Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Blog

31.05.2020

Všetko o Airfree

O tom, že je dnešná doba rýchla, svet uponáhľaný a nikto nič nestíha, počúvame zo všetkých strán. Väčšina z nás sa pohybuje vo víre svojich povinností a pritom sa snaží o zachovanie zdravého životného štýlu. Nedostatok času a znepokojujúce informácie o zhoršujúcej sa kvalite prostredia, v ktorom žijeme, nás núti hľadať spôsoby, ako si môžeme sami jednoducho, rýchlo a efektívne vytvoriť čo najlepšie podmienky pre zdravie vlastné i zdravie svojej rodiny.

 

Malí neviditeľní nepriatelia, ktorí mnohým z nás spôsobujú nemalé zdravotné problémy, ohrozujú nás najviac v uzavretom prostredí, kde väčšina z nás trávi až 90% svojho času. Podľa zistení vedcov znečistený vzduch práve vo vnútorných priestoroch spôsobuje až stonásobne silnejšie zaťaženia organizmu. Znečistenie vzduchu negatívne ovplyvňuje niekoľko faktorov. Asi najhoršie odstrániteľným z nich je akumulácia ľudí v priestoroch, ktorá vedie k zvýšeniu tvorby húb, vírusov a baktérií. Ďalšími môžu byť nesprávne čistená klimatizácia alebo koncentrácie organických materiálov ako sú knihy, koberce, závesy alebo záclony. V neposlednom rade na znečistenie vzduchu negatívne pôsobia aj nové druhy izolácií budov, ktoré znižujú prúdenie vzduchu a naproti tomu drasticky podporujú vznik kolónií plesní, vírusov a baktérií. Kontaminovaný vzduch vo vnútorných priestoroch môže vyvolať zdravotné ťažkosti ako sú astma, bronchitída, zápal nosovej sliznice a vedľajších dutín, hubové infekcie u pacientov s nabúraným imunitným systémom, podráždenie očí, krku a nosa, bolesti hlavy, podráždenosť, kašeľ a problém s koncentráciou.

Na trhu sa dnes môžeme stretnúť s množstvom výrobkov, ktoré spomínané alergény redukujú, prekrývajú alebo ničia. Ponuka je naozaj široká - využiť môžeme chemické prípravky alebo čističky s HEPA filtrom, iónovej čističky, sterilizátory, aerosólové spreje atď. Každá z možností má bezpochyby svoje výhody aj nevýhody. My vám priblížime čističky- sterilizátory  vzduchu s patentovanou termodynamickou technológiou TSS od Airfree. Čističky vzduchu tejto značky sú jedinečné v tom, že organické patogény (vírusy a baktérie) a alergény (pele, spory húb, plesne) vo vzduchu likvidujú, a zanechávajú tak nezávadný vzduch. Fungujú na princípe, ktorý poznali už naše babičky - že vysoká teplota sterilizuje. Čistička – sterilizátor vzduchu Airfree prechádza vzduch, ktorý je sterilizovaný pri teplote 200 ° C a pri tom zničí až 99% všetkých mikroorganizmov. Čističky Airfree zároveň redukujú aj ozón. Do miestnosti sa tak vráti vyčistený, sterilizovaný vzduch, zbavený škodlivín.
Nespornou výhodou týchto čističiek je ich absolútne tichý chod a bez údržbová prevádzka. Jediné čo musíte s čističkou urobiť, je zapojiť ju do elektrickej zásuvky a nechať ju robiť svoju prácu. Čistička začne čistiť vzduch okamžite a už po pár hodinách výsledky testov zaznamenávajú výraznú redukciu škodlivín.

Airfree


Pred čím vás Airfee ochráni?

Pele
Pele nie sú žiadnou výnimkou a sú ako ostatné mikroorganizmy pri prechode patentovaným sterilizačným jadrom ničené. Po spálení sa neškodný čistý vzduch vráti späť do prostredia.

Ozón
Ozón je jedovatý plyn, ktorý škodí pľúcnemu tkanivu, vyvoláva bolesti na prsiach, dusnosť a dráždenie v krku a môže spôsobiť dokonca astmu. Podľa testov redukuje Airfree ozón vo vzduchu až o 26%.

Víry a baktérie
Víry a baktérie Airfree ničí už pri teplotách nižších než 200°C, ktoré dosahuje keramické jadro. Tiež najodolnejšie a najmenšie mikróby, ako zárodky kožných a pľúcnych zápalov a šarlachu, sú pomocou týchto čističiek vzduchu odstránené.

Plesne
Plesne sú nebezpečnou a škodlivou súčasťou mnohých budov. Vyskytujú sa všade, kde dochádza ku kondenzácií vlhkosti, sú vlhké múry resp miestnosť je nedostatočne vetraná. Plesne sú významný alergén, podporujú výskyt roztočov a v neposlednom rade napadajú zariadenie bytov, kancelárií, skladov, archívov ako aj potraviny či cenné depozity v archívoch, skladoch či múzeách. AIFREE ničí spóry plesní a tým znižuje ich alergické prejavy a v neposlednom rade bráni ich šíreniu do okolia. Test /link na náš jahodový test/ ukázal účinnosť AIRFREE aj pri ochrana potravín pred ich znehodnotením plesňami.

Domáce roztoče
Redukciou plesní vo vzduchu sú tiež redukované populácie domácich roztočov, ktoré práve plesne potrebujú k životu. Airfree ničí okrem toho  aj výkaly a ostatky roztočov. Tieto čiastočky sú potenciálnymi iniciátormi alergických reakcií a astmatických záchvatov.

Airfree


Čističky vzduchu Airfree majú široké využitie a pomôcť Vám môžu všade tam, kde je čistý vzduch nutnosť, a to tým, že konštantne čistia vzduch a odstraňujú rastúce znečistenie vzduchu v miestnostiach vašich domovov, kancelárii, knižníc, múzeí, vo verejných budovách – školách, škôlkach, nemocniciach.  

Vďaka drastickej redukcii alergénov a patogénov vo vzduchu dbá Airfree o čisté prostredie pre alergikov a výrazne znižuje riziko šírenia sa vírusov a baktérií. Redukuje pele, plesne, vírusy, baktérie, výkaly a pozostatky domácich roztočov, tak aj hodnoty ozónu na minimálnu mieru. Airfree taktiež ničí častice plesní a hniloby vo vzduchu, ktoré cirkulujú celým domom a môžu spôsobovať závažné alergické reakcie (slzenie očí, kýchanie, upchatie nosa, malátnosť). Airfree chráni aj Vaše potraviny - redukciou húb a častíc vo vzduchu sa zamedzuje tvorbe plesní na syroch, chlebe, ovocí a ďalších potravinách. Okrem priameho pôsobenia na váš zdravotný stav vám môžu tieto jedinečné čističky spríjemniť prostredie domova, čo spolu nepochybne súvisí. Airfree redukuje alebo úplne odstraňuje organické pachy. Absencia húb a častíc vo vzduchu čisteným Airfree vytvára optimálne prostredie pre archiváciu videí, obrazového materiálu, diapozitívov, negatívov a všetkých ostatných zariadení, pre ktoré môžu byť plesne nebezpečné. Airfree chráni spoľahlivo a ticho vaše osobné predmety a spomienky.

Kde môžete použiť čističky vzduchu Airfree?
Kancelárie a verejné budovy
Miestnosti, chodby a výťahy, v ktorých sa nachádza často množstvo ľudí, predstavujú trvalé riziko nákazy pre zamestnancov a návštevníkov. Táto situácia je ešte umocnená škodlivými hubami a inými mikróbmi, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu a ktoré vstupujú do klimatizácie, ako aj ozónom, ktorý vyrábajú počítače a kopírky.
Taktiež prostredie môže ešte urýchliť rozšírenie chorôb, ktoré sú prenášané vzduchom. Airfree ničí plesne a roztoče a obstaráva tak zdravšie prostredie pre užívateľa a zamestnanca.

Knižnice a múzeá
Plesne a roztoče sú všade. Pokiaľ teplota v miestnosti a vlhkosť prostredia podporujú tvorbu zárodkov, častice rastú a explozívne prospievajú. Tieto častice môžu napadnúť knihy, časti odevov, dokumenty a umelecké diela. Airfree je výborný spôsob, ako môžete chrániť vzácne archívne dokumenty.

Školy a škôlky
Choroby, ktoré sú prenášané vzduchom, predstavujú veľkú záťaž pre školákov, rodičov, učiteľov aj vedenie školy. Zárodky chrípkového, COVID vírusu, zápalu mozgových blán a rubeoly, ako aj ďalších nepríjemných mikróbov sa vznášajú voľne vo vzduchu. Použitie Airfree v triedach ukazuje, že zdravotný stav žiakov a učiteľov je pre vedenie školy jednou z priorít. Okrem toho klesá riziko súdnych sporov z dôvodu ochorenia, ktoré spôsobia plesne. Airfree pomáha znížiť riziko nákazy detí chorobami a infekciami, ktorým sú v škole či škôlke vystavené.

Airfree


Nemocnice, kliniky a laboratória
Pre väčšinu nemocníc je znečistenie vzduchu veľmi dôležitá téma. S použitím Airfree je prostredie nemocnice bezpečnejšie pre pacientov. Efektívnym ničením vírusov, baktérií a húb vo vzduchu je Airfree nenahraditeľným v čakárňach a ošetrovniach. Airfree navyše redukuje hodnotu ozónu vo vzduchu, ktorý môže viesť k ujme u pacientov s dýchacími ťažkosťami. Laboratóriá, ktoré musia nechávať vzduch čistiť chemicky a v priebehu neho prerušovať všetku aktivitu, ušetria týždenne celý jeden pracovný deň. Použitím Airfree pomôžete pacientom v čakárňach znížiť riziko nákazy, napríklad ak čakajú na preventívnu prehliadku.

Reštaurácie
Airfree sústavne sterilizuje vzduch a ponúka tým úplne decentnú dodatočnú ochranu pre zákazníkov reštaurácií. Všetky vírusy a baktérie, ktoré prechádzajú patentovaným keramickým jadrom Airfree sú zničené. Majiteľom reštaurácií je doporučené, aby nám predložili plán (pôdorys) k analýze, aby bola garantovaná plošná ochrana všetkých vnútorných priestorov.

Hotely a domy pre seniorov
Vo väčšine hotelov zostávajú okna normálne zatvorené. Tieto priestory sú trvalo vystavované vírusom, baktériám a plesniam, ktoré pochádzajú ako od hostí (v priemere každé dva dni nový hosť), tak od personálu. Klimatizácia v hoteloch prispieva k permanentnému znečisteniu vzduchu tým, že je chladnejší vzduch pumpovaný do miestností vetracími otvormi. Airfree ničí ticho a efektívne všetky mikroorganizmy vo vzduchu a chráni tým pred vzduchom prenosnými ochoreniami a alergickými reakciami, na ktoré sú seniori obzvlášť citliví. Použitie Airfree v hotelovej izbe ukazuje, že zdravotný stav hostí nie je hotelu ľahostajný. Používanie Airfree môže prispieť k vyššej obsadenosti a ponúka aj dobrý základ v prípade právneho sporu. Účinnosť Airfree bola potvrdená nezávislými testmi.

späť...