Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Blog

07.02.2021

Späť do školy!

Návrat detí do škôl sa v tejto dobe a po tak dlhej karanténe môže zdať desivý. Naučte sa pár trikov, ktoré môžu prispieť k bezpečiu vašich detí po návrate do školských lavíc. V nasledujúcom článku prinášame niekoľko základných tipov a vy sa tak môžete cítiť aspoň o niečo pokojnejší.

Vlády jednotlivých krajín sveta postupne zmierňujú alebo sa chystajú zmierňovať karanténne obmedzenia, čo pre deti i dospelých znamená pomalý návrat k normálu. Návrat do školských lavíc bude výzvou pre mnoho detí, ktoré sa posledných pár mesiacov trápili s prispôsobením sa náhlemu narušeniu bežnej rutiny. A pre rodičov môže byť predstava, že pošlú deti do školy ešte počas prebiehajúcej pandémie, taktiež náročná. Sme tu, aby sme vám pomohli zaistiť väčšiu bezpečnosť vašej rodiny pre prípad, že sa karanténne obmedzenia začnú uvoľňovať.

Späť do školy


Poučte svoje dieťa o nových informáciách týkajúcich sa koronavírusu
Vedci zhromaždili údaje z krajín celého sveta a dospeli k záveru, že momentálne majú vo všeobecnosti deti infikované vírusom SARS-COV-2 ľahký priebeh ochorenia a tvoria 1 až 3% hlásených prípadov COVID-19. To však neznamená, že nemôžu ochorieť alebo mať ťažší priebeh ochorenia COVID-19, preto je vždy dôležité byť ostražitý a pokračovať v prijímaní preventívnych opatrení.

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (the CDC) zverejnilo rozsiahle pokyny, ktoré majú školám pomôcť pripraviť sa na návrat detí do tried. Poučenie vašich detí o tom, ako vírus funguje, na koho má najväčší dopad a ako môžu znížiť riziko jeho šírenia alebo riziko šírenia iných choroboplodných zárodkov, by mohlo viesť k tomu, aby sa vaše deti cítili pokojnejšie a bezpečnejšie, rovnako, ako by to pri ich návrate do škôl mohlo uistiť aj vás.

Bezpečnejší návrat do škôl pre všetkých
Vedci stále skúmajú vplyv koronavírusu na deti. Je však zrejmé, že vírus môže byť obzvlášť nebezpečný pre staršie osoby a pre osoby s už existujúcimi zdravotnými problémami. Aby ste zaistili bezpečie pre všetkých vo svojej domácnosti, ale aj vo vašom širšej rodine a okolí, je dobré naučiť vaše deti určité pravidlá, pre bezpečnejší návrat do škôl.

Pripomeňte vašim deťom, aby si umyli ruky po príchode do školy, rovnako ale aj pri odchode zo školy domov. Nabádajte ich, aby sa zo školského oblečenia prezliekli hneď po príchode domov, oblečenie vyperte v práčke a pokiaľ je to možné, odporúča sa aj osprchovanie. Pripomínajte im dôležitosť zdravej výživy a pitia dostatočného množstva tekutín a povzbuďte ich, aby naozaj dodržiavali pravidlá týkajúce sa hygieny rúk. Pokúste sa byť dobrým príkladom tým, že si budete pravidelne umývať ruky, vyhýbať sa dotykom tváre a správne nosiť masku. V ideálnom prípade by sa tieto veci mali stať obvyklým zvykom ako čistenie zubov. Chcete nastaviť dobré návyky, ale nevytvárať u vašich detí stres.

Urobte z vášho domova bezpečnú zónu
Kvalita ovzdušia bude obzvlášť dôležitá v chladnejších mesiacoch roka. Mnoho vedcov sa obáva, že v zime dochádza k ďalšej vlne, pretože teploty von klesajú a ľudia trávia viac času v interiéroch. Fenomén sezónnych infekcií je niečo, čo vedci skúmajú už mnoho rokov. Je takmer nemožné ovládať všetko, čo sa deje v prostredí školskej triedy, ale môžete zaistiť bezpečné a čisté prostredie u vás doma.

Späť do školy


Postupne si navyknite na pravidelné čistenie povrchov u vás doma, ktorých sa pravidelne dotýkate, ako sú kľučky dverí, diaľkové ovládače, vypínače svetla či kuchynské dosky a stoly. Zvážte investíciu do čističky vzduchu. V tomto prípade môže byť dobrou investíciou kúpa čističky-sterilizátora vzduchu Airfree. Airfree môžete umiestniť napríklad do obývacej izby a môžete tak zabezpečiť, že vzduch, ktorý dýchate vy aj vaši blízki, bude obsahovať menej vírusov a alergénov. V prípade, že vy alebo vaše dieťa trpíte sennou nádchou či astmou, mali by ste zvážiť umiestnenie čističky-sterilizátora vzduchu Airfree aj do spálne či detskej izby, pretože Airfree zabezpečuje znižovanie množstva peľu, spór plesní a iných dráždivých látok vo vzduchu a to vďaka vysokej teplote v jadre Airfree, ktorým vzduch prechádza a tým sa čistí. Dbajte na dodržiavanie opatrení, pravidelnú hygienu a čistý vzduch u vás doma a chráňte seba aj vašich blízkych s pomocníkmi Airfree!

späť...