neoficiálneho predaja tým, že si zakúpia identický model s úmyslom použiť „novú krabicu“ a „nové doklady“ k starému výrobku  a do servisu pošlú starší a nefunkčný na reklamáciu. Takýto postup nepomôže. Servis zakaždým kontroluje zhodu všetkých podkladov a reklamáciu ako záručnú opravu neakceptuje.

Všimnite si chýbajúce informácie o sériovom čísle.

JBL Charge 4

JBL Charge 4

Rada na záver

Môžeme vám dať iba pár rád. Kupujte reproduktory JBL iba u overených predajcoch. Po kúpe si skontrolujte či sa nachádza vôbec nejaké sériové číslo na krabici a prípadne či sa zhoduje s tým, čo je na reproduktore. Skontrolujte, či obsahuje originálny užívateľský manuál dovozcu v českom a slovenskom jazyku. Ak sa toto na obale, resp. výrobku nenachádza, alebo nezhoduje, radíme okamžite takýto výrobok vrátiť a žiadať výrobok obsahujúci tieto náležitosti.

„FAKE“ výrobky JBL spravidla : nemajú výrobné číslo ani na krabici, ani na výrobku. Viaceré z nich majú slot na MicroSD kartu, ktoré nemá žiaden JBL výrobok. Takéto výrobky majú podozrivo nízku cenu na úrovni zlomku ceny.

Oficiálny servis JBL pre ČR a SR má online kontrolu sériových čísiel, s dlhoročnou históriou všetkých údajov. Táto kontrola je neverejná a „nastupuje“ až v samotnom reklamačnom procese.  Úspech značky JBL na našom trhu je spojený aj s promptným a skúseným zákazníckym servisom, prístupom k originálnym dielom, softwarovej a odbornej podpore." class="more-information">viac informácií...

JBL PartyBox 1000 s výkonom 1 100W je skutočná párty lahôdka

03.12.2019
JBL s ich radom PartyBox viackrát zdvihlo obočie konzervatívnejším zákazníkom. Ak medzi nich patríte, položte si na hlavu tehlu. Pri PartyBox 1000 vám obočie uletí do stratosféry. Tento reproduktor je zrejme najhlučnejší cirkus na kolieskach, a to doslova, s akým ste sa kedy stretli.

Pri tomto párty reproduktore zabudnite na batérie, elektrinu musíte čerpať zo siete. Prirodzene, preto chýba aj napájanie z auta, aké bolo pri niektorom z menších bratov tohto velikána. Autobatéria by utiahla možno úvodnú zvučku. V aute by ste s PartyBoxom 1000 tiež nepochodili pre jeho rozmery.

Poznáte tie čierne plastové smetné koše spred rodinných domov? Presne taký veľký je tento reproduktor. Hmotnosť? 34,7 kilogramu! Preto vyššie spomenuté kolieska. Konektivita je v podstate štandard triedy PartyBox. Výstup na mikrofón, gitaru, USB, AUX a vstupy a výstupy na RCA.
Skôr vás zaujme vrchná strana reproduktora. Na nej ako novinku nájdete tlačidlo na prepínanie medzi zdrojmi hudby a samozrejme Bluetoooth tlačidlo. Upúta tiež možnosť Smart DJ, Bass Boost má v tomto prípade dve úrovne. Avšak, ruku na srdce, toto všetko si všimnete až po tom, čo preskúmate DJ PAD, teda 16 tlačidiel, ktoré reagujú na tlak a prítlak.

JBL PartyBox 1000

Týmito tlačidlami meníte farbu osvetlenia, to už nie je len okolo reproduktorov, svieti celá predná plocha. Tlačidlá tiež slúžia na spúšťanie prednahratých zvukov a majú rôzne mixážne funkcie. Ak sa s nimi zžijete, bude až prekvapení, čo sa všetko dá pri s tak jednoduchými efektami robiť.
Nechýba ryha na uloženie smartfónu či tabletu. Trošku ma zamrzelo, že iPad Pro s 12,9-palcovou uhlopriečkou sem nevošiel doslova o milimetrík či dva. Na druhej strane, nabíjanie zariadení z reproduktora cez USB je perfektná vychytávka.

V balení nájdete aj náramok Air Gesture, ktorý má svietenie farebne zladené s reproduktorom. je vybavený gyroskopom vďaka čomu môžete náramkom na diaľku reproduktor ovládať. K dispozícii sú 3 gestá, čo by sa mohli na prvý pohľad zdať málo, no verte, že to bohato stačí. Zapnúť, vypnúť alebo prepnúť skladbu s náramkom zvládnete, ak by ste chceli robiť čokoľvek zložitej, ovládanie by nekomfortné.

JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox1000 ponúka možnosť spojiť dva reproduktory pomocou funkcie TWS, ktorá využíva na komunikáciu Bluetooth. Rozsah dynamickej frekvenčnej odozvy je 30 Hz až 20 kHz.

Otázne je, či sa v JBL rozhodli pre správny pomer cena/výkon. Reproduktor stojí u slovenského distribútora 999,00 €. Veľa? Úprimne ani nie. Tento reproduktor nie je z tých, ku ktorým len pripojíte cez Bluetooth telefón a zapnete Spotify. PartyBox 1000 je pre tých, čo majú ambíciu byť pri púšťaní pesničiek kreatívni. Ak by ste si k reproduktoru dokúpili DJ ovládač, zaplatili by ste  ďaleko viac.

JBL PartyBox 1000

JBL PartyBox 1000 je trochu špecifický reproduktor. Aby ste ho ocenili, musíte mať v sebe namiešaný správny koktail šialenosti, neviazanosti a obľuby divokých večierkov. Ponúka výkon, ktorý rozhodne neustojí 2-izbový panelákový byt, no na záhradnej párty vyčaruje jedinečnú atmosféru. Ak chcete party posunúť na vyššiu úroveň, k dispozícii máte DJ PAD tlačidlá. Ak si chcete party len užiť, no mať hudbu pod kontrolou aj na diaľku, oceníte zasa ovládací náramok.

Naše hodnotenie: 95%

Výhody
+ výkon 1100W
+ ovládanie a jeho kreatívne možnosti
+ náramok Air Gesture

Nevýhody
- presun na kolieskach

JBL PartyBox 1000
" class="more-information">viac informácií...

JBL PartyBox 100: Vezmite si diskotéku so sebou

29.11.2019
Ak ste priaznivcom divokých párty a prenosné bluetoothové reproduktory vaše očakávania nespĺňajú, JBL ponúka aj „ťažší kaliber“. V ponuke výrobcu nájdete totiž aj rad reproduktorov nazvaných PartyBox. Ako už názov napovedá, nejde o žiadne vreckové riešenia, ale o poriadny kus hardvéru. K nám sa dostal najnovší z tohto radu PartyBox 100, ktorý aj napriek tomu že je najmenší, má rovnako ako PartyBox 300 vstavanú batériu,, takže si ho až 12 hodín môžete užívať aj mimo civilizácie.

JBL PartyBox 100

Musím sa priznať, že PártyBox 100 ma dostal. Výborné spracovanie, špičkový zvuk s výkonom až 160 W a sympaticky volené svetelné efekty, to sa nedá prejsť len tak. Na rozdiel od väčších modelov považujem za veľkú výhodu vstavanú batériu, ktorá možnosti využitia zariadenia posúva ďalej. Zaujímavá je možnosť pripojenia gitary a mikrofónu, takže nemusíte byť iba pasívnymi konzumentmi hudby. Základné pripojenie je, samozrejme, bluetooth. Reproduktor ma príjemne prekvapil zvukom. Napriek tomu, že ide o najmenej výkonný model, domácu párty ozvučí s prehľadom a rozhodne ho nebudete chcieť púšťať na plný výkon.

Zvuk má výbornú dynamiku aj zrozumiteľnosť, je frekvenčne vyrovnaný. Keby vám nestačili basy, je tu tlačidlo BassBooster, ktoré ich rozozvučí v plnej kráse. Výstup je kvalitný v celom rozsahu hlasitostí. Pri nízkej hlasitosti je zachovaná výborná zrozumiteľnosť a ani pri najvyššej úrovni nezaznamenáte žiadne skreslenie alebo artefakty. Veľmi dobre sú riešené aj LED obruby reproduktorov. Ich jas je nastavený tak, že aj cez deň efekty jasne vidieť, ale ani v tmavej miestnosti nie sú rušivé a neoslňujú. Konštrukcia je masívna a pôsobí veľmi solídnym dojmom. Praktické rúčky na prenášanie sú potiahnuté oranžovou gumou, ktorá kontrastuje s čiernym telom.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, odolná konštrukcia, ovládanie, konektivita, LED efekty
– Nič podstatné

Hodnotenie:
Zvuk: 100%
Výbava: 100%
Ovládanie: 100%
Vyhotovenie: 100%
Celkovo: 100%" class="more-information">viac informácií...

JBL Pulse 4: Efektný dizajn s výborným zvukom

27.11.2019
To, že sú bluetoothové reproduktory JBL medzi používateľmi obľúbené, netreba zdôrazňovať. Pre tých, ktorým nestačí kvalitný a výkonný zvuk, je tu rad Pulse, ktorý pridáva aj svetelné efekty. A treba dodať, že novinka Pulse 4 to berie, ako sa hovorí, „z gruntu“.

Kvalita zvuku JBL Pulse 4 je vynikajúca. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, ktorý zbytočne nepreceňuje basy ako mnoho konkurentov. V miestnosti je basov dostatok a pre tých, ktorí chcú ozvučiť celú lúku, sú určené výkonnejšie modely. Výkon je viac než dostačujúci a basová reakcia klesá s vyššou hlasitosťou, pretože malý basový reproduktor jednoducho nedokáže držať krok s objemom. Životnosť batérie je so zapnutými svetelnými efektmi asi 12 hodín prehrávania, čo je rovnaké ako v prípade minuloročného Pulse 3. Pre niekoho to môže byť sklamanie, na druhej strane 12 hodín by na párty stačiť malo. Svetelné efekty však možno vypnúť a tým výdrž batérie predĺžiť. Batéria má kapacitu 7260 mAh a nabíja sa takmer 4 hodiny. Na to treba pred párty myslieť.

Papierovo je JBL Pulse 4 iba menšie zlepšenie oproti predchádzajúcej generácii Pulse 3. Najväčšia zmena je fyzický vzhľad, ktorý poskytuje väčšiu plochu na svetelnú show a vyzerá, akoby ste držali pohár so svetlom. Daňou za jedinečný vzhľad je absencia mikrofónu a 3,5 mm vstupného konektora. No ak hľadáte párty reproduktor, nádherné svetelné efekty a výborný zvuk vás určite presvedčia. Svetelné efekty možno prepínať alebo vypnúť tlačidlom alebo podrobnejšie konfigurovať pomocou mobilnej aplikácie.

Plusy, Mínusy:
+ Dizajn, zvuk, odolná konštrukcia, ovládanie
- Nemá 3.5mm vstup

Hodnotenie:
Zvuk: 98%
Výbava: 95%
Ovládanie: 100%
Vyhotovenie: 100%
Celkovo: 98%" class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL PartyBox 100: Basy nade vše

25.11.2019
V dnešním testu se podíváme na jeden z tzv. „party reproduktorů“ od JBL. Konkrétně jde o model JBL PartyBox 100, který stojí v nabídce společnosti na nejnižší příčce mezi Partybox modely. Jak si tento velice vyhraněný model vede v praxi? Je použitelný i v domácích podmínkách, nebo se hodí jen na to, co má v názvu?

Provedení

Šasi reproduktoru je vyrobené z plastu, který tvoří také většinu jeho povrchu. Výjimku tvoří drátěná síťka chránící měniče vpředu, a pogumované prvky ve formě nožiček a masivních madel. Gumová jsou také tlačítka, která se nachází na horní straně reproduktoru. Zpracování není co vytknout, vše drží tak jak má a při poslechu nedochází k vibracím ani ničemu podobnému. Chod tlačítek je jasně citelný s dobrou zpětnou vazbou.

JBL PartyBox 100

Ovládání
Ovládání PartyBoxu je snadné. Na horním ovládacím panelu najdeme všechny potřebné ovládací prvky od tlačítka pro zapnutí/vypnutí (nad kterým se nachází sada diod ukazující stav nabití baterie), tlačítko pro Bluetooth párování, tlačítko pro zapnutí/vypnutí světelných efektů, tlačítko pro zapnutí/vypnutí funkce BASS Boost a trojice tlačítek pro přepínání přehrávané hudby.

JBL PartyBox 100

Zvuková produkce
Zvuk, který z tohoto PartyBoxu dostanete, zcela odpovídá určení reproduktoru. Je hutný, poměrně přebasovaný (i při vypnuté funkci BASS Boost) a velmi, velmi hlasitý. Hned z kraje je třeba říci, že (dle mého subjektivního názoru) reproduktor není příliš ideálním řešením do domácích podmínek. Jednak při běžném poslechu v domácnosti reproduktor hraje na spodní úrovni svého výkonnostního spektra (kolem 1/3), navíc produkovaný zvuk disponuje skutečně silnými basy, které leckdy zcela přebijí vše ostatní.

JBL PartyBox 100

Při vypnuté funkci BASS Boost to ještě není takový problém a reproduktor si poradí víceméně s většinou žánrů (byť se silným basovým zvukem), jakmile však zapnete doprovodnou funkci BASS Boost, některé žánry jsou neposlouchatelné. Například metal nebo funk se silnou basovou linkou v mixu způsobí, že se ve výsledném zvuku vše míchá dohromady a k čitelnosti má reprodukce poměrně daleko. Naopak při nějakém drum’n’base je reproduktor jako doma a dovedu si zcela reálně představit, že bez problému zvládne zaplnit větší místnost taneční hudbou, navíc s dostatečnou hutností. Je proto třeba myslet na to, pro jaké potřeby reproduktor kupujete.

JBL PartyBox 100

Režim světelných efektů se ke zvukovému přednesu přímo neváže, měl by jej však doplňovat a proto ho zde zmíním. Psal jsem to už kdysi, při recenzi většího PartyBoxu 150 a od té doby se bohužel nic nezměnilo. Světelné efekty reproduktoru jsou dle mého názoru jen zbytečným doplňkem navíc a to především z jednoho důvodu – efekty nereflektují změny v rytmu a dynamice přehrávané hudby. Tři druhy efektů (Meter, Pulse a Party Mode) tak jen orientačně pulzují do pomyslného rytmu přehrávané hudby, z hlediska časování jsou však úplně mimo.

JBL PartyBox 100

Resumé
JBL PartyBox 100 je, stejně jako zbytek z této produktové řady, poměrně vyhraněným modelem, který má své přesně vymezené určení. Pokud máte nějakou klubovnu, ve které pořádáte akce pro víc lidí a kde se navíc třeba tancuje, dá se o PartyBoxu přemýšlet jako o zajímavém řešení k zamyšlení. Pro domácí podmínky se však tento model dle mého názoru příliš nehodí a za jeho cenu, která se pohybuje pod hranicí 8 tisíc korun, se dají sehnat lépe hrající a vypadající modely. Pokud vám však jde primárně o „show a basy“, Partybox 100 (a jeho dražší a výkonnější sourozenci) stojí za zvážení.

JBL PartyBox 100
" class="more-information">viac informácií...

JBL Flip 5: Malý s veľkým zvukom

21.11.2019
Nový Flip 5 v ponuke výrobcu nahradzuje starší model Flip 4, pričom prešiel výraznou modernizáciou. Flip 5 je v porovnaní s predchodcom o niečo väčší, ťažší, ponúka vyšší výkon a rýchlejšie nabíjanie. Napriek tomu však boli zachované pomerne kompaktné rozmery, takže ho ľahko zbalíte do batožiny. Novinka prešla takisto generačnou zmenou, a tak tu nájdete nový konektor USB-C, ktorý umožňuje rýchlejšie nabíjanie a je sám osebe vodotesný, takže už nemusí byť umiestnený pod krytkou. Výrobca deklaruje stupeň ochrany až IPX7, čo znamená 30-minútové ponorenie v hĺbke 1 m. Mal by tak prežiť výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa nedopatrením môže ocitnúť v bazéne. Na druhej strane tu už nenájdete jack audiovstupu ani funkciu hands-free. Nevidím v tom väčší problém, ale pri výbere s tým treba počítať.

Dizajnovo sa novinka drží tradičných tvarov. Telo s pogumovanými časťami je potiahnuté balistickou tkaninou. Na vrchnej strane je štvorica tlačidiel ovládania hlasitosti, prehrávania a funkcie PartyBoost. V zadnej časti je dvojica na bielo podsvietených tlačidiel zapnutia a párovania, konektor USB-C a konzola na uchytenie pútka. Na koncoch vretenovitého tela sú pasívne žiariče.

Ako je pri JBL zvykom, kvalita zvuku je výborná. Frekvenčný rozsah siaha od hlbokých, dunivých basov až po krištáľovo čisté výšky. Výkon 20 W dokáže bez problémov ozvučiť stredne veľkú miestnosť, keby to nestačilo, môžete pridať ďalšie reproduktory a ozvučiť tak aj väčšie priestranstvo. Zvuk je čistý a neskreslený aj pri vysokých úrovniach hlasitosti. Párovanie s mobilom je veľmi rýchle, stačí zapnúť bluetooth a reproduktor sa takmer okamžite objaví v zozname zariadení. Poteší vysoká výdrž aj odolnosť zariadenia. Flip 5 sa na našom trhu dodáva až v 6 farebných vyhotoveniach.

JBL Flip 5

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitný zvuk, odolná konštrukcia, výdrž, rýchle nabíjanie
– Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98%
Výbava: 85%
Ovládanie: 100%
Vyhotovenie: 100%
Celkovo: 96%" class="more-information">viac informácií...

Recenzia: Univerzálny soundbar JBL Bar 2.0 All-In-One má široké uplatnenie všade

19.11.2019
V septembri predstavila firma JBL novú sériu soundbarov na výstave IFA v Berlíne. Najvybavenejší model Bar 5.1 Surround síce prínáša dosť inovácii, ale nás zaujal model presne z opačného spektra: JBL Bar 2.0 All-In-One. A práve s týmto modelom sme strávili celé dva týždne.

Technické parametre

Tento soundbar s absenciou samostatného subwoofra je predurčený do malých priestorov. Prípadne tam, kde inštalácia subwoofera by mohol byť problém. Napriek tomu s výkonom 2x40W vám priestor ozvučí dostatočne. Síce nevydá basové pásmo ako subwoofer do 40Hz, ale aj tak ho zahrá v pásme do 70Hz. S konektivitou problém vôbec nebude. Soundbary sa v drvivej väčšine používajú k TV a na to slúži HDMI s ARC. Na tému ARC sme už dávnejšie napísali článok.

JBL Bar 2.0 All-In-One nebude len jednoúčelové zariadenie. Môžete ho využiť ako externý reproduktor k svojmu notebooku, telefónu či tabletu. To sa pripojíte cez Bluetooth vo verzii 4.2. A ak by aj toto bola prekážka, stále tu je ešte otpický vstup.

Chýba vám klasický audio jack? Nám ani nie. Už ho vypustili výrobcovia telefónov a pomaly mizne aj z notebookov. A ak by ste mali predsa nejaké zariadenie, ktoré je možno prepojiť iba cez audio jack, môžete si približne za 3,- € dokúpiť redukciu. A keďže JBL Bar 2.0 All-In-One nemá prepojenie s klasickým jack <-> jack káblom, mohol výrobca do balenia ešte pridať aj optický kábel.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Ako sa nám žilo s JBL Bar 2.0 All-In-One
Tento soundbar sme si vzali na testovanie práve kvôli jeho dizajnu a kompaktnosti. Nemienili sme ho testovať klasicky s TV, aj keď vieme, že tam funguje bezchybne. Však je to jeho primárny účel! My sme sa ho rozhodli otestovať ako reproduktor k pracovnému počítaču. Dizajn soundbaru je na to ako stvorený. Jeho hranatý tvar so zaoblenými rohmi si nájde svoje miesto na pracovnom stole. A ak máte monitor uchytený na stene, tak JBL Bar 2.0 All-In-One zapadne perfektne pod monitor. A nedôjdete ani o vzácny úložný priestor. Vrchná plocha je priamo určená na odkladanie drobností.

Prvý týždeň sme mali reproduktor prepojený s počítačom výhradne cez Bluetooth. Výhodou tejto konektivity je to, že nemusíte ďalší kábel od počítača naťahovať. Nevýhodou je to, že SoundBar po 10 minútach nečinnosti (neprehráva sa žiadna hudba) sa automaticky vypína a musíte ho aj manuálne zapínať. Akonáhle ho máte raz spárovaný, tak už pripojánie je automatické. Vypínanie nám neprekážalo, pretože celú pracovnú dobu hraje nejaké internetové rádio. Skôr sme boli zvedavý, ako to je s oneskorením zvuku pri tomto type pripojenia.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Bluetooth konektivita je známa s nejakým tým oneskorením. Nie je to pravidlom, ale vyskytuje sa to. Pri pozeraní filmov sme žiadne oneskorenie nepostrehli. Ani pri streamovaní z YouTube. Občas sa to rozchádzalo, keď sme pozerali koncert a bubeník udrel na bubon a zvuk sa prehral o pár milisekúnd neskôr. Toto sa dá ľahko napraviť. Oneskorenie sa dá skorigovať tlačídlami pomocou diaľkového ovládača.

Po tejto korekcii sme pristúpili aj k testovaniu s počítačovymi hrami. Keďže oneskorenie sme mali zosúladené, tak hry sme si užívali plnými dúškami. Je to podstatný rozdiel, keď zvuk vychádza z takéhotou soundbaru namiesto reproduktorov monitora, alebo nemusíme mať nasadené slúchadlá.

JBL Bar 2.0 All-In-One

V niektorých prípadoch sme mali pocit, že máme rozložené kompletné domáce kino. To je vďaka "inteligentnému režimu". V tomto režime JBL Bar 2.0 All-In-One zdôrazňuje zvukové efekty a emuluje Surround zvuk. Pri správach alebo rádiu tento režim môžete deaktivovať, ak nie je žiadúci.

Po týždni sme prepojili počítač so sundbarom optickým káblom. Užívateľský komfort sa významne zvýšil. Okrem toho, že sme nemuseli vôbec korigovať zvuk, tak sa reproduktor zapínal spolu s počítačom. No nie úplne. Zapol sa v prípade, že dostal nejaký podnet na prehratie. A keď sa počas 10-minút nič neprehralo sa vypol. Nemuseli sme už tak vôbec manuálne zapínať soundbar.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Zvukové hodnotenie
Na to, aká je konštrukcia tohto sounbaru, zaujalo nás, akú basovú zložku to vie dodať. Je pravda, že v niektorých pasážach by to chcelo už subwoofer, ale je to bez problémov prehliadnuteľné s ohľadom na nastavenú cenu. Dynamický rozsah je bohatý s dôrazom na stredné pásmo. Čo sa týka hlasitosti, do 85% maximálnej hlasitosti nepostrehnete vôbec žiadne nežiadúce skreslenie. Pri väčšej hlasitosti už vám soundbar bude trochu zaťažovať. Vieme vám ale garantovať, že v takej hlasitosti to ani nebudete počúvať. Pri použití v priestoroch do 30m2 (bežná obývačka) si vystačíte bohate s úrovňou hlasitosti niekde okolo 40%.

Verdikt
Ak hľadáte niečo čo vám vylepší zvuk vášho televízneho prijímača či ozvučenie k počítaču a nemáte k dispozícii dostatok priestoru, je JBL Bar 2.0 All-In-One ideálne riešenie pre vás. Za cenu 179,- € dostanete toho dosť veľa. Bohatý a hlasitý zvuk so širokými možnosťami použitia. Tiež nádherný dizajn a kompaktné riešenie. Nám sa model veľmi páčil, nielen kvôli zvuku a cene, ale aj kvôli jeho konštrukcii, ktorá je nielen pekná, ale zároveň aj funkčná.

JBL Bar 2.0 All-In-One
" class="more-information">viac informácií...

Recenzia: JBL Pulse 4 / Efektný dizajn s výborným zvukom

15.11.2019
To, že sú bluetoothové reproduktory JBL medzi používateľmi obľúbené, netreba zdôrazňovať. Pre tých, ktorým nestačí kvalitný a výkonný zvuk, je tu rad Pulse, ktorý pridáva aj svetelné efekty. A treba dodať, že novinka Pulse 4 to berie, ako sa hovorí, „z gruntu“. Celý reproduktor má tentoraz vretenovitý tvar a je zhotovený z priehľadného akrylátu, pod ktorým sa ukrýva svetelná časť, takže svetelné efekty si teraz môžete užiť v rozsahu 360°. Jednotnosť narúša iba logo JBL vpredu a krátky výrez z druhej strany nesúci konektor USB-C a indikačný LED prúžok nabíjania. Oba konce sú tvorené pasívnymi žiaričmi.

Ovládanie sa presunulo na vrchný pogumovaný prstenec, kde v rozstupe 120° nájdete tri skupiny tlačidiel (zapnutie a párovanie, prepínanie svetelných efektov a pripojenie k PartyBoost) a trojicu tlačidiel prehrávania a hlasitosti. Rovnako ako jeho generačný kolega Flip 5 podporuje novinka funkciu PartyBoost na pripojenie viacerých reproduktorov do režimu párty alebo dvojice reproduktorov do stereofónneho módu. Nový systém s vyšším dosahom však nie je kompatibilný so starším JBL Connect+. Oproti starším modelom tu už nenájdete audiovstup ani funkciu hands-free. Nový konektor USB-C je však vodotesný a celé zariadenie má certifikáciu IPX7, takže vydrží pod vodou 30 minút v hĺbke 1 m.

Kvalita zvuku JBL Pulse 4 je vynikajúca. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, ktorý zbytočne nepreceňuje basy ako mnoho konkurentov. V miestnosti je basov dostatok a pre tých, ktorí chcú ozvučiť celú lúku, sú určené výkonnejšie modely. Výkon je viac než dostačujúci a basová reakcia klesá s vyššou hlasitosťou, pretože malý basový reproduktor jednoducho nedokáže držať krok s objemom. Životnosť batérie je so zapnutými svetelnými efektmi asi 12 hodín prehrávania, čo je rovnaké, ako v prípade minuloročného Pulse 3. Pre niekoho to môže byť sklamanie, na druhej strane 12 hodín by na párty stačiť malo. Svetelné efekty však možno vypnúť a tým výdrž batérie predĺžiť. Batéria má kapacitu 7260 mAh a nabíja sa takmer 4 hodiny. Na to treba pred párty myslieť.  

JBL Pulse 4

Papierovo je JBL Pulse 4 iba menšie zlepšenie oproti predchádzajúcej generácii Pulse 3. Najväčšia zmena je fyzický vzhľad, ktorý poskytuje väčšiu plochu na svetelnú show a vyzerá, ako by ste držali pohár so svetlom. Daňou za jedinečný vzhľad je absencia mikrofónu a 3,5 mm vstupného  konektora. No ak hľadáte párty reproduktor, nádherné svetelné efekty a výborný zvuk vás určite presvedčia. Svetelné efekty možno prepínať alebo vypnúť tlačidlom alebo podrobnejšie konfigurovať pomocou mobilnej aplikácie.

Verdikt: Unikátny dizajn a výborný zvuk.

Model: JBL Pulse 4, bluetooth verzie 4.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, výstupný výkon: 20 W (RMS), typ batérie: lítiovo-iónová polymérová 7260 mAh, nabíjanie 3,5 hod., rozmery (š × h × v): 96 × 96 × 207 mm, hmotnosť: 1260 g

Hodnotenie:
+ Dizajn, zvuk, odolná konštrukcia, ovládanie
- Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98
Výbava: 95
Ovládanie: 100
Vyhotovenie: 100
Celkovo: 98

Tip redakcie: Unikátny dizajn" class="more-information">viac informácií...

Recenze JBL Reflect Flow: Líbivá univerzální sluchátka

13.11.2019
V dnešním testu se podíváme na další variantu bezdrátových sluchátek od společnosti JBL. Tentokrát jde o model Reflect Flow který je jakýmsi hybridem mezi čistě sportovním a civilním modelem.

Provedení

Začněme obalem, který je u tohoto modelu kombinací dvou materiálů. Hlavní část je vyrobena z odolného a pogumovaného plastu, který je na přední a zadní straně vyložen plastovou dekorační vložkou imitující hliník. Na zadní straně nabíjecí krabičky se nachází microUSB konektor pro nabíjení. Pant krabičky působí velmi solidně a měl by bez problému vydržet pravidelné otvírání a zavírání. Sluchátka uvnitř krabičky drží za pomocí magnetů, výřezy pro sluchátka jsou upravena tak, aby dokázala udržet sluchátka se všemi velikostmi nainstalovaných ergonomických nástavců.

JBL Reflect Flow

Sluchátka jako taková jsou pak plastová s dekoračním prvkem který imituje hliník. Tlačítko na sluchátku je pokryto pogumovaným materiálem, tudíž se s ním relativně dobře manipuluje (na poměry takto řešených ovládacích prvků). Na těle sluchátek se nachází ještě nabíjecí konektory, zbytek těla je pokrytý ergonomickou výplní do ucha, viz níže.

JBL Reflect Flow

Ovládání a ergonomie
Sluchátka jsou klasické špuntové konstrukce a pro co nejlepší držení v uchu výrobce přibaluje hned tři velikosti špuntových nástavců a tři velikosti ergonomických nástavců Freebit, které slouží k vyplnění ucha a stabilizaci sluchátek. Po správném zvolení velikosti špuntů a Freebit nástavců sluchátka velmi dobře drží v uších a jsou také poměrně pohodlná na nošení, a to i dlouhodobě. Co se týče ovládání, na každém sluchátku najdeme centrální tlačítko. Na jedné straně se přepínají režimy (klasický, TalkThru a Ambient Aware) a dvojitým stisknutím se přeskakují písničky směrem vpřed. Na druhém sluchátku se nachází tlačítko pro play/pause a příjem/odmítnutí příchozího hovoru.

JBL Reflect Flow

Kvalita produkce
Bezdrátových sluchátek v této cenové relaci jsme testovali již mnoho, konkrétně od JBL. Ve své podstatě většina z nich hraje velmi podobně, drobné rozdíly jsou způsobené jen provedením (špuntová, pecková, on/over ear) a úrovní izolace okolního zvuku. JBL Reflect Flow jsou jen pasivně odhlučněná, díky silikonovým ergonomickým vložkám je úroveň pasivního odhlučnění velmi dobrá. Produkovaný zvuk má tradičně zesílené basy a výšky, a jde tak o dnes velmi populární „moderní zvuk“, kterým v nějaké míře disponuje naprostá většina dnes běžně prodávaných modelů. Za zmínku určitě stojí trojice režimů poslechu. K dispozici je jak klasický, kdy sluchátka hrají jako každá jiná. Druhým režimem je TalkThru, který zesiluje okolní zvuky a dá se při něm snadněji konverzovat, a to při zachování nějaké úrovně hlasitosti poslechu. Třetí režim je pak Ambient Aware, který značně zvýrazní zvukové vjemy z okolí, hudební poslech je však zeslabený na minimum.

JBL Reflect Flow

Resumé
JBL Reflect Flow jsou zajímavým hybridem. Nejde o vyloženě civilní model sluchátek, neboť disponuje některými funkcemi, které si propůjčuje ze sportovních modelů. Kombinuje dobrou ergonomii, odolnost (IPx7), dlouhou výdrž baterie a naopak některé funkce pro každodenní použití například v ruchu velkoměsta. Standardní zvukový projev neurazí, celková výbava potěší. Za necelé 4 tisíce korun jde o zajímavý počin.

JBL Reflect Flow
" class="more-information">viac informácií...

Legendární značky – Revlon – část 9

11.11.2019
Víte, co vznikne ze spolupráce dvou židovských bratrů a zkušeného chemika? Pokud vám první věta dnešního příspěvku připomněla nějaký vtip, věřte, že o vtip v žádném případě nejde. To jsme vás pouze uvedli do historie další z legendárních značek.

Ikonický koncept

Na úspěch dosud neznámých odstínů laků na nehty navázala značka ikonickým konceptem „sladěných rtů a nehtů“, jež inspiroval ženy po celém světě. Ty začaly nosit rtěnky a laky na nehty ve stejném odstínu, což bylo do této doby nevídané. Za pouhých šest let se stala firma multimilionovou organizací. Dalším milníkem byl potom rok 1940, kdy Revlon představil světu celou řadu manikúry. Během druhé světové války pak značka přišla značka s inovativním make-upem. Na konci válka koupila společnost vyrábějící příbory Graef & Schmidt, což jí umožnilo vyrábět vlastní manikúrní  a pedikúrní potřeby, namísto aby je nakupovala z externích zdrojů dodávek.

Ručně kreslené reklamy
Revlon vydával také svůj vlastní časopis. Na tom by samozřejmě nebylo asi nic výjimečného, pokud by nebyly jeho reklamy až do 40. let 20. století kresleny ručně a většinou černobíle. Celobarevné fotografie se v něm poprvé objevily až po roce 1945. Fotily je takové ikony, jako Richard Avedon, Cecil Beaton nebo John Rawlings. Po boomu, který s sebou přinesly laky a rtěnky ve stejném odstínu, přišla další pecka. Tou byly první krémové očními stíny a voděodolná řasenka.

Cecil Beaton

Průkopník amerického looku

Během šedesátých let společnost platila za průkopníka typického „amerického looku“. V reklamách se objevují krásné modelky a americké ženy touží po tom, vypadat stejně jako ony. Významným milníkem byl rok 1973, kdy se značka rozhodla rozvířit vody parfumérského průmyslu. Právě v tomhle roce totiž představila světu svůj vůbec první ikonický parfém, na jehož úspěch navázaly i další. Vzrůstající vlna feminismu v sedmdesátých letech inspirovala značku k vývoji nových produktů odrážejících progres moderních žen.

První africká modelka a ikonická jména
Abychom se mohli posunout dál, musíme se paradoxně vrátit pár let do minulosti. Konkrétně tedy do roku 1970. Právě tehdy se Revlon stal první americkou kosmetickou společností, která ve své reklamě uvedla africko-americký model, ikonu Naomi Sims. Ovšem nejen Naomi okouzlovala ženy i muže napříč kontinenty. V reklamách značky se objevily takové krásky, jako Milla Jovovich, Audrey Hepburn, Cindy Crawford, Kate Bosworth, Halle Berry, Melanie Griffith, Julianne Moore, Eva Mendes, Jessica Alba, Emma Stone nebo dívky z oblíbených „bondovek“. Značka se ale musela vypořádat také s jednou smutnou zprávou. V roce 1975 umírá jeden ze zakladatelů a nerozlučných bratrů Charles Revson. Novým prezidentem společnosti se stává Michel Bergerac.

Naomi Sims

Neslíbatelná rtěnka je na světě

V roce 1989 se Revlon stal jednou z prvních společností, která nahradila testy na zvířatech alternativními metodami testování. Společnost v roce 1991 představila světu první neslíbatelnou rtěnku. Její název byl ColorStay. Tváří této kampaně se stala již zmíněná Halle Berry. Kolekce se brzy stala nejprodávanější linií dlouhotrvajících přípravků dekorativní kosmetiky v USA a tuto pozici si drží dodnes. O šest let později Revlon představuje anti-aging makeupovou řadu.


Plácneme si na to. S konkurencí
Zajímavý byl také červen roku 2016, kdy americká kosmetická společnost Revlon oznámila svůj záměr koupit Elizabeth Arden Inc. za 870 milionů USD. Tahle akvizice byla dokončená 7. září 2016. O dva roky později firma uvedla na trh novou kosmetickou značku Flesh. Zlomový byl také rok 2018, kdy kalifornská společnost Helen of Troy uvedla výrobky vlasové techniky Revlon a výrobky péče o pleť a nehty, prodávané také ve spolupráci a pod značkou Revlon. Ženy tak rázem získaly pod jednou značkou kompletní péči a Revlon pak jedinečnou konkurenční výhodu. Jaké bude další směřování značky, o tom se zatím můžeme jen dohadovat. Jedno ale zůstane neměnné – vždy půjde o průkopníka tradičního amerického looku, který zbožňují ženy po celém světě.

" class="more-information">viac informácií...

Archív