Veľkoobchod055 6118 110

Servis a reklamácie055 6118 133

Blog

01.07.2020

Deti a upratovanie: nájdite tú správnu motiváciu!

Deti. Milujeme ich, staráme sa o ne a chceme pre ne len to najlepšie. Z logického hľadiska sme ,ako rodičia, autoritou a malo by byť prirodzené, že čo povieme, to platí. Všetci však vieme, ako to nakoniec vždy dopadne. Deti majú nad nami akúsi zvláštnu moc, ktorá obmäkčí naše srdcia vždy, keď ide „do tuhého“. V otázke hygieny a upratovania by sme však mali byť naozaj nekompromisní nielen kvôli krivým pohľadom návštev, ale predovšetkým kvôli vlastnému zdraviu a zdraviu celej rodiny.

 

Upratovanie Ariete
Pre deti ste vzorom- aj pri upratovaní
Menšie deti majú tendenciu napodobňovať dospelých. Je to preto, lebo v rodičoch vidia vzor. Rodič je dieťaťom (do istého veku) vnímaný ako veľké, múdre a ideálne stvorenie, ktoré má odpoveď na všetko a poradí si v každej situácii. V upratovaní to tiež nie je inak. Dieťa si všíma každý váš krok a snaží sa ho napodobniť. Nebuďte teda prekvapení ak za vami behá s metličkou a handričkou. Naopak, využite to! Pochváľte ho a ukážte mu ako upratujete. Spoločne sa tak prepracujete až k samostatnosti a vaše dieťa si osvojí vašu schopnosť udržiavať poriadok v domácnosti. Dôležité však je nevyčítať dieťaťu drobné nedostatky, nekarhať ho za načasovanie, ale motivovať ho napríklad pochvalou či spoločným upratovaním.

Upratovanie Ariete
Upratovanie v puberte im musíte uľahčiť
Pubertiaci a upratovanie. Tieto dva „stavy“ často nedokáže spojiť ani najlepší rodič na svete. Deti v puberte prežívajú veľké hormonálne zmeny, ktoré majú vplyv na ich nálady a v neposlednom rade aj schopnosti. Okrem toho v dnešnej dobe sú na deti v puberte kladené nemalé nároky a preto sa nemôžeme čudovať, že nám jednoducho odvrknú alebo protestujú aj v otázke upratovania a hygieny. Existuje však možnosť ako im to uľahčiť.

Jediné, čo potrebujú je voda a správny prístroj
Ako sme už spomínali vyššie, nároky na jednotlivcov (či už pubertiakov alebo dospelých) sú z roka na rok väčšie. Život sa zrýchľuje a od nás sa očakáva, že toho za deň stihneme viac ako kedykoľvek predtým. Nedotýka sa to však iba nás, obyčajných smrteľníkov, ale aj celého trhu, ktorý sa tejto situácii, našťastie, prispôsobuje. Preto máme dnes možnosť upratovať rýchlejšie efektívnejšie a ekologickejšie. Stačí nám na to iba čistá voda, správny prístroj a tretina pôvodného času. To všetko sú argumenty, ktoré môžu poslúžiť ako motivácia aj pre naše deti. Pýtate sa, čo je to teda za zázrak? Sú to parné čističe od Ariete. Prístrojov je, samozrejme, viac a je potrebné vybrať si ten správny (v rzhodovaní vám pomôže náš e-book), no upratané máte za tretinu pôvodného času.

Upratovanie Ariete

Okrem toho parné čističe Ariete odstraňujú škodlivé baktérie, mikroorganizmy, prachové častice či roztoče na princípe horúcej vodnej pary, ktorá má dezinfekčnú funkciu s účinnosťou min. 95%. Práca s prístrojmi je vhodná aj pre deti, nakoľko para dopadá na čistený povrch s bezpečnou teplotou 50°C, takže nehrozí žiadne popálenie. Sme si istí, že parné čističe budú dostatočnou motiváciou k upratovaniu nielen pre vaše deti, ale aj pre vás

späť...